Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #1, sprint (WRE), med Brösarpssprinten - W21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 00:13:40 1,59
2 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 00:13:57 2,84
3 Anastasia Denisova Sävedalens AIK 00:14:00 3,06
4 Karolin Ohlsson Järla Orientering 00:14:02 3,21
5 Nadiya Volynska OK Orion 00:14:15 4,16
7 Alva Olsson Linköpings OK 00:14:24 4,83
8 Ursula Kadan OK Pan-Kristianstad 00:14:28 5,12
10 Elsa Jansson Järla Orientering 00:14:44 6,30
11 Lisa Risby OK Kåre 00:14:49 6,67
12 Irina Nyberg Hellas Orientering 00:14:50 6,74
13 Sara Hagström Falköpings AIK OK 00:14:57 7,26
14 Lilian Forsgren OK Tisaren 00:15:00 7,48
15 Josefin Tjernlund OK Tisaren 00:15:02 7,62
16 Amilia Björklund Sävedalens AIK 00:15:03 7,70
18 Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken 00:15:08 8,07
19 Signe Klinting Järla Orientering 00:15:12 8,36
20 Susen Lösch Ärla IF 00:15:13 8,44
22 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:15:14 8,51
23 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 00:15:17 8,73
25 Samantha Saeger OK Linné 00:15:38 10,28
25 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 00:15:38 10,28
27 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 00:15:39 10,35
27 Isia Basset IFK Göteborg 00:15:39 10,35
29 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 00:15:44 10,72
30 Rebecka Nylin OK Tisaren 00:15:47 10,94
31 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 00:15:54 11,45
32 Frida Brogren Sävedalens AIK 00:16:01 11,97
33 Linnéa Claesdotter OK Denseln 00:16:04 12,19
35 Lia Patscheider OK Pan-Kristianstad 00:16:11 12,71
35 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 00:16:11 12,71
37 Anna Närhi IFK Göteborg 00:16:15 13,00
38 Kristin Hylander Nyköpings OK 00:16:17 13,15
39 Krystal Neumann Järla Orientering 00:16:19 13,30
40 Kristin Olovsson Rehns BK 00:16:24 13,66
41 Frida Andersson Falkenbergs OK 00:16:43 15,06
42 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 00:16:44 15,14
42 Lisa Andersson Ärla IF 00:16:44 15,14
44 Anna Maria Roubert OK Ravinen 00:16:56 16,02
44 Julia Dahl Helsingborgs SOK 00:16:56 16,02
46 Vendula Horčičková Södertälje-Nykvarn OF 00:17:00 16,32
47 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 00:17:15 17,42
48 Louise Markstedt OK Södertörn 00:17:16 17,49
49 Malin Johansson OK Tylöskog 00:17:25 18,16
50 Angelica Engström Skåneslättens OL 00:17:29 18,45
51 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 00:17:30 18,52
52 Sanna Skoog Kils OK 00:17:38 19,11
53 Emma Bergström OK Vargen 00:17:43 19,48
54 Filippa Johansson Jönköpings OK 00:17:54 20,29
55 Therese Klintberg Linköpings OK 00:17:56 20,44
56 Alicia Friberg Falköpings AIK OK 00:17:58 20,59
57 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 00:18:05 21,10
58 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 00:18:07 21,25
59 Caroline Lindelöw Härlövs IF 00:18:15 21,84
60 Lovisa Persson OK Tisaren 00:18:51 24,49
61 Sara Lundsten Sundsvalls OK 00:19:22 26,77
62 Junia Birgersson Visborgs OK 00:20:20 31,04
63 Helen Hanstock Östersunds OK 00:21:24 35,76

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF