Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 2, lång - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Pär Hansson IFK Göteborg 00:43:14 11,89
2 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:46:24 18,07
3 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:47:26 20,08
4 Yuri Omelchenko OK Orion 00:47:49 20,83
5 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:48:46 22,69
6 Odd Wallum Sävedalens AIK 00:49:34 24,25
9 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:53:09 31,23
10 Magnus Homann OK Orinto 00:53:45 32,40
11 Fredrik Engman OK Denseln 00:53:51 32,60
12 Jonas Persson Torsås OK 00:55:20 35,49
14 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:56:26 37,64
15 Peter Asp IFK Göteborg 00:56:28 37,70
16 Peter Braun Växjö OK 00:57:26 39,59
17 Håkan Palm FK Boken 00:57:46 40,24
18 Christian Eriksson Linköpings OK 00:58:27 41,57
19 Martin Ahlqvist Frölunda OL 00:58:39 41,96
20 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:59:17 43,20
21 Magnus Ericsson Växjö OK 01:00:05 44,76
22 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 01:00:24 45,38
23 Magnus Södervall IK Gandvik 01:00:28 45,51
24 Thomas Karlsson OK Landehof 01:00:50 46,22
25 Andreas Moberg OK Tyr 01:03:31 51,45
25 Peter Pettersson Åmåls OK 01:03:31 51,45
28 Martin Johansson OK Orinto 01:03:50 52,07
29 Anders Ryberg Mölndal Outdoor IF 01:03:51 52,10
30 Magnus Larsen FK Boken 01:04:34 53,50
31 Daniel Bjärsvik IK Hakarpspojkarna 01:04:51 54,05
32 Fabian Ljungqvist Lunds OK 01:05:14 54,80
33 Jan Olausson Markbygdens OK 01:05:40 55,65
34 Johan Sällfors IFK Lidingö SOK 01:05:45 55,81
35 Jonas Pettersson OK Tisaren 01:05:48 55,91
36 Dennis Toll OK Njudung 01:06:11 56,66
37 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 01:06:33 57,37
38 Anders Kindbom IF Hagen 01:07:16 58,77
39 Fredrik Brorson OK Nackhe 01:07:50 59,87
40 Stefan Nordin Ulricehamns OK 01:08:08 60,46
42 Urban Sörqvist Markbygdens OK 01:11:12 66,44
43 Per Kristiansson OK Kontinent 01:11:25 66,86
44 Tomas Pettersson OK Reftele 01:11:29 66,99
45 Johan Lindeblom IK Omega 01:12:01 68,03
48 Jörgen Jindö IK Uven 01:12:58 69,89
49 Johan Bökman Helsingborgs SOK 01:13:21 70,63
51 John-Patrik Treptow Anderstorps OK 01:19:30 82,63
52 Harri Viinamäki IF Hagen 01:21:52 87,25
53 Kjell Johansson IF Hagen 01:24:06 91,60
54 Thomas Gustafsson Göteborg-Majorna OK 01:25:39 94,62
55 Mikael Söderström OK Stigen 01:26:05 95,47
56 Henrik Essunger Sjövalla FK 01:26:23 96,05
58 Ulf Liljebjörn Nybro OK 01:27:14 97,71
59 Per Carlsson IF Hagen 01:27:31 98,27
61 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:28:53 100,93
62 Björn Lindblad Sävedalens AIK 01:30:49 104,70
63 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 01:33:57 110,81
64 Stefan L Johansson Kungälvs OK 01:43:26 129,31
Svante Berglund Ulricehamns OK
Ronnie Bohman OK Orinto

Annonser

Bagheera