Svenska Orienteringsförbundet

Tibrotrippeln, dag 2, medel - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albin Ridefelt OK Linné 00:31:42 2,26
2 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:32:49 4,89
3 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:33:44 7,04
4 Johan Törnroth Hestra IF 00:35:03 10,14
5 Jonas Nordström Halden SK 00:35:04 10,18
6 Albin Andersson Markbygdens OK 00:35:28 11,13
7 Per Öberg OK Hällen 00:36:07 12,66
8 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:36:10 12,77
9 Jakob Eng IFK Göteborg 00:36:12 12,85
10 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:37:17 15,40
11 Brent Godman Gotlands Bro OK 00:37:41 16,34
12 Anton Lif Rehns BK 00:37:42 16,38
13 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:38:04 17,25
14 Oskar Svärd Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:11 17,52
15 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:38:14 17,64
16 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:38:29 18,23
17 Erik Fernlund Säterbygdens OK 00:38:32 18,35
19 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:38:37 18,54
20 Oscar Björck Järla Orientering 00:38:40 18,66
21 Johan Wikström Sävedalens AIK 00:39:17 20,11
22 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:39:49 21,37
23 Mikael Pihel OK Tisaren 00:39:58 21,72
24 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:40:09 22,15
25 Dag Stridh Umeå OK 00:40:16 22,43
26 Mattias Nilsson OK Alehof 00:40:30 22,98
27 Ken Peeters Göteborg-Majorna OK 00:41:19 24,90
28 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 00:41:42 25,80
29 Erik Martinsson Linköpings OK 00:41:44 25,88
30 Fredrik Sturesson OK Alehof 00:41:57 26,39
31 Niklas Thörn OK Vilse 87 00:42:01 26,55
33 Jaromir Mielec IK Hakarpspojkarna 00:42:22 27,37
34 Joakim Byström Järfälla OK 00:42:44 28,23
35 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:43:21 29,69
36 Andreas Petersson Burseryds IF 00:44:21 32,04
37 Emil Wikström OK Tyr 00:44:25 32,20
38 Andréas Thern OK Skogshjortarna 00:45:48 35,45
39 Harald Henriksson Järla Orientering 00:46:13 36,43
40 Magnus Persson OK Tisaren 00:46:15 36,51
41 Andreas Nikolausson Visborgs OK 00:46:48 37,81
42 Kristian Dahlström IFK Mora OK 00:46:55 38,08
43 Fredrik Johnsson KFUM Örebro OK 00:47:40 39,85
44 Emil Svensson Hjärnarps OL 00:48:13 41,14
45 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 00:48:40 42,20
47 Jesper Liderud Lidköpings VSK 01:03:51 77,95

Annonser

Bagheera