Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 3, lång - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:55:51 3,10
2 Kalle Dalin OK Kåre 00:57:57 5,98
3 Roman Ryapolov IFK Mora OK 00:58:19 6,48
4 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 00:58:25 6,62
5 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:59:02 7,46
6 David Bejbom Järla Orientering 00:59:18 7,83
8 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:01:24 10,70
8 Artem Panchenko IFK Mora OK 01:01:24 10,70
10 Peter Hemmyr Järla Orientering 01:02:02 11,57
11 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:02:15 11,87
11 Jesper Lysell Rehns BK 01:02:15 11,87
13 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:02:16 11,89
14 Zsolt Lenkei IFK Mora OK 01:02:18 11,94
15 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 01:02:31 12,23
16 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 01:02:45 12,55
17 Petter Eriksson Ärla IF 01:03:39 13,79
18 Oscar Vångell Ärla IF 01:04:19 14,70
19 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:04:53 15,48
20 Mattias Argårds IFK Mora OK 01:05:02 15,68
21 Lasse Jansson Gävle OK 01:05:57 16,94
22 Rikard Claesson Stora Tuna OK 01:06:31 17,72
23 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 01:06:37 17,85
24 Martin Jansson OK Rodhen 01:06:56 18,29
25 Dan Wester Järla Orientering 01:07:28 19,02
26 Erik Lundh Rehns BK 01:07:52 19,57
27 Magnus Björk OK Rodhen 01:08:13 20,05
28 Charlie Stolt Rehns BK 01:08:19 20,18
29 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:08:35 20,55
30 Björn Ljunggren OK Hammaren 01:09:12 21,39
31 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 01:09:19 21,55
32 Olov Vikström Sundsvalls OK 01:09:32 21,85
33 Anton Hallor OK Tisaren 01:09:35 21,92
34 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 01:09:42 22,08
35 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:09:49 22,24
36 Leif Bader OK Kåre 01:09:51 22,28
37 Sixten Walheim OK Rodhen 01:10:59 23,84
38 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:11:01 23,88
39 Kristian Dahlström IFK Mora OK 01:12:02 25,28
40 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 01:13:04 26,69
41 Johan Söderlund Leksands OK 01:13:23 27,13
42 Fredrik Norman Leksands OK 01:14:48 29,07
43 Jonas Andersson FK Friskus-Varberg 01:14:49 29,09
44 Erik Björklund Leksands OK 01:14:56 29,25
45 Joel Sjölander IFK Umeå 01:15:30 30,03
46 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 01:16:10 30,94
47 Jerker Lysell Rehns BK 01:16:32 31,44
48 Simon Andersson Forsa OK 01:16:42 31,67
49 Jonathan Rosendahl Ärla IF 01:18:48 34,55
50 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:19:30 35,51
51 Patrik Svedberg Gävle OK 01:20:35 36,99
52 Emil Lauri Järla Orientering 01:21:56 38,84
53 Tomas Holmberg OK Södertörn 01:23:39 41,20
54 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 01:23:43 41,29
55 Niklas Wrane Söders-Tyresö 01:23:55 41,56
56 Holger Kohr Centrum OK 01:24:01 41,70
57 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 01:24:10 41,90
58 Axel Wrådhe Attunda OK 01:27:47 46,86
59 Peder Kock Järla Orientering 01:30:02 49,94
60 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:32:36 53,46
61 Henrik Brus Sävedalens AIK 01:37:08 59,67
62 Per Jemth IF Thor 01:40:47 64,68
63 Henrik Fröjd Rehns BK 01:42:45 67,37
64 Petter Lind Skogsluffarnas OK 01:42:56 67,62
65 Emil Thalin Forsa OK 01:44:45 70,11
66 Henrik Lundgren Centrum OK 02:09:12 103,62
Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna
Simon Andersson OK Rodhen
Erik Lindgren KFUM Örebro OK
Andrey Lamov IFK Mora OK
Anders Johansson Rehns BK
Johan Olsson Hjobygdens OK

Annonser