Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ida Bengtsson OK Alehof 00:12:00 58,09
2 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:12:02 58,41
3 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:12:17 60,84
4 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:12:36 63,92
5 Evelina Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:12:39 64,40
6 Alice Andersson Eds SK 00:12:57 67,32
7 Lovis Bergstrand Brattås CK 00:13:50 75,89
8 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:13:55 76,70
9 Liv Herne OK Ravinen 00:14:05 78,32
10 Ellen Pelander OK Djerf 00:14:16 80,10
11 Maja Graad IF Rigor 00:14:19 80,59
12 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:14:20 80,75
13 Maja Ahlström Västerås SOK 00:14:22 81,08
14 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:14:32 82,69
14 Lizen Bergström OK Bävern 00:14:32 82,69
16 Ida Rosjö Jönköpings OK 00:14:39 83,83
17 Hanna Öberg Gamleby OK 00:14:45 84,80
18 Vera Elfström OK Orinto 00:15:16 89,82
19 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:15:32 92,41
20 Ida Petersson Ulricehamns OK 00:15:41 93,86
21 Tilda Tudén Boxholm-Mjölby OL 00:15:52 95,64
22 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:16:04 97,59
23 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:16:05 97,75
24 Emelie Hagman OK Orinto 00:16:06 97,91
25 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:16:28 101,47
26 Felicia Fyhr SOK Aneby 00:16:30 101,80
27 Agnes Kamfors OK Kullingshof 00:16:36 102,77
27 Signe Schagerström Garphyttans IF 00:16:36 102,77
29 Julia Westh Mullsjö SOK 00:17:08 107,95
30 Tuva Öhgren Sävedalens AIK 00:17:18 109,57
31 Jonna Lindblad OK Djerf 00:17:24 110,54
32 Iris Jussila NAIS Orienteringsklubb 00:17:31 111,67
33 Maja Nordin Ulricehamns OK 00:17:57 115,88
34 Wilma Lindqvist IK Gandvik 00:18:10 117,98
35 Ida Bruhn IF Rigor 00:18:35 122,03
36 Alma Gauffin Södertälje-Nykvarn OF 00:18:44 123,49
37 Amanda Johansson Ulricehamns OK 00:18:46 123,81
38 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:18:49 124,30
39 Elsa Boberg IF Rigor 00:19:11 127,86
40 Tova Jessen Främmestads IK 00:19:12 128,02
41 Ebba Karlström Falköpings AIK OK 00:19:14 128,34
42 Ella Schön Jönköpings OK 00:19:16 128,67
43 Elin Danielsson Istrums SK 00:20:15 138,22
44 Tora Jern Istrums SK 00:20:25 139,84
45 Josefine Landestig IK Gandvik 00:20:38 141,94
46 Linnea Axelsson Åmåls OK 00:21:12 147,44
47 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 00:21:16 148,09
48 Elsa Vidlund KFUM Örebro OK 00:21:21 148,90
49 Hanna Hermann Västerås SOK 00:21:44 152,63
50 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:21:47 153,11
51 Tess Fransson KFUM Örebro OK 00:21:50 153,60
52 Emilia Sandin OK Skärmen 00:22:05 156,02
53 Josephine Linderoth IF Hagen 00:22:22 158,78
54 Tuva Sundmark IK Gandvik 00:22:42 162,01
55 Magdalena Salenbäck Kristinehamns OK 00:22:53 163,79
56 Stina Bern Garphyttans IF 00:22:58 164,60
57 Doris Karlsson OK Tylöskog 00:23:40 171,40
58 Klara Hübsch OK 64 Torpa 00:23:51 173,18
59 Melizza Strandgård Kils OK 00:24:20 177,88
60 Lina Holmqvist OK Tor 00:24:36 180,47
61 Linnéa Töppner OK Landehof 00:24:41 181,28
62 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:25:20 187,59
63 Elsa Bad Lustens OK 00:25:47 191,96
64 Lisa Fredriksson Falköpings AIK OK 00:26:08 195,36
65 Anna Backman Lidköpings VSK 00:26:15 196,49
66 Tindra Yngström OK Tisaren 00:26:46 201,51
67 Hanna Thulin Västerås SOK 00:26:49 202,00
68 Anna Verhagen OK Orinto 00:28:20 216,73
69 Annika Källman OK Hällen 00:28:48 221,26
70 Stina Kvarnefjord KFUM Örebro OK 00:28:59 223,04
71 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:29:07 224,34
72 Kajsa Träff NAIS Orienteringsklubb 00:29:54 231,95
73 Sara Sävenstrand KFUM Örebro OK 00:30:16 235,51
74 Fanny Andersson Västerås SOK 00:30:24 236,80
75 Sara Wallin Korsnäs IF OK 00:32:38 258,49
76 Maja Josefsson OK Bävern 00:33:50 270,15
77 Sophie Brennan Södertälje-Nykvarn OF 00:34:00 271,77
78 Agnes Karlsson Ryda SK 00:34:04 272,41
79 Ellen Arneborg Ulricehamns OK 00:34:12 273,71
80 Amanda Wärn NAIS Orienteringsklubb 00:34:58 281,16
80 Selma Sjöstrand Ulricehamns OK 00:34:58 281,16
82 Alice Ekmark Hjobygdens OK 00:37:31 300,00
Anna Svensson IF Rigor
Kornelia Rådberg Köping-Kolsva OK
Sigrid Wallengren KFUM Örebro OK

Annonser

Bagheera