Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 1, medel - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ulrik Olsson Brattås CK 00:24:35 14,83
3 Stefan Thellsén OK Roxen 00:29:24 31,93
4 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:29:28 32,16
5 Johan Hansson Jönköpings OK 00:29:30 32,28
6 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:29:50 33,46
7 Niklas Rönnbäck OK Eken 00:30:09 34,59
8 Lars Holmgård Kils OK 00:31:20 38,79
9 Anders Jägryd Skåneslättens OL 00:31:22 38,91
10 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 00:31:51 40,62
11 Clas Löfqvist OK Njudung 00:32:17 42,16
12 Magnus Porle Växjö OK 00:33:26 46,24
13 Hans Wedberg Sjövalla FK 00:33:30 46,48
14 Pär Claesson Sävedalens AIK 00:33:54 47,90
15 Kent Klasson Hestra IF 00:33:57 48,08
17 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:34:21 49,50
18 Kennet Horvath Halmstad OK 00:34:30 50,03
19 Per Källvik Åmåls OK 00:35:37 53,99
20 Matz Andersson Lesjöfors SK 00:35:48 54,64
21 Magnus Karlsson OK Landehof 00:36:38 57,60
22 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:36:40 57,72
23 Ola Envall Tullinge SK 00:37:22 60,20
24 Philip Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:37:33 60,86
25 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 00:37:34 60,91
28 Mikael Hansson Bredaryds SOK 00:40:50 72,51
29 Johan Åtting Linköpings OK 00:41:20 74,28
30 Leif Markfjärd Avesta OK 00:41:24 74,52
31 Per Johansson OK Reftele 00:41:28 74,76
32 Magnus Wide Frölunda OL 00:41:47 75,88
33 Johan Wettergren IK Uven 00:41:56 76,41
34 Sören Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:42:28 78,31
36 Per-Olof Andersson OK Tyringe 00:42:49 79,55
37 Pär Ericsson Helsingborgs SOK 00:43:36 82,33
38 Jonas Detterfelt Linköpings OK 00:44:11 84,40
39 Torbjörn Grahn IK Uven 00:45:22 88,60
40 Graham Kemp Göteborg-Majorna OK 00:45:44 89,90
41 Anders Sjöberg OK Reftele 00:46:21 92,09
43 Hans Nilsson Kungälvs OK 00:47:11 95,05
44 Tomas Nilsson Hässleholms OK 00:47:18 95,46
45 Kjell Risto OK Linné 00:47:44 97,00
46 Peter Ravnell Gudhems IF 00:48:13 98,72
47 Mats Dahlrot IK Uven 00:48:30 99,72
48 Johan Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:48:39 100,26
51 Ulf Almehed Frölunda OL 00:49:14 102,33
52 Phil Mullins Sjövalla FK 00:49:17 102,50
53 Patrick Djerf Lerums SOK 00:49:32 103,39
54 Jonas Johansson OK Nackhe 00:49:59 104,99
56 Bo Svedevall OK Roxen 00:51:39 110,91
57 Jan Börjesson FK Friskus-Varberg 00:51:48 111,44
58 Stig Gustafsson IK Ymer 00:52:06 112,50
59 Peter Lindebring OK Denseln 00:52:11 112,80
60 Lars Ljungberg Sjövalla FK 00:55:54 125,99
61 Mikael Johansson OK Skärmen 00:57:34 131,91
62 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:00:42 143,03
63 Mats Nylund Bredaryds SOK 01:01:40 146,46
64 Carl Björsson OK Kullingshof 01:06:25 163,32
Karl Eriksson Uddevalla OK
Per Gerdle Halmstad OK

Annonser

Bagheera