Svenska Orienteringsförbundet

Eskilstuna Weekend etapp 2, lång - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 00:42:23 49,70
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:43:32 53,04
3 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:46:32 61,76
4 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:47:19 64,04
5 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:47:40 65,05
7 Kenneth Ivehag Främmestads IK 00:48:42 68,05
8 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:48:43 68,10
9 Olle Johansson IFK Hedemora OK 00:51:12 75,32
10 Anders Kihlström Tullinge SK 00:52:36 79,39
11 Anders Claesson IFK Mora OK 00:53:03 80,69
12 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:55:55 89,02
13 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:56:19 90,18
14 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:56:54 91,88
15 Leif Eriksson Heby AIF 00:57:26 93,43
16 Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:59:14 98,66
17 Bengt Jönsson Åkers IF 00:59:24 99,14
18 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:59:32 99,53
19 Jan Olov Jonsson Tierps SOK 01:00:20 101,85
20 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 01:00:22 101,95
21 Anders Moberg Katrineholms OK 01:00:52 103,40
22 Erik Rundström OK Tjärnen 01:01:10 104,28
23 Inge Sundström Nyköpings OK 01:01:35 105,49
24 Bengtåke Andersson OK Amne 01:03:29 111,01
25 Arne Karlsson OK Tor 01:05:23 116,53
26 Sören Eriksson Länna IF 01:05:31 116,91
27 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 01:05:46 117,64
28 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 01:08:32 125,68
29 Ingvar Halldin OK Tylöskog 01:08:53 126,70
30 Åke Granstam OK Tor 01:09:04 127,23
31 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 01:12:14 136,43
33 Göran Wiig Hallstahammars OK 01:13:18 139,53
34 Ragnar Widenbring Sala OK 01:14:00 141,56
34 Ingemar Gustafsson OK Tjärnen 01:14:00 141,56
36 Håkan Söderkvist Arboga OK 01:14:31 143,06
37 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 01:15:20 145,44
38 Lars Henriksson OK Älme 01:15:41 146,45
39 Kennet Löfqvist Västerås SOK 01:18:14 153,86
40 Ulf Skogtjärn OK Linné 01:24:19 171,54
41 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 01:26:19 177,35
43 Lars-Erik Rask Västerås SOK 01:29:29 186,55
44 Hans Sahlberg Långhundra IF 01:34:19 200,59
Per Haeppling Västerås SOK
Åke Höglund Timrå SOK

Annonser

OOCup 2022