Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #3, lång (WRE), med publiktävling - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:43:48 10,79
2 Thomas Asp IFK Göteborg 00:43:51 10,89
3 Anders Yngström Göteborg-Majorna OK 00:50:10 23,03
4 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:51:13 25,05
5 Odd Wallum Sävedalens AIK 00:51:42 25,98
6 Björn Öberg Ryda SK 00:53:16 29,00
7 Joachim Friberg Falköpings AIK OK 00:55:02 32,39
8 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 00:55:20 32,97
9 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:56:05 34,41
10 Per Sundström Västerås SOK 00:56:09 34,54
11 Anders Dalhammer OK Roxen 00:56:23 34,99
12 Roger Hugosson Sundsvalls OK 00:59:00 40,02
13 Johan Byström KFUK-KFUM IA Göteborg 00:59:46 41,50
14 Lars Svantesson Hjärnarps OL 01:00:24 42,71
15 Erik Ruotsalainen Frölunda OL 01:01:00 43,87
16 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 01:01:05 44,03
17 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 01:01:47 45,37
18 Anders Pettersson Karlskrona SOK 01:02:23 46,53
19 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 01:03:05 47,87
20 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 01:03:08 47,97
21 Ragnar Uppström FK Herkules 01:05:12 51,94
22 Magnus Karlsson OK Landehof 01:05:21 52,23
23 Anders Lamm Frölunda OL 01:05:44 52,97
24 Kennet Horvath Halmstad OK 01:06:04 53,61
25 Mats Bredfelt Lunds OK 01:07:03 55,50
26 Per Källvik Åmåls OK 01:07:20 56,05
27 Pär Claesson Sävedalens AIK 01:07:22 56,11
28 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 01:07:55 57,17
29 Göran Stuhlhofer OK Landehof 01:08:16 57,84
30 Peter Brämerson Tibro OK 01:10:56 62,97
31 Erik Agrell Sävedalens AIK 01:13:10 67,26
32 Per Sandberg Säterbygdens OK 01:13:48 68,48
33 Torbjörn Grahn IK Uven 01:14:02 68,93
34 Per Winther Västerbergslagens OL 01:14:06 69,06
35 Nils Aronsson OK Tisaren 01:14:56 70,66
36 Jonatan Börjesson Hestra IF 01:15:45 72,23
37 Johan Wettergren IK Uven 01:16:16 73,23
38 Torbjörn Kjörk Frölunda OL 01:18:59 78,45
39 Leif Hagman IK Uven 01:19:46 79,96
40 Lars Ljungberg Sjövalla FK 01:21:36 83,48
41 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 01:21:58 84,19
42 Phil Mullins Sjövalla FK 01:22:40 85,53
43 Karl Eriksson Uddevalla OK 01:24:09 88,39
44 Joakim Ingelsson OK Hammaren 01:25:17 90,57
45 Stefan Törnqvist Västerås SOK 01:27:27 94,73
46 Bernt Berndtsson Frölunda OL 01:35:04 109,38
48 Ralph Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 01:44:04 126,69
49 Jonas Sjöberg Göteborg-Majorna OK 01:56:34 150,73
50 Graham Kemp Göteborg-Majorna OK 02:02:20 161,82
Per Flakberg IFK Göteborg
Mikael Palgrim Vänersborgs SK
Anders Jägryd Skåneslättens OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr