Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 2, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:18 2,52
2 Albin Ridefelt OK Linné 00:34:30 2,96
3 Jerker Lysell Rehns BK 00:35:13 4,55
4 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:38 5,47
5 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:35:56 6,13
6 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:36:25 7,20
7 David Bejbom Järla Orientering 00:36:31 7,43
8 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:36:51 8,16
8 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:36:51 8,16
10 Erik Pettersson OK Denseln 00:36:54 8,27
11 Mats Troeng OK Linné 00:37:13 8,98
13 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:37:33 9,71
14 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 00:38:08 11,01
15 Zsolt Lenkei IFK Mora OK 00:38:12 11,15
16 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:15 11,26
17 Jesper Lysell Rehns BK 00:38:17 11,34
18 Petter Eriksson Ärla IF 00:38:18 11,38
19 Kalle Dalin OK Kåre 00:38:27 11,71
20 Göran Winblad Rehns BK 00:39:16 13,52
21 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 00:39:22 13,74
22 Johan Hamelius OK Linné 00:39:29 14,00
23 Roman Ryapolov IFK Mora OK 00:39:39 14,36
24 Greger Tysk OK Kåre 00:40:00 15,14
25 Anton Hallor OK Tisaren 00:40:01 15,18
26 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:17 15,77
27 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:40:34 16,39
28 Johan Söderlund Leksands OK 00:40:50 16,99
29 Viktor Funcke Norbergs OK 00:40:56 17,21
30 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:40:59 17,32
31 Leif Bader OK Kåre 00:41:06 17,58
32 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:41:08 17,65
33 Erik Hannrup IF Thor 00:41:17 17,98
34 Peter Tudén IK Hakarpspojkarna 00:41:33 18,57
35 Lasse Jansson Gävle OK 00:41:35 18,65
36 Martin Jansson OK Rodhen 00:41:41 18,87
37 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 00:41:44 18,98
38 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 00:41:56 19,42
39 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:42:24 20,45
40 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:42:40 21,05
41 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:42:51 21,45
42 Dan Wester Järla Orientering 00:43:16 22,37
43 Axel Wrådhe Attunda OK 00:43:25 22,71
44 Andrey Lamov IFK Mora OK 00:43:45 23,44
45 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:53 23,74
46 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:58 23,92
47 Sixten Walheim OK Rodhen 00:43:59 23,96
48 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:44:20 24,74
49 Jonas Eklund OK Rodhen 00:44:44 25,62
50 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:44:56 26,06
51 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:44:58 26,14
52 Simon Andersson Forsa OK 00:45:00 26,21
53 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:45:04 26,36
54 Per Holm IFK Mora OK 00:45:05 26,40
55 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:45:14 26,73
56 Erik Björklund Leksands OK 00:45:23 27,06
57 Anders Johansson Rehns BK 00:45:30 27,32
58 Kristian Dahlström IFK Mora OK 00:45:42 27,76
59 Jonathan Rosendahl Ärla IF 00:46:13 28,91
60 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:46:44 30,05
61 Jörgen Hellgren IF Thor 00:46:58 30,57
62 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:47:09 30,97
63 Joel Sjölander IFK Umeå 00:47:49 32,45
64 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:47:50 32,49
65 Magnus Björk OK Rodhen 00:47:58 32,78
66 Fredrik Lindell IF Thor 00:48:08 33,15
67 Mats Jonsell IF Thor 00:48:42 34,41
68 Charlie Stolt Rehns BK 00:49:14 35,59
69 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:49:27 36,07
70 Lars Vestling IF Thor 00:49:33 36,29
71 Holger Kohr Centrum OK 00:49:58 37,21
72 Ulrik Imberg OK Linné 00:50:41 38,80
73 Martin Sundström Söderhamns OK 00:51:16 40,09
74 Simon Andersson OK Rodhen 00:51:22 40,31
75 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:51:33 40,72
76 Johan Blomster IF Thor 00:51:40 40,98
77 Emil Grehn OK Rodhen 00:52:08 42,01
78 Ola Jernström Avesta OK 00:52:17 42,34
79 Jonas Andersson FK Friskus-Varberg 00:52:19 42,41
80 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:52:20 42,45
81 Thomas Pettersson IF Thor 00:52:55 43,74
82 David Sundström Söderhamns OK 00:52:56 43,78
83 Erik Melén Motala AIF OL 00:53:28 44,96
84 Emil Jonsell IF Thor 00:54:15 46,70
85 Henrik Fröjd Rehns BK 00:54:22 46,95
86 Jonatan Lysell Rehns BK 00:54:31 47,29
87 Hugo Bäsén IF Thor 00:55:24 49,24
88 Mathias Wilhelmsson Stora Tuna OK 00:56:21 51,35
89 Hugo Lindell Långhundra IF 00:56:47 52,31
90 Bo Segerman IF Thor 00:56:53 52,53
91 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:57:02 52,86
92 Staffan Jacobsson Svärd IF Thor 00:57:06 53,01
93 Per-Erik Björklund Bjursås OK 00:57:26 53,75
94 Richard Hejdenberg Gävle OK 00:57:33 54,00
95 Johan Nyman Linköpings OK 00:58:50 56,85
96 Svante Persson Söderhamns OK 00:59:51 59,10
97 Henrik Brus Sävedalens AIK 01:00:32 60,61
98 Petter Ranefall IF Thor 01:01:39 63,08
99 Jan-Olov Bergman Västerås SOK 01:02:16 64,45
100 Peder Kock Järla Orientering 01:02:50 65,70
101 Victor Bylund IF Thor 01:02:58 66,00
102 Martin Karlsson Centrum OK 01:03:04 66,22
103 Emil Thalin Forsa OK 01:05:02 70,58
104 Mikael Bäsén IF Thor 01:05:22 71,31
105 Petter Lind Skogsluffarnas OK 01:05:54 72,50
106 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 01:07:50 76,78
107 Henrik Sandén IFK Lidingö SOK 01:08:28 78,18
108 Nic Kruys IF Thor 01:11:44 85,41
109 Daniel Olm IF Thor 01:12:39 87,44
110 Per Jemth IF Thor 01:13:16 88,81
111 Christian Rohner IF Thor 01:14:44 92,06
112 Henrik Lundgren Centrum OK 01:16:55 96,89
113 Erik Lundh Rehns BK 01:17:26 98,04
114 Anders Lindgren Långhundra IF 01:21:03 106,04
115 Jesper Nyström IF Thor 01:26:22 117,82
116 Peter Nyström IF Thor 01:30:48 127,64
117 Anton Segerman IF Thor 02:03:06 199,16
Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK
Patrik Svedberg Gävle OK
Tomas Holmberg OK Södertörn
Oscar Vångell Ärla IF
Nils Lemoine Gävle OK

Annonser