Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 1, medel - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olof Olofsson Hagaby GoIF Örebro 00:26:09 32,15
2 Thomas Georgsson OK Nackhe 00:27:33 37,75
3 Kenneth Waltersson Bredaryds SOK 00:28:36 41,95
4 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:29:04 43,81
5 Johan Berglund Sävedalens AIK 00:30:00 47,55
6 Bengt Jonasson Göteborg-Majorna OK 00:30:51 50,95
7 Ken Ragnarsson OK Kompassen 00:30:52 51,01
8 Jörgen Karlsson Attunda OK 00:31:43 54,41
9 Pierre Karlsson OK Alehof 00:32:31 57,61
10 Bengt Johansson OK Alehof 00:32:37 58,01
11 Jens Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:32:50 58,88
12 Bengt Svedjeby Skattkärrs SOK 00:33:16 60,61
13 Thomas Albinsson Bredaryds SOK 00:33:26 61,28
14 Björn Karlsson Halmstad OK 00:33:40 62,21
15 Uno Magnusson IF Hagen 00:34:05 63,88
16 Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 00:34:07 64,01
17 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:34:25 65,21
18 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:35:04 67,81
19 Per Arnell Markbygdens OK 00:36:14 72,48
20 Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 00:36:25 73,21
21 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:36:30 73,54
22 Ulf Svensson OK Njudung 00:36:35 73,88
23 Björn Nilsson OK Nackhe 00:37:29 77,48
24 Arne Bogren OK Vivill 00:37:41 78,28
25 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:37:42 78,34
26 Björn Pettersson Ulricehamns OK 00:38:24 81,14
27 Stellan Martinsson OK Tyringe 00:39:19 84,81
29 Bengt Strindhagen Karlskrona SOK 00:39:36 85,94
30 Kent Bergendahl Nyköpings OK 00:39:56 87,27
31 Göran Larsson Vänersborgs SK 00:40:08 88,07
32 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:41:04 91,81
33 Kenneth Gustavsson Laxå OK 00:41:49 94,81
34 Alf B Johansson FK Friskus-Varberg 00:41:57 95,34
36 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:43:06 99,94
37 Clyde Persson Ljungskile FK 00:43:45 102,54
39 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:44:39 106,14
40 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 00:44:45 106,54
41 Gunnar Bejbom Uddevalla OK 00:45:14 108,47
42 Bernhard Grenabo Hjobygdens OK 00:45:25 109,20
43 Christer Brander Nilsson Stenungsunds OK 00:45:44 110,47
44 Ingvar Andersson OK Amne 00:48:17 120,67
46 Fredrik Odelberg IK Ymer 00:48:55 123,20
47 Jan Carlsson IFK Göteborg 00:50:01 127,60
48 Lennart Svernestam Linköpings OK 00:50:18 128,73
49 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:50:22 129,00
51 Anders Alamaa IK Vikings OK 00:50:58 131,40
Bengt Svensson OK Gisle
Arne Alfredsson Uddevalla OK

Annonser

Bagheera