Mälarhöjdens IK OK, medel - H50
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Hans Sundqvist
|
Tullinge SK |
00:26:00 |
25,04 |
|
2 |
Staffan Kjellman
|
OK Ravinen |
00:26:55 |
28,51 |
|
3 |
Ola Hultin
|
OK Roslagen |
00:27:10 |
29,45 |
|
4 |
Fredrik Stenebo
|
Attunda OK |
00:27:16 |
29,83 |
|
5 |
Göran Längheim
|
Tullinge SK |
00:27:26 |
30,46 |
|
6 |
Ulf K. Rask
|
Sigtuna OK |
00:28:52 |
35,89 |
|
7 |
Anders Mansén
|
Skarpnäcks OL |
00:29:01 |
36,46 |
|
8 |
Tomas Hultqvist
|
Tullinge SK |
00:29:14 |
37,28 |
|
9 |
Anders Karlsson
|
Snättringe SK |
00:29:24 |
37,91 |
|
10 |
Jan Karlsson
|
Söders-Tyresö |
00:29:33 |
38,48 |
|
11 |
Mats Carlsson
|
Sundbybergs IK |
00:29:53 |
39,74 |
|
12 |
Carl-Johan Thorell
|
OK Ravinen |
00:30:00 |
40,19 |
|
13 |
Björn Axelsson
|
Tullinge SK |
00:30:12 |
40,94 |
|
13 |
Stefan Henriksson
|
IFK Enskede |
00:30:12 |
40,94 |
|
15 |
Janne Nilsson
|
Centrum OK |
00:30:46 |
43,09 |
|
16 |
Göran Hellgren
|
OK Södertörn |
00:31:22 |
45,36 |
|
17 |
Kalle Persson
|
OK Österåker |
00:31:32 |
45,99 |
|
18 |
Sven Wigertz
|
Långhundra IF |
00:31:53 |
47,32 |
|
19 |
Göran Jonsson
|
Sundbybergs IK |
00:31:58 |
47,63 |
|
20 |
Kennet Olander
|
Tullinge SK |
00:32:23 |
49,21 |
|
21 |
Nils Eklöw
|
OK Södertörn |
00:33:52 |
54,83 |
|
22 |
Peter Zetterström
|
Söders-Tyresö |
00:33:56 |
55,08 |
|
23 |
Mats Karlsson
|
Tullinge SK |
00:33:58 |
55,21 |
|
23 |
Mats Käll
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:33:58 |
55,21 |
|
25 |
Michael Granqvist
|
OK Ravinen |
00:34:00 |
55,33 |
|
26 |
Mattias Berglund
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:34:06 |
55,71 |
|
27 |
Stig Thunell
|
IFK Lidingö SOK |
00:34:13 |
56,16 |
|
28 |
Anders Nilsson
|
Täby OK |
00:35:47 |
62,09 |
|
29 |
Stefan Martelius
|
Attunda OK |
00:36:25 |
64,49 |
|
30 |
Erik Andersson
|
OK Österåker |
00:36:32 |
64,93 |
|
31 |
Mats Nord
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:36:50 |
66,07 |
|
32 |
Mats Bern
|
Snättringe SK |
00:37:14 |
67,58 |
|
33 |
Jan Stridh
|
Skogsluffarnas OK |
00:37:16 |
67,71 |
|
33 |
Johan Sköld
|
Järfälla OK |
00:37:16 |
67,71 |
|
35 |
Ove Rinnbäck
|
OK Ravinen |
00:39:40 |
76,80 |
|
36 |
Staffan Zilling
|
OK Södertörn |
00:39:52 |
77,55 |
|
37 |
Per Wolgast
|
Snättringe SK |
00:40:00 |
78,06 |
|
38 |
Håkan Redtzer
|
Attunda OK |
00:40:59 |
81,78 |
|
39 |
Leif Lundin
|
Järla Orientering |
00:46:38 |
103,18 |
|
40 |
Hans Malmberg
|
Waxholms OK |
00:51:09 |
120,29 |
|
41 |
Eric Huijsers
|
Hammarby IF OF |
00:59:06 |
150,40 |
|
42 |
Johan Stridh
|
Attunda OK |
01:02:16 |
162,39 |
|
43 |
Anders Winald
|
Hellas Orientering |
01:13:19 |
204,25 |
|
|
Claes Renner
|
OK Södertörn |
|
|
|
|
Peter Landén
|
Gustavsbergs OK |
|
|