Swedish Orienteering Federation

Kinnekullesprinten Etapp 1 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Alva Sonesson Falköpings AIK Orienteringsklu 00:09:19 9.42
2 Tilde Backlund Orienteringsklubben Södertörn 00:10:10 15.61
3 Malin Kristiansson Trollhättans Skid o Orienterin 00:10:13 15.97
4 Elsa Lindeblom Hestra Idrottsförening 00:10:58 21.44
5 Linda Renner Orienteringsklubben Södertörn 00:11:03 22.04
6 Sofia Johansson Orienteringsklubben Skärmen 00:11:07 22.53
7 Linnéa Gustafsson Orienteringsklubben Hällen 00:12:03 29.33
8 Emilia Engel Orienteringklubben Ravinen 00:12:04 29.45
9 Ebba Hjertberg Hestra Idrottsförening 00:12:12 30.42
10 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK Orienteringsklu 00:12:16 30.91
11 Frida Zeijlon Orienteringsklubben Hällen 00:12:21 31.52
12 Signe Nilsson Nyköpings Orienteringsklubb 00:12:22 31.64
13 Ella Andersson Orienteringsklubben Södertörn 00:12:26 32.12
14 Lovisa Ring Halmstad Orienteringsklubb 00:12:27 32.24
14 Lotten Sandén Orienteringsklubben Södertörn 00:12:27 32.24
16 Ella Nordström Kils Orienteringsklubb 00:12:47 34.67
17 Elin Berg Orienteringklubben Ravinen 00:13:06 36.98
18 Johanna Breivold Västerås Skid O OK 00:13:24 39.17
19 Elin Dahlmark Västerås Skid O OK 00:13:29 39.77
20 Linn Lugne Kils Orienteringsklubb 00:13:36 40.62
21 Paulina Jägstedt Halmstad Orienteringsklubb 00:13:42 41.35
22 Julia Markendahl Orienteringsklubben Klyftamo 00:13:43 41.47
23 Elin Johansson Främmestads Idrottsklubb 00:14:15 45.36
24 Tove Eriksson Ryda Skidklubb 00:14:20 45.97
25 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:14:22 46.21
26 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:14:45 49.00
27 Julia Elverlind Orienteringsklubben Tranan 00:14:46 49.12
28 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:14:56 50.34
29 Elsa Limbäck Västerås Skid O OK 00:15:08 51.79
30 Ida Helgesson Hestra Idrottsförening 00:15:31 54.59
31 Saga Hjertén Idrottsklubben Gandvik 00:15:35 55.07
32 Ellen Stålberg Orienteringsklubben Hällen 00:16:18 60.30
33 Heidi Fors Orienteringsklubben Grip 00:16:53 64.55
34 Sofi Andersson Idrottsklubben Gandvik 00:16:54 64.67
35 Klara Berglund Västerås Skid O OK 00:17:51 71.59
36 Thea Bad Kils Orienteringsklubb 00:18:22 75.35
Moa Kristiansson Halmstad Orienteringsklubb

Advertisements

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr