Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 2, lång - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:27:30 55,46
2 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:28:38 60,14
3 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:29:39 64,34
4 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:30:20 67,16
5 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:31:19 71,22
6 Lovis Bergstrand Brattås CK 00:32:26 75,83
8 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:27 80,03
9 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:33:47 81,41
10 Emma Karlsson OK Landehof 00:34:45 85,40
11 Lisa Swartz OK Orion 00:35:21 87,88
12 Molly Granäng Kungälvs OK 00:35:32 88,64
13 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:35:35 88,84
14 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:35:43 89,39
15 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:36:19 91,87
16 Maja Graad IF Rigor 00:36:26 92,35
17 Emmy Palm FK Boken 00:36:51 94,08
18 Matilda Asp IFK Göteborg 00:38:17 100,00
19 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:38:35 101,23
20 Julia Åtting Linköpings OK 00:38:47 102,06
21 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:38:49 102,20
22 Ida Bruhn IF Rigor 00:38:57 102,75
23 Ellen Toll OK Njudung 00:40:38 109,70
24 Annie Eriksson OK Löftan 00:40:52 110,67
25 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:41:30 113,28
26 Tuva Östangård Gamleby OK 00:41:44 114,25
27 Lisa Östensson OK Tranan 00:42:13 116,24
28 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:42:23 116,93
29 Anna Svensson IF Rigor 00:42:26 117,14
30 Olivia Engel OK Ravinen 00:42:40 118,10
31 Emilia Sandin OK Skärmen 00:43:14 120,44
32 Ida Andersson OK Löftan 00:44:23 125,19
33 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:44:38 126,22
34 Maja Nordin Ulricehamns OK 00:45:44 130,77
35 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 00:47:03 136,21
36 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:49:33 146,53
37 Vera Elfström OK Orinto 00:49:42 147,15
38 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:49:47 147,49
39 Sandra Widuch Karlskrona SOK 00:50:30 150,45
40 Elsa Södervall IK Gandvik 00:51:57 156,44
41 Lisa Björsson OK Kullingshof 00:55:27 170,90
42 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:57:18 178,54
44 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 01:10:29 232,99
45 Hanna Östberg Stora Tuna OK 01:13:32 245,59
46 Felicia Sandin OK Skärmen 01:15:44 254,68
47 Anna Verhagen OK Orinto 01:19:59 272,23

Annonser

Bagheera