Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Valter Pettersson OK Tisaren 00:14:19 36,33
2 Aron Östangård Gamleby OK 00:14:38 38,76
3 Karl Lundin Katrineholms OK 00:14:56 41,06
4 Olle Kallur OK Ravinen 00:15:26 44,89
5 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:15:44 47,19
6 Melker Lundin Katrineholms OK 00:15:49 47,83
7 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:15:59 49,11
8 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:16:01 49,36
9 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:16:11 50,64
10 Arvid Lundqvist Halmstad OK 00:16:26 52,56
11 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:05 57,54
12 Emil Ahlström Västerås SOK 00:17:16 58,95
13 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:17:28 60,48
14 Oscar Aneland OK Ravinen 00:17:55 63,93
15 Felix Pernefalk Uddevalla OK 00:18:04 65,08
16 Olle Elfström OK Orinto 00:18:51 71,09
17 Linus Ahlén IF Hagen 00:19:05 72,88
18 Mattias Lauri FK Herkules 00:19:15 74,15
19 Tobias Dahlmark Västerås SOK 00:19:20 74,79
20 Filip Bäck Arboga OK 00:19:56 79,39
21 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:19:59 79,78
22 Oliver Höög OK Motala 00:20:03 80,29
23 Herman Svahn OK Ravinen 00:20:06 80,67
24 Algot Lithner Lerums SOK 00:20:13 81,57
24 Hugo Frisk Västerås SOK 00:20:13 81,57
26 David Holmén Stenungsunds OK 00:20:15 81,82
26 Ludvig Classon NAIS Orienteringsklubb 00:20:15 81,82
28 Noah Andertoft Västerås SOK 00:20:16 81,95
29 Melker Andersson Eds SK 00:20:17 82,08
30 Olle Andersson OK Skogsstjärnan 00:20:22 82,72
31 Erik Wikström NAIS Orienteringsklubb 00:20:55 86,93
32 Fredrik Eriksson Eds SK 00:21:10 88,85
33 Hampus Nyholm Strängnäs-Malmby OL 00:21:22 90,38
34 Philip Viberg Ryda SK 00:22:02 95,49
35 Tamás Szüts Västerås SOK 00:22:12 96,77
36 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 00:22:26 98,56
37 Gustav Ribbholm OK Njudung 00:22:52 101,88
38 Isac Ahlbom OK Skärmen 00:22:53 102,01
39 Charlie Weijnblad SOK Träff 00:23:06 103,67
40 Jonatan Kraft Almby IK 00:23:09 104,06
41 William Wassenius Uddevalla OK 00:23:21 105,59
42 Arvid Öhrvall OK Skogshjortarna 00:24:17 112,75
43 Patrik Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:24:34 114,92
44 Hampus Stockheden OK Gränsen 00:25:03 118,62
45 Albin Kruse IF Rigor 00:25:12 119,77
46 Niels Björck IF Hagen 00:25:33 122,46
47 Erik Jonsson Strängnäs-Malmby OL 00:25:38 123,10
48 Curt Norgren Gällstadbygdens SOK 00:26:07 126,80
49 Albin Genberg Ulricehamns OK 00:26:15 127,82
50 Hugo Sjödin OK Tisaren 00:26:34 130,25
51 Christoffer Wall Mariestads FK 00:27:15 135,49
51 Wilmer Ness Södertälje-Nykvarn OF 00:27:15 135,49
53 Emil Jansson Vingåkers OK 00:27:17 135,75
54 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:28:24 144,31
55 Otto Wiberg Falköpings AIK OK 00:28:38 146,10
56 Elias Jönsson OK 64 Torpa 00:28:45 146,99
57 Elias Kling Lindebygdens OK 00:28:49 147,50
58 Simon Veltman OK Skogshjortarna 00:29:03 149,29
59 Isac Persson OK Gränsen 00:29:05 149,55
60 Carl Jansson Vingåkers OK 00:29:19 151,34
61 Elias Jeb Bergroth Västerås SOK 00:29:53 155,68
62 Lucas Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 00:30:51 163,09
63 Amadeus Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:31:12 165,78
64 Lucas Efraimsson Ulricehamns OK 00:31:26 167,57
65 Johannes Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:31:32 168,33
66 Anton Lund OK Skogshjortarna 00:31:34 168,59
67 Simon Alfredsson Lerums SOK 00:32:17 174,08
68 Melker Lindqvist OK Skogsvargarna 00:32:31 175,87
69 Erik Andersson Laxå OK 00:32:42 177,28
70 Ludvig Kågefors IF Hallby SOK 00:32:53 178,68
71 Ivar Lampa IF Rigor 00:33:08 180,60
72 Alexander Westling FK Friskus-Varberg 00:33:11 180,98
73 Edvin Adolfsson Katrineholms OK 00:33:45 185,33
74 Erik Persson Brattås CK 00:34:22 190,06
75 Joel Ingemarsson Hestra IF 00:35:11 196,32
76 Axel Edlund Garphyttans IF 00:35:28 198,49
77 David Musslinder Falköpings AIK OK 00:35:39 199,90
78 David Haag OK Gränsen 00:37:03 210,63
79 Hampus Hellqvist OK Flundrehof 00:38:12 219,45
80 Elias Westervall Garphyttans IF 00:38:59 225,45
81 Karl Seger Mariestads FK 00:39:58 232,99
82 Tor Rännare Hjobygdens OK 00:40:10 234,53
83 Philip Larsson Eds SK 00:40:41 238,49
84 Ludvig Klang Ulricehamns OK 00:43:25 259,44
85 Emil Eriksson OK Flundrehof 00:59:49 300,00
86 Josef Weiner FK Herkules 01:11:42 300,00
Alexander Holmström Åmåls OK
Hugo Bremer Mariestads FK
Mathias Ohlsson Ärla IF

Annonser