Eskilstuna Weekend etapp 2, lång - H21
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Thomas Carlsson
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
01:10:01 |
5,42 |
|
2 |
Isac von Krusenstierna
|
OK Kåre |
01:10:40 |
6,15 |
|
4 |
Daniel Roos
|
Attunda OK |
01:12:08 |
7,80 |
|
5 |
Mats Röjgård
|
OK Kolmården |
01:13:13 |
9,02 |
|
6 |
Jörgen Ohlin
|
Tullinge SK |
01:16:32 |
12,76 |
|
7 |
Ola Skepp
|
Sävedalens AIK |
01:17:07 |
13,41 |
|
8 |
William Pommer
|
Stora Tuna OK |
01:18:04 |
14,48 |
|
9 |
Rikard Claesson
|
Stora Tuna OK |
01:19:23 |
15,97 |
|
10 |
Magnus Palm
|
KFUM Örebro OK |
01:19:44 |
16,36 |
|
11 |
Olle Andersson
|
Tullinge SK |
01:19:46 |
16,40 |
|
12 |
Leonas Mockunas
|
Hellas Orientering |
01:23:25 |
20,51 |
|
13 |
Anton Sundgren
|
Långhundra IF |
01:29:37 |
27,49 |
|
14 |
Niklas Profors
|
NTNUI |
01:29:57 |
27,87 |
|
15 |
Håkan Pettersson
|
OK Djerf |
01:32:42 |
30,96 |
|
16 |
Magnus Öhling
|
OK Tor |
01:33:45 |
32,15 |
|
17 |
Mattias Olofsson
|
OK Enen |
01:35:52 |
34,53 |
|
18 |
Harri Karlsson
|
Järla Orientering |
01:37:44 |
36,63 |
|
19 |
Cristian Larsson
|
Köping-Kolsva OK |
01:38:20 |
37,31 |
|
20 |
Jesper Kullin Alfredsson
|
Långhundra IF |
01:39:30 |
38,62 |
|
21 |
Henrik Sjögren
|
Haninge SOK |
01:40:15 |
39,47 |
|
22 |
Janne Selkälä
|
Köping-Kolsva OK |
01:40:43 |
39,99 |
|
23 |
Björn Wistrand
|
OK Hällen |
01:42:39 |
42,17 |
|
24 |
Johan Persson
|
Hagaby GoIF Örebro |
01:43:48 |
43,46 |
|
25 |
Emil Andersson
|
Tullinge SK |
01:44:26 |
44,18 |
|
26 |
Anders Lagerwall
|
OK Linné |
01:44:31 |
44,27 |
|
27 |
Niclas Sjögren
|
Haninge SOK |
01:47:45 |
47,91 |
|
28 |
Olle Karlsson
|
Tullinge SK |
01:53:31 |
54,41 |
|
29 |
Jens Wicksén
|
Centrum OK |
01:56:07 |
57,34 |
|
30 |
Johan Celander
|
Köping-Kolsva OK |
01:57:17 |
58,65 |
|
31 |
Aleksandr Manoilov
|
Järfälla OK |
01:57:20 |
58,71 |
|
32 |
Martin Karlsson
|
Centrum OK |
02:01:09 |
63,00 |
|
33 |
Björn Löfroth
|
Eskilstuna OL |
02:05:41 |
68,11 |
|
34 |
Rasmus Steen
|
OK Enen |
02:05:47 |
68,22 |
|
35 |
Emil Thalin
|
Forsa OK |
02:23:41 |
88,38 |
|
|
Thomas Ek
|
Köping-Kolsva OK |
|
|
|
|
Axel Wrådhe
|
Attunda OK |
|
|
|
|
Mattias Millinger
|
Järla Orientering |
|
|
|
|
Simon Jakobsson
|
Långhundra IF |
|
|
|
|
Emil Hyttinen
|
Eskilstuna OL |
|
|