Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekullesprinten Etapp 1 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:06:30 59,78
2 Emil Larsson Orienteringsklubben Tisaren 00:07:16 75,49
3 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:07:17 75,83
4 Victor Hansson Orienteringsklubben Löftan 00:07:43 84,71
5 Hannes Mogensen Orienteringklubben Ravinen 00:07:53 88,13
6 Noel Helmersson Orienteringsklubben Tisaren 00:07:58 89,84
7 Fredrik Westlund Kils Orienteringsklubb 00:08:03 91,54
8 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:08:14 95,30
9 Casper Karlsson Orienteringsklubben Tor 00:08:28 100,08
10 Teo Struck Orienteringklubben Ravinen 00:08:32 101,45
11 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:08:40 104,18
12 Joel Ringström Orienteringsklubben Landehof 00:08:49 107,26
13 Joel Holmberg Ulricehamns Orienteringsklubb 00:08:54 108,96
14 Simon Westh Mullsjö Skid O OK 00:09:24 119,21
15 Olle Petersén Orienteringsklubben Njudung 00:09:28 120,58
16 Linus Fredriksson Orienteringsklubben Amne 00:09:29 120,92
17 Alfred Sjödin Orienteringsklubben Tisaren 00:09:30 121,26
18 Pablo Magnusson Orienteringsklubben Tor 00:09:44 126,04
19 Max Österling Orienteringsklubben Södertörn 00:09:45 126,39
20 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn Orientering 00:09:52 128,78
21 Albin Sundström Hestra Idrottsförening 00:09:58 130,83
22 Liam Johansson IF Hagen 00:10:05 133,22
23 Erik Lundquist Orienteringklubben Ravinen 00:10:12 135,61
24 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn Orientering 00:10:15 136,63
25 Jonatan Wickström Orienteringsklubben Tor 00:10:16 136,97
26 Isak Skoglund Ulricehamns Orienteringsklubb 00:10:23 139,37
27 August Ekinge Orienteringsklubben Motala 00:10:31 142,10
28 Sixten Slagbrand Västerås Skid O OK 00:10:33 142,78
28 Love Gaudenz Halmstad Orienteringsklubb 00:10:33 142,78
30 Albert Brohede Orienteringsklubben Tyr 00:10:34 143,12
31 Oskar Blom Orienteringsklubben Löftan 00:10:35 143,46
32 Björn Renner Orienteringsklubben Södertörn 00:10:37 144,15
33 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:10:48 147,90
34 Albin Paulsson Orienteringsklubben Löftan 00:11:02 152,69
35 Alfred Hallqvist Ulricehamns Orienteringsklubb 00:11:04 153,37
36 Albin Velander Surahammars SOK 00:11:15 157,13
37 Oscar Nystrand Orienteringsklubben Klyftamo 00:11:22 159,52
38 Jonas Olsson Orienteringsklubben Amne 00:11:27 161,23
39 Linus Karlsson Orienteringsklubben Tisaren 00:11:43 166,69
40 Anton Velander Surahammars SOK 00:11:57 171,47
41 Peter Vestin Orienteringsklubben Tor 00:12:40 186,16
42 Melvin Fredriksson Korsnäs IF Orienteringsklubb 00:12:59 192,65
43 Erik Südhoff Brattås Cykelklubb 00:13:05 194,70
44 Rasmus Hedar Orienteringsklubben Tor 00:13:06 195,04
45 David Brennan Södertälje-Nykvarn Orientering 00:13:14 197,78
46 Albin Jägstedt Halmstad Orienteringsklubb 00:13:21 200,17
47 Kasper Vemdal Mullsjö Skid O OK 00:13:41 207,00
48 Viktor Zilling Orienteringsklubben Södertörn 00:14:18 219,64
49 Emanuel Zitka Ulricehamns Orienteringsklubb 00:14:22 221,00
50 Gustav Lundqvist Halmstad Orienteringsklubb 00:14:45 228,86
51 Samuel Lindqvist Västerås Skid O OK 00:17:05 276,68
52 Wilhelm Victorzon Mullsjö Skid O OK 00:19:33 300,00
53 Joar Eliasson Orienteringsklubben Orinto 00:20:32 300,00
54 Erik Arneborg Ulricehamns Orienteringsklubb 00:20:45 300,00

Annonser

Bagheera