Svenska Orienteringsförbundet

Eskilstuna Weekend etapp 1, medel - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 00:23:25 43,83
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:25:12 52,77
3 Tore Martinsson Degerfors OK 00:29:03 72,05
4 Olle Johansson IFK Hedemora OK 00:29:51 76,05
5 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:30:33 79,56
6 Leif Eriksson Heby AIF 00:31:10 82,65
7 Anders Kihlström Tullinge SK 00:31:31 84,40
8 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:31:35 84,73
9 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:31:49 85,90
10 Kenneth Ivehag Främmestads IK 00:32:58 91,66
10 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:32:58 91,66
12 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:33:27 94,08
13 Jan Olov Jonsson Tierps SOK 00:33:48 95,83
14 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:34:04 97,17
15 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 00:34:30 99,34
16 Bengt Jönsson Åkers IF 00:34:41 100,26
17 Åke Höglund Timrå SOK 00:34:47 100,76
18 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:35:06 102,35
19 Anders Moberg Katrineholms OK 00:35:16 103,18
20 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:35:25 103,93
21 Håkan Söderkvist Arboga OK 00:35:36 104,85
22 Ingvar Halldin OK Tylöskog 00:35:37 104,93
23 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:09 107,60
24 Åke Granstam OK Tor 00:36:16 108,19
25 Anders Claesson IFK Mora OK 00:36:18 108,36
26 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:36:19 108,44
27 Lars-Erik Rask Västerås SOK 00:38:00 116,87
28 Ingemar Gustafsson OK Tjärnen 00:39:11 122,80
29 Bo Lindkvist Köping-Kolsva OK 00:39:33 124,63
30 Erik Rundström OK Tjärnen 00:39:40 125,22
31 Lars Henriksson OK Älme 00:39:46 125,72
32 Inge Sundström Nyköpings OK 00:42:23 138,82
33 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 00:42:41 140,32
35 Per Haeppling Västerås SOK 00:44:01 147,00
36 Ulf Skogtjärn OK Linné 00:44:56 151,59
37 Göran Wiig Hallstahammars OK 00:45:40 155,26
39 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 00:47:07 162,53
39 Ragnar Widenbring Sala OK 00:47:07 162,53
41 Arne Karlsson OK Tor 00:47:33 164,70
42 Hans Sahlberg Långhundra IF 00:49:47 175,88
43 Sören Eriksson Länna IF 00:53:01 192,07
45 Bengtåke Andersson OK Amne 00:59:59 226,96
Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL
Hans Sjögren Alvesta SOK

Annonser