Svenska Orienteringsförbundet

Tibrotrippeln, dag 3, lång - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:44:11 10,06
2 Mats Kindlund OK Tranan 00:49:52 20,67
3 Björn Andersson Bredaryds SOK 00:50:18 21,48
4 Per Jansson OK Djerf 00:50:29 21,82
5 Jan Lager Halmstad OK 00:52:05 24,80
6 Jan Hilding Hestra IF 00:52:13 25,05
7 Hans Lundgren IK Hakarpspojkarna 00:54:17 28,91
8 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:54:24 29,13
9 Peter Jacobsson IK Hakarpspojkarna 00:55:38 31,43
10 Kenneth Johansson OK Tranan 00:55:42 31,55
11 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:56:52 33,73
12 Rickard Ekman OK Roslagen 00:57:15 34,44
13 Håkan Blomkvist Skattkärrs SOK 00:57:37 35,13
14 Christian Eriksson Linköpings OK 00:57:48 35,47
15 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:58:03 35,94
16 Tommy Johansson Västvärmlands OK 00:58:11 36,18
17 Erik Ersson IFK Mora OK 00:58:26 36,65
18 Henrik Lindblad OK Djerf 00:59:30 38,64
19 Mats Lundbäck Järfälla OK 01:02:07 43,52
20 Johan Wänström Finspångs SOK 01:03:21 45,82
21 Anders Ling IK Hakarpspojkarna 01:03:34 46,23
23 Anders Doverfors Tjällmo-Godegårds OK 01:05:00 48,90
23 Thomas Karlsson OK Landehof 01:05:00 48,90
25 Stefan Nordin Ulricehamns OK 01:06:12 51,14
26 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:07:13 53,04
27 Magnus Vahlberg Linköpings OK 01:07:14 53,07
28 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 01:08:04 54,62
29 Pelle Landfors Lustens OK 01:08:22 55,18
30 Jonas Pettersson OK Tisaren 01:08:40 55,74
31 Urban Sörqvist Markbygdens OK 01:09:38 57,55
32 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 01:11:02 60,16
33 Anders Jägryd Skåneslättens OL 01:11:57 61,87
34 Tobias Den Braver OK Gränsen 01:12:15 62,43
35 Fredrik Plumppu Hestra IF 01:12:23 62,68
36 Mats Hedman IF Hagen 01:13:50 65,38
37 Ulf Ärlig OK Gränsen 01:14:01 65,73
39 Daniel Bjärsvik IK Hakarpspojkarna 01:17:37 72,44
40 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 01:19:28 75,89
41 David Olsson OK Skogsstjärnan 01:19:41 76,30
43 Tomas Glanshed Haninge SOK 01:30:34 96,61
44 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:30:43 96,89
45 Kjell Johansson IF Hagen 01:33:00 101,15
46 Svante Berglund Ulricehamns OK 01:37:15 109,08
47 Jan Grahn IK Uven 01:43:36 120,92
Dennis Toll OK Njudung
Thomas Josarp FK Friskus-Varberg
Björn Kristiansson Trollhättans SOK
Håkan Axelsson FK Göingarna
Magnus Ericsson Växjö OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF