Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 2, lång - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Magnus Joelsson SOK 68 00:45:47 29,12
2 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:45:56 29,45
3 Lennart Josefsson Rydboholms SK 00:46:39 31,04
4 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:46:40 31,08
5 Lars Holmberg IF Hagen 00:46:51 31,48
7 Kjell-Ove Arvidsson Falkenbergs OK 00:47:45 33,48
8 Sten Gustafsson Eds SK 00:48:08 34,33
9 Jerker Netz Trollhättans SOK 00:49:18 36,92
10 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:52 38,17
11 Bengt Schwartz OK Kolmården 00:50:01 38,51
12 Evert Johansson OK Bävern 00:50:32 39,65
13 Jörgen Ivarsson Hestra IF 00:51:13 41,17
14 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:52:05 43,09
15 Lars Andersson OK Tyr 00:52:23 43,75
16 Asgeir Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:52:42 44,46
17 Mats Brorsson Tockarps IK 00:52:52 44,83
18 Andrew Lago Göteborg-Majorna OK 00:53:19 45,83
19 Ulf Wallin Göteborg-Majorna OK 00:53:25 46,05
20 Jonas Karlsson OK Tylöskog 00:54:51 49,23
22 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:55:01 49,60
23 Klavs Madsen Göteborg-Majorna OK 00:55:18 50,22
24 Anders Axelsson Trollhättans SOK 00:57:10 54,36
26 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:58:22 57,03
27 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:58:36 57,54
28 Jan-Åke Israelsson OK Milan 00:59:53 60,39
29 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 01:00:09 60,98
30 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 01:00:15 61,20
31 Arne Sääf Gudhems IF 01:01:47 64,60
33 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 01:02:00 65,08
34 Roy Johansson OK Skogsvargarna 01:02:48 66,86
36 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 01:05:19 72,44
37 Bo Josefsson Rydboholms SK 01:05:36 73,07
38 Erik Öhlenschläger Örkelljunga FK 01:07:45 77,84
39 Ulf Sundin Göteborg-Majorna OK 01:07:54 78,17
40 Ingemar Månsson Ronneby OK 01:08:40 79,87
41 Sören Andersson FK Boken 01:09:47 82,35
42 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 01:09:50 82,46
43 Mats Kensby OK Tyr 01:10:36 84,16
44 Bengt Klasson Ulricehamns OK 01:11:19 85,75
45 Gunnar Håkansson IK Uven 01:12:24 88,15
46 Jan Karlsson Växjö OK 01:15:27 94,92
48 Lennart Stensson Helsingborgs SOK 01:22:01 109,48
49 Torbjörn Movert OK Kompassen 01:22:22 110,26
50 Mats Larsson IFK Enskede 01:25:30 117,21
51 Reino Örn Markaryds FK 01:25:53 118,06
52 Kenneth Pettersson Järfälla OK 01:27:01 120,57

Annonser

Bagheera