Svenska Orienteringsförbundet

DM, sprint, Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:15:55 -0,01
2 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:16:01 0,46
3 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 00:16:33 2,92
4 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingös Skid o OK 00:16:48 4,07
5 John Börjesson Göteborg-Majorna OK 00:16:49 4,15
6 Olle Boström Järla Orientering 00:17:00 4,99
7 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 00:17:10 5,76
8 Joël Morgenthaler Tullinge SK 00:17:43 8,30
9 Mathias Hall Järla Orientering 00:17:46 8,53
10 Julian Dent IFK Lidingös Skid o OK 00:17:47 8,61
11 Assar Hellström OK Ravinen 00:17:55 9,22
12 Erik Berzell Järla Orientering 00:17:56 9,30
13 Kalle Bergman OK Ravinen 00:18:01 9,68
14 Oskar Daniels Attunda OK 00:18:11 10,45
15 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingös Skid o OK 00:18:18 10,99
16 Emil Granqvist OK Ravinen 00:18:19 11,07
17 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:18:20 11,14
17 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:18:20 11,14
19 Michael Refors Järla Orientering 00:18:28 11,76
20 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:19:03 14,45
21 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:19:04 14,53
22 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:19:07 14,76
23 Anton Bordyukov Hellas Orientering 00:19:10 14,99
24 Joel Lännevall OK Roslagen 00:19:16 15,45
24 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 00:19:16 15,45
26 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:19:18 15,60
27 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:19:29 16,45
28 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:19:54 18,37
29 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 00:19:59 18,76
30 Anders Boström Järfälla OK 00:20:26 20,83
31 David Hector Snättringe SK 00:20:30 21,14
32 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:20:34 21,45
33 Andreas Nikolausson Visborgs OK 00:20:37 21,68
34 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:20:45 22,29
35 Mikael Andersson Järla Orientering 00:20:56 23,14
35 Thomas Pettersson IF Thor 00:20:56 23,14
35 David Mellin Sundbybergs IK 00:20:56 23,14
35 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:20:56 23,14
39 Johan Kärrström Tullinge SK 00:21:27 25,52
40 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:21:43 26,75
41 Alistair Landels Stora Tuna OK 00:22:06 28,52
42 Hugo Flordal Snättringe SK 00:22:52 32,06
43 Joakim Olsson Väsby OK 00:23:08 33,29
44 Erik Mattsson Järla Orientering 00:23:12 33,60
45 Emil Wipp Järla Orientering 00:23:13 33,67
46 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:23:22 34,37
47 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:23:23 34,44
48 Martin Fredriksson OK Skogshjortarna 00:23:31 35,06
49 Henrik Viklund Bromma-Vällingby SOK 00:23:41 35,83
50 Nils-Göran Nilsson Skarpnäcks OL 00:23:50 36,52
51 Josef Sandén Sundbybergs IK 00:23:56 36,98
53 Linus Holmqvist OK Österåker 00:24:10 38,06
54 Harald Mild Gustavsbergs OK 00:24:24 39,13
55 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:24:36 40,06
56 Tobias Andersson OK Österåker 00:24:42 40,52
57 Oskar Hermansson Hellas Orientering 00:26:07 47,05
58 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 00:35:04 88,35
Mårten Boström IFK Lidingös Skid o OK
Fredrik Larsson OK Södertörn
Emil Andersson Tullinge SK
David Dahlström Falkenbergs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr