Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 1, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albin Ridefelt OK Linné 00:31:09 2,51
2 Jerker Lysell Rehns BK 00:31:12 2,64
3 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:25 3,16
4 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:06 4,83
5 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:33:07 7,31
6 Roman Ryapolov IFK Mora OK 00:33:23 7,96
7 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:33:31 8,28
8 David Bejbom Järla Orientering 00:33:47 8,93
9 Petter Eriksson Ärla IF 00:34:16 10,11
10 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:34:36 10,93
11 Göran Winblad Rehns BK 00:34:57 11,78
12 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:35:08 12,23
14 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:35:20 12,71
15 Zsolt Lenkei IFK Mora OK 00:35:21 12,75
16 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:35:36 13,36
17 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:36:05 14,54
18 Oscar Vångell Ärla IF 00:36:16 14,99
19 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:36:17 15,03
20 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:19 15,11
21 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:36:25 15,36
22 Erik Pettersson OK Denseln 00:37:00 16,78
23 Leif Bader OK Kåre 00:37:03 16,90
24 Dan Wester Järla Orientering 00:37:12 17,27
25 Johan Hamelius OK Linné 00:37:22 17,67
26 Axel Wrådhe Attunda OK 00:37:58 19,13
27 Anders Johansson Rehns BK 00:38:00 19,22
28 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:06 19,46
29 Andrey Lamov IFK Mora OK 00:38:20 20,03
30 Jesper Lysell Rehns BK 00:38:24 20,19
30 Greger Tysk OK Kåre 00:38:24 20,19
32 Linus Larsson OK Kåre 00:38:26 20,27
33 Anton Hallor OK Tisaren 00:38:38 20,76
34 Martin Jansson OK Rodhen 00:38:42 20,92
35 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:38:54 21,41
36 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:39:00 21,65
37 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:39:04 21,82
38 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:39:09 22,02
38 Mattias Argårds IFK Mora OK 00:39:09 22,02
40 Richard Hejdenberg Gävle OK 00:39:30 22,87
41 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 00:39:44 23,44
42 Patrik Svedberg Gävle OK 00:40:40 25,72
43 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:40:54 26,29
44 Mats Troeng OK Linné 00:41:00 26,53
45 Peter Tudén IK Hakarpspojkarna 00:41:05 26,73
46 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:41:13 27,06
46 Johan Söderlund Leksands OK 00:41:13 27,06
48 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:41:14 27,10
49 Sixten Walheim OK Rodhen 00:41:16 27,18
50 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:41:19 27,30
51 Lasse Jansson Gävle OK 00:41:20 27,34
51 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 00:41:20 27,34
53 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:41:27 27,63
54 Erik Lundh Rehns BK 00:42:03 29,09
55 Simon Andersson Forsa OK 00:42:21 29,82
56 David Sundström Söderhamns OK 00:42:46 30,84
56 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 00:42:46 30,84
58 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:42:53 31,12
59 Magnus Björk OK Rodhen 00:43:47 33,32
60 Jonathan Rosendahl Ärla IF 00:43:52 33,52
61 Ola Jernström Avesta OK 00:43:54 33,60
62 Fredrik Norman Leksands OK 00:44:42 35,55
63 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:44:47 35,76
64 Jonas Andersson FK Friskus-Varberg 00:44:56 36,12
65 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:45:04 36,45
66 Simon Andersson OK Rodhen 00:45:19 37,06
67 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:45:24 37,26
68 Anders Lindberg Forsa OK 00:46:02 38,80
69 Hugo Lindell Långhundra IF 00:46:12 39,21
70 Ola Svahn IFK Mora OK 00:46:52 40,84
71 Henrik Fröjd Rehns BK 00:48:21 44,45
72 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:48:22 44,49
73 Ulrik Imberg OK Linné 00:48:23 44,53
74 Martin Sundström Söderhamns OK 00:48:40 45,22
75 Erik Melén Motala AIF OL 00:49:09 46,40
76 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:49:45 47,87
77 Andreas Calleberg Rehns BK 00:49:58 48,39
78 Thomas Pettersson IF Thor 00:50:18 49,21
79 Jorrit Boekel Centrum OK 00:51:25 51,93
80 Jonatan Lysell Rehns BK 00:52:53 55,51
81 Svante Persson Söderhamns OK 00:52:58 55,71
82 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:54:41 59,90
83 Emil Thalin Forsa OK 00:57:05 65,75
84 Tomas Holmberg OK Södertörn 00:57:52 67,66
85 Martin Karlsson Centrum OK 01:00:00 72,86
86 Jens Åkerman Gävle OK 01:00:14 73,43
87 Henrik Brus Sävedalens AIK 01:01:24 76,27
88 Holger Kohr Centrum OK 01:01:39 76,88
89 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 01:01:49 77,29
90 Johan Nyman Linköpings OK 01:02:28 78,87
91 Henrik Lundgren Centrum OK 01:04:40 84,24
92 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 01:14:18 107,73
Anders Lindgren Långhundra IF
Petter Lind Skogsluffarnas OK

Annonser