Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 2, lång - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Bo Herdersson Markbygdens OK 00:42:20 43,53
2 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:44:41 49,97
3 Hans Aurell Gävle OK 00:45:41 52,71
4 Kent Kardell Ljungskile FK 00:46:18 54,40
5 Björn Jägerström IK Uven 00:47:04 56,50
6 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:47:35 57,91
7 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:47:48 58,50
7 Arne Johansson OK Ravinen 00:47:48 58,50
9 Yngve Nilsson OK Gipen 00:48:19 59,92
10 Stanley Mattsson IK Uven 00:49:07 62,11
11 Jan Vulcan Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:13 62,38
12 Willie Olsson Rävetofta OK 00:50:15 65,22
14 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 00:51:30 68,64
15 Per-Arne Källén Uddevalla OK 00:51:33 68,78
16 Lennart Sibeck Falköpings AIK OK 00:52:14 70,65
17 Bo Karlsson Ljungskile FK 00:52:24 71,10
18 Sten Blomström IK Stern 00:52:30 71,38
20 Jonas Larsson OK Kullingshof 00:54:13 76,08
21 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:54:27 76,72
22 Lars-Inge Andersson OK Räven 00:54:44 77,50
23 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 00:54:55 78,00
24 Torbjörn Wikström OK Orinto 00:55:32 79,69
25 Sven Erik Molander Tolered-Utby Ol-klubb 00:56:07 81,29
27 Bo Jernberg OK Roxen 00:57:53 86,12
28 Åke Brodén Halmstad OK 00:58:46 88,54
29 Bengt Ståhl Hjärnarps OL 00:59:21 90,14
30 Kjell-Åke Nilsson Ulricehamns OK 00:59:23 90,23
33 Rune Eliasson Falkenbergs OK 01:00:39 93,70
34 Hans Larsson Hässleholms OK 01:01:14 95,30
35 Sven-Olof Larsson Växjö AIS 01:01:29 95,99
36 Bengt Ek Halmstad OK 01:02:20 98,31
37 Anders Kumlin IK Ymer 01:02:26 98,59
38 Bo Johansson OK Stigen 01:05:28 106,90
39 Håkan Nilsson Malmö OK 01:06:40 110,18
40 Tommy Olausson SOK Aneby 01:06:58 111,01
41 Karl-Gustav Larsson OK P4 01:08:20 114,75
43 Stig Johansson Helsingborgs SOK 01:09:46 118,68
44 Gert Olsson Skåneslättens OL 01:10:37 121,00
45 Johnny Karlsson Uddevalla OK 01:10:42 121,23
47 Rune Davidsson OK Räven 01:13:36 129,18
48 Jörgen Hallberg IK Ymer 01:16:07 136,07
49 Tommy Held FK Åsen 01:19:06 144,24
50 Tord Fransson Motala AIF OL 01:20:31 148,12
51 Bo W Larsson Växjö OK 01:21:53 151,87
52 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:23:24 156,02
53 Lars Persson OK Kompassen 01:25:17 161,18
Hans M Carlsson IFK Göteborg

Annonser

Bagheera