Svenska Orienteringsförbundet

Idre 3-dagars etapp 1, lång - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 01:07:13 2,82
2 Daniel Attås OK Tisaren 01:07:25 3,05
3 Rassmus Andersson OK Linné 01:07:59 3,69
4 Anton Johansson OK Orion 01:09:13 5,09
5 Roman Ryapolov IFK Mora OK 01:11:21 7,51
7 Håkan Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:13:39 10,12
8 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:13:56 10,44
9 Erik Andersson OK Orion 01:14:02 10,56
10 Olof Sandgren OK Orion 01:14:22 10,94
11 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:15:22 12,07
12 Per Eklöf OK Milan 01:15:41 12,43
13 Niklas Aldén OK Linné 01:15:44 12,49
14 Josef Nordlund OK Linné 01:15:48 12,56
15 Philip Persson OK Orion 01:17:31 14,51
16 Johan Aronsson OK Tisaren 01:18:06 15,17
17 Pontus Petersson OK Orion 01:18:10 15,25
18 Petter Johansson OK Tisaren 01:18:41 15,83
20 Gustav Hindér OK Tisaren 01:20:02 17,36
21 Erik Boman Gävle OK 01:20:32 17,93
22 Albin Sjöhed Gävle OK 01:21:05 18,56
23 Richard Hejdenberg Gävle OK 01:22:15 19,88
25 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 01:23:02 20,77
26 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 01:27:58 26,37
27 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 01:28:17 26,72
28 Erik Björklund Leksands OK 01:28:21 26,80
29 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 01:29:11 27,75
30 Gustav Boquist IK Uven 01:29:51 28,50
32 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 01:31:50 30,75
33 Tobias Karlsson Snättringe SK 01:33:09 32,25
34 Johan Calleberg Snättringe SK 01:34:03 33,27
35 Rasmus Larsson OK Alehof 01:34:23 33,65
36 Viktor Tovesson OK Orion 01:35:28 34,87
37 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 01:36:05 35,57
38 Per Kallhauge Snättringe SK 01:37:18 36,95
39 Erik Skärberg Vänersborgs SK 01:37:36 37,30
40 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:38:45 38,60
41 Martin Ankel OK Alehof 01:52:25 54,11
42 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 01:58:15 60,72
43 Mattias Kallhauge Snättringe SK 02:06:53 70,52
Stefan Svensson Gelius Snättringe SK
Olle Kalered OK Denseln
Fredrik Edén IFK Göteborg
Johannes Knutas Attunda OK

Annonser