Svenska Orienteringsförbundet

Skärgårdssprinten etapp 2 - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Niklas Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:26:35 24,18
2 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:28:13 30,12
3 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:28:35 31,45
4 Henrik Erlandsson OK Södertörn 00:29:30 34,78
5 Sven Wigertz Långhundra IF 00:29:47 35,81
6 Jörgen Ekman Täby OK 00:30:04 36,84
7 Per Carlberg Rånäs OK 00:30:10 37,20
8 Johan Lundvall Täby OK 00:30:41 39,08
9 Per Franzén OK Södertörn 00:30:49 39,56
10 Per Grywenz OK Linné 00:31:21 41,50
11 Peter Nordström Täby OK 00:31:58 43,74
12 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:32:08 44,34
13 Mats Ajling Täby OK 00:32:11 44,52
14 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:32:40 46,28
15 Anders Toll OK Linné 00:32:54 47,13
15 Per Edenhamn Länna IF 00:32:54 47,13
17 Klas Birgersson Långhundra IF 00:33:07 47,91
18 Anders Lund Järfälla OK 00:33:14 48,34
19 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:33:16 48,46
20 Kenneth Hermansson Sigtuna OK 00:33:47 50,34
21 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:33:48 50,40
22 Peter Hambäck Långhundra IF 00:34:03 51,30
23 Carl Persson Täby OK 00:34:35 53,24
24 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 00:34:36 53,30
25 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:35:20 55,97
26 Anders Söderbärg OK Roslagen 00:36:36 60,57
27 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:37:16 62,99
28 Mårten Thalén Sundbybergs IK 00:38:19 66,80
29 Göran Ivares OK Södertörn 00:38:30 67,47
30 Stefan Sundelius Järfälla OK 00:39:40 71,71
31 Lars-Olof Jansson OK Linné 00:39:52 72,43
32 Urban Vahlberg OK Österåker 00:39:53 72,49
33 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:40:29 74,67
34 Roger Tinglöf Väsby OK 00:40:56 76,31
35 Kjell Andersson Rånäs OK 00:41:33 78,55
36 Petter Ranefall IF Thor 00:41:42 79,09
37 Martin Stenback Järfälla OK 00:41:55 79,88
38 Magnus Forshällen Attunda OK 00:44:51 90,53
39 Magnus Bergström Rånäs OK 00:45:29 92,83
40 Torbjörn Pettersson Attunda OK 00:46:57 98,16
41 Kenneth Pettersson Järfälla OK 00:47:27 99,98
42 Fredrik Molin Attunda OK 00:49:05 105,91
43 Johan Karlsson Norbergs OK 00:49:58 109,12
44 Pontus Löfström Jönköpings OK 00:51:27 114,51
45 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:54:51 126,86
47 Jan Gradin Andrarums IF 00:56:45 133,76
Mikael Bäsén IF Thor
Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK

Annonser

OOCup 2022