Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekullesprinten Etapp 1 - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn Orientering 00:07:20 57,88
2 Hanna Öberg Gamleby Orienteringsklubb 00:07:34 61,58
3 Cornelia Kindlund Orienteringsklubben Tyr 00:07:37 62,38
4 Tuva Östangård Gamleby Orienteringsklubb 00:08:12 71,63
5 Lovis Bergstrand Brattås Cykelklubb 00:08:34 77,45
6 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:08:44 80,09
6 Elsa Södervall Idrottsklubben Gandvik 00:08:44 80,09
8 Amanda Johansson Ulricehamns Orienteringsklubb 00:08:55 83,00
9 Elvira Björnberg Västerås Skid O OK 00:08:57 83,53
10 Elin Axelsson Mullsjö Skid O OK 00:09:02 84,85
10 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:09:02 84,85
12 Liv Herne Orienteringklubben Ravinen 00:09:03 85,12
13 Maja Ahlström Västerås Skid O OK 00:09:14 88,03
13 Ida Petersson Ulricehamns Orienteringsklubb 00:09:14 88,03
15 Lisa Andersson Ryda Skidklubb 00:09:15 88,29
16 Elsa Boberg Idrottsföreningen Rigor 00:09:18 89,08
17 Alva Skoog Västerås Skid O OK 00:09:21 89,88
18 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn Orientering 00:09:25 90,94
19 Julia Westh Mullsjö Skid O OK 00:09:26 91,20
20 Nora Käll Idrottsklubben Gandvik 00:09:30 92,26
21 Magdalena Salenbäck Kristinehamns OK 00:09:35 93,58
22 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:09:43 95,69
23 Agnes Wallin Korsnäs IF Orienteringsklubb 00:09:45 96,22
24 Doris Karlsson Orienteringsklubben Tylöskog 00:09:49 97,28
25 Emelie Hagman Orienteringsklubben Orinto 00:10:04 101,25
26 Lina Holmqvist Orienteringsklubben Tor 00:10:21 105,74
27 Sara Ohlin Orienteringsklubben Tranan 00:10:23 106,27
28 Elvira Holmberg Orienteringsklubben Södertörn 00:10:31 108,39
29 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:10:37 109,97
30 Maja Nordin Ulricehamns Orienteringsklubb 00:10:40 110,77
31 Vera Elfström Orienteringsklubben Orinto 00:10:41 111,03
32 Jenny Jansson Tenhults Skid o Orienteringskl 00:10:49 113,15
33 Tindra Molin Falköpings AIK Orienteringsklu 00:10:54 114,47
34 Kajsa Hall Västerås Skid O OK 00:10:57 115,26
35 Hanna Stalebrant Gamleby Orienteringsklubb 00:11:03 116,85
36 Lisa Östensson Orienteringsklubben Tranan 00:11:05 117,38
37 Selma Hedström Tenhults Skid o Orienteringskl 00:11:49 129,01
38 Ebba Thenander Västerås Skid O OK 00:11:52 129,81
39 Elin Danielsson Istrums Skidklubb 00:12:08 134,04
40 Love Eklund Orienteringsklubben Tylöskog 00:12:12 135,09
41 Agnes Hertz Tenhults Skid o Orienteringskl 00:12:13 135,36
42 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 00:12:21 137,47
43 Elsa Käll Idrottsklubben Gandvik 00:12:40 142,50
44 Alma Gauffin Södertälje-Nykvarn Orientering 00:12:43 143,29
44 Johanna Berg KFUM Örebro Orienteringsklubb 00:12:43 143,29
46 Kornelia Rådberg Köping-Kolsva Orienteringsklub 00:12:47 144,35
47 Alexandra Stål Södertälje-Nykvarn Orientering 00:13:04 148,84
48 Amanda Sjödin Orienteringsklubben Tisaren 00:13:12 150,96
49 Elsa Kyhlberg Tenhults Skid o Orienteringskl 00:13:20 153,07
49 Hanna Thulin Västerås Skid O OK 00:13:20 153,07
51 Selma Sjöstrand Ulricehamns Orienteringsklubb 00:13:33 156,51
52 Sophie Brennan Södertälje-Nykvarn Orientering 00:13:34 156,78
53 Ellen Arneborg Ulricehamns Orienteringsklubb 00:14:03 164,44
54 Olivia Engel Orienteringklubben Ravinen 00:14:06 165,24
55 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:14:33 172,38
56 Elsa Bad Lustens Orienteringsklubb 00:14:34 172,64
57 Klara Gustafsson Främmestads Idrottsklubb 00:14:50 176,87
58 Hanna Skarstedt Tenhults Skid o Orienteringskl 00:15:00 179,52
59 Ella Nilsson Halmstad Orienteringsklubb 00:15:01 179,78
60 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 00:15:05 180,84
61 Tuva Sundmark Idrottsklubben Gandvik 00:15:19 184,54
62 Sara Wallin Korsnäs IF Orienteringsklubb 00:15:29 187,18
63 Hanna Hermann Västerås Skid O OK 00:16:05 196,70
64 Klara Jedar Orienteringsklubben Tor 00:18:42 238,22
65 Fanny Andersson Västerås Skid O OK 00:20:59 274,44
66 Annika Källman Orienteringsklubben Hällen 00:21:05 276,03
67 Tova Jessen Främmestads Idrottsklubb 00:27:38 300,00
Hilda Waldefeldt Idrottsklubben Gandvik

Annonser

Bagheera