Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 1, medel - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:26:51 27,19
3 Sten Gustafsson Eds SK 00:27:46 30,59
4 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:28:06 31,83
5 Lennart Josefsson Rydboholms SK 00:28:28 33,19
6 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:05 35,47
7 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:27 36,83
8 Klavs Madsen Göteborg-Majorna OK 00:29:31 37,08
9 Jerker Netz Trollhättans SOK 00:29:33 37,21
10 Lars Holmberg IF Hagen 00:29:42 37,76
11 Kjell-Ove Arvidsson Falkenbergs OK 00:29:44 37,89
12 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:31:03 42,77
13 Jörgen Ivarsson Hestra IF 00:31:22 43,95
14 Andrew Lago Göteborg-Majorna OK 00:31:33 44,63
15 Jonas Karlsson OK Tylöskog 00:31:42 45,18
16 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:31:50 45,68
17 Jan-Åke Israelsson OK Milan 00:32:07 46,73
19 Bengt Schwartz OK Kolmården 00:32:36 48,52
20 Lars Andersson OK Tyr 00:32:54 49,64
21 Ulf Wallin Göteborg-Majorna OK 00:33:52 53,22
22 Mats Brorsson Tockarps IK 00:33:54 53,35
24 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:34:37 56,00
25 Anders Axelsson Trollhättans SOK 00:34:52 56,93
26 Evert Johansson OK Bävern 00:35:08 57,92
27 Gunnar Håkansson IK Uven 00:35:12 58,17
28 Ingemar Månsson Ronneby OK 00:36:01 61,20
29 Jan Karlsson Växjö OK 00:36:02 61,26
31 Asgeir Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:36:30 62,99
32 Roy Johansson OK Skogsvargarna 00:36:39 63,55
35 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 00:37:05 65,16
36 Arne Sääf Gudhems IF 00:37:19 66,02
37 Mats Larsson IFK Enskede 00:37:46 67,69
39 Ulf Sundin Göteborg-Majorna OK 00:38:11 69,24
40 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:39:05 72,58
41 Erik Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:39:56 75,73
42 Sören Andersson FK Boken 00:40:02 76,10
43 Bo Josefsson Rydboholms SK 00:40:14 76,84
44 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 00:40:38 78,33
45 Bengt Klasson Ulricehamns OK 00:41:22 81,05
47 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:41:59 83,34
48 Kenneth Pettersson Järfälla OK 00:42:20 84,64
49 Lennart Stensson Helsingborgs SOK 00:44:54 94,16
50 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 00:45:17 95,58
51 Reino Örn Markaryds FK 00:45:28 96,26
52 Mats Kensby OK Tyr 00:48:22 107,02
54 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 00:54:36 130,15
56 Torbjörn Movert OK Kompassen 00:59:08 146,97

Annonser

Bagheera