Swedish Orienteering Federation

Kinnekullesprinten Etapp 2 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Tilde Backlund Orienteringsklubben Södertörn 00:11:24 12.89
2 Alva Sonesson Falköpings AIK Orienteringsklu 00:11:29 13.41
3 Ebba Hjertberg Hestra Idrottsförening 00:11:37 14.25
4 Malin Kristiansson Trollhättans Skid o Orienterin 00:12:06 17.27
5 Elsa Lindeblom Hestra Idrottsförening 00:12:42 21.03
5 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:12:42 21.03
7 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK Orienteringsklu 00:12:44 21.24
8 Emilia Engel Orienteringklubben Ravinen 00:13:06 23.53
9 Linda Renner Orienteringsklubben Södertörn 00:13:12 24.16
10 Signe Nilsson Nyköpings Orienteringsklubb 00:13:21 25.10
11 Sofia Johansson Orienteringsklubben Skärmen 00:13:30 26.04
12 Linnéa Gustafsson Orienteringsklubben Hällen 00:13:44 27.50
13 Lotten Sandén Orienteringsklubben Södertörn 00:13:46 27.70
14 Ella Andersson Orienteringsklubben Södertörn 00:14:18 31.04
15 Ella Nordström Kils Orienteringsklubb 00:14:34 32.71
16 Johanna Breivold Västerås Skid O OK 00:14:53 34.69
17 Elsa Limbäck Västerås Skid O OK 00:15:15 36.99
18 Frida Zeijlon Orienteringsklubben Hällen 00:15:17 37.20
18 Julia Markendahl Orienteringsklubben Klyftamo 00:15:17 37.20
20 Julia Elverlind Orienteringsklubben Tranan 00:15:18 37.30
21 Ellen Stålberg Orienteringsklubben Hällen 00:15:20 37.51
22 Tove Eriksson Ryda Skidklubb 00:15:47 40.33
23 Lovisa Ring Halmstad Orienteringsklubb 00:15:53 40.95
24 Ida Helgesson Hestra Idrottsförening 00:16:03 42.00
25 Thea Bad Kils Orienteringsklubb 00:16:19 43.67
26 Saga Hjertén Idrottsklubben Gandvik 00:16:26 44.40
27 Klara Berglund Västerås Skid O OK 00:16:32 45.02
28 Paulina Jägstedt Halmstad Orienteringsklubb 00:16:38 45.65
29 Linn Lugne Kils Orienteringsklubb 00:16:39 45.75
30 Elin Johansson Främmestads Idrottsklubb 00:16:53 47.21
31 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:17:46 52.74
32 Sofi Andersson Idrottsklubben Gandvik 00:18:41 58.48
33 Elin Dahlmark Västerås Skid O OK 00:18:50 59.42
34 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:19:08 61.30
35 Heidi Fors Orienteringsklubben Grip 00:21:40 77.15
36 Moa Kristiansson Halmstad Orienteringsklubb 00:29:41 127.33

Advertisements

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr