Swedish League, #5, sprint (WRE), med Hammarslaget - H18 E2
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Clemens Wolfram
|
Eksjö SOK |
00:14:01 |
19,31 |
|
2 |
Lukas Deininger
|
IFK Mora OK |
00:14:08 |
20,09 |
|
3 |
Jannis Bonek
|
OK Linné |
00:14:12 |
20,53 |
|
4 |
Erik Wigle
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:14:48 |
24,50 |
|
5 |
Johan Herbert
|
Täby OK |
00:15:00 |
25,82 |
|
6 |
Per Karlsson
|
OK Tylöskog |
00:15:02 |
26,04 |
|
7 |
Benjamin Langerak
|
Järfälla OK |
00:15:04 |
26,26 |
|
8 |
Emil Grehn
|
OK Rodhen |
00:15:17 |
27,70 |
|
9 |
Axel Jutterström
|
IFK Mora OK |
00:15:19 |
27,92 |
|
10 |
Benjamin Sturek
|
SOK Viljan |
00:15:24 |
28,47 |
|
11 |
Gustaf Hedegård
|
OK Kolmården |
00:15:43 |
30,56 |
|
12 |
Oscar Prytz
|
GOIF Tjalve |
00:15:46 |
30,89 |
|
13 |
Olle Sörqvist
|
Markbygdens OK |
00:15:47 |
31,00 |
|
14 |
Albin Alsiö
|
IF Hagen |
00:15:50 |
31,34 |
|
15 |
Andreas Persson
|
OK Hammaren |
00:15:53 |
31,67 |
|
16 |
Albin Claesson
|
Sävedalens AIK |
00:15:56 |
32,00 |
|
17 |
Rasmus Möller
|
Arboga OK |
00:15:57 |
32,11 |
|
18 |
Alfred Lönn
|
Västerås SOK |
00:15:59 |
32,33 |
|
19 |
Tim Olsson
|
Brattås CK |
00:16:00 |
32,44 |
|
20 |
Johan Lindman
|
Finspångs SOK |
00:16:01 |
32,55 |
|
20 |
Joel Karnehed
|
OK Roxen |
00:16:01 |
32,55 |
|
22 |
Christopher Wilestedt
|
Attunda OK |
00:16:20 |
34,64 |
|
23 |
Tobias Karlsson
|
Snättringe SK |
00:16:25 |
35,20 |
|
24 |
Mårten Olsson
|
Gävle OK |
00:16:27 |
35,42 |
|
25 |
Gustav Ögren
|
Korsnäs IF OK |
00:16:31 |
35,86 |
|
26 |
Christian Redtzer
|
Attunda OK |
00:16:32 |
35,97 |
|
27 |
Pontus Lindblom
|
OK Roxen |
00:16:40 |
36,85 |
|
28 |
Emil Arvidsson
|
Säterbygdens OK |
00:16:52 |
38,17 |
|
29 |
Gustav Frænell
|
Sundsvalls OK |
00:16:57 |
38,72 |
|
30 |
Viktor Barkegren
|
Stora Tuna OK |
00:17:04 |
39,50 |
|
31 |
Ivar Lidström Lauri
|
Snättringe SK |
00:17:29 |
42,25 |
|
31 |
Albin Larsson
|
Katrineholms OK |
00:17:29 |
42,25 |
|
33 |
Martin Granberg
|
IFK Mora OK |
00:17:34 |
42,81 |
|
34 |
Rasmus Møller Jess
|
OK Linné |
00:17:50 |
44,57 |
|
35 |
Albin Björnudd
|
IFK Umeå |
00:17:54 |
45,01 |
|
36 |
Hugo Dalhammer
|
OK Roxen |
00:17:57 |
45,34 |
|
37 |
Henrik Hamrefors
|
Västerås SOK |
00:18:05 |
46,22 |
|
38 |
Lucas Norrman
|
Attunda OK |
00:18:16 |
47,44 |
|
39 |
Arvid Linder
|
OK Hällen |
00:18:17 |
47,55 |
|
40 |
Oskar Enges
|
Attunda OK |
00:18:22 |
48,10 |
|
41 |
Dan Österlund
|
Västerås SOK |
00:18:26 |
48,54 |
|
42 |
Erik Tuuri
|
Bergnäsets AIK |
00:18:32 |
49,20 |
|
43 |
Oliver Angelsiöö
|
OK Linné |
00:18:33 |
49,31 |
|
44 |
Jesper Vikman
|
OK Nolaskogsarna |
00:18:55 |
51,74 |
|
45 |
Markus Österlund
|
Västerås SOK |
00:19:51 |
57,92 |
|
46 |
Carl Börnstedt
|
Kungälvs OK |
00:20:23 |
61,44 |
|
47 |
Marcus Dolk
|
Forsa OK |
00:22:17 |
74,02 |
|
|
Gustaf Berglund
|
IFK Mora OK |
|
|
|
|
Martin Storkamp
|
Sundsvalls OK |
|
|
|
|
Erik Olsson
|
Gävle OK |
|
|
|
|
Hugo Lom
|
Markbygdens OK |
|
|
|
|
Kristoffer Tengroth
|
Sundbybergs IK |
|
|
|
|
Isak Hertin
|
Västerviks OK |
|
|