Skärgårdssprinten etapp 1 - H60
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Göran Larsson
|
Sala OK |
00:17:17 |
40,98 |
|
2 |
Per Ove Wallén
|
Täby OK |
00:17:44 |
43,94 |
|
3 |
Göran Hansson
|
Täby OK |
00:18:46 |
50,72 |
|
4 |
Lars Landström
|
Långhundra IF |
00:18:48 |
50,94 |
|
5 |
Stefan Gunnarsson
|
Kristinehamns OK |
00:20:39 |
63,08 |
|
6 |
Ulf Carnby
|
Täby OK |
00:20:53 |
64,61 |
|
7 |
Leif Almtorp
|
Långhundra IF |
00:20:59 |
65,26 |
|
8 |
Johan Karlsten
|
Solna OK |
00:21:09 |
66,36 |
|
9 |
Kjell Jansson
|
Långhundra IF |
00:21:25 |
68,11 |
|
10 |
Per Erik Fogel
|
Västerås SOK |
00:21:32 |
68,87 |
|
12 |
Rune Sundström
|
Söderhamns OK |
00:22:33 |
75,54 |
|
13 |
Jan-Olof Wåhlberg
|
IBM-Klubben |
00:22:34 |
75,65 |
|
15 |
Mikael Tarandi
|
IFK Lidingö SOK |
00:24:00 |
85,06 |
|
16 |
Carl-Gunnar Boström
|
Enebybergs IF |
00:24:23 |
87,58 |
|
17 |
Per-Åke Carlenstam
|
Väsby OK |
00:24:36 |
89,00 |
|
18 |
Lars Westin
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:25:10 |
92,72 |
|
21 |
Björn Lindgren
|
OK Österåker |
00:26:01 |
98,29 |
|
22 |
Jan Olov Jonsson
|
Tierps SOK |
00:26:03 |
98,51 |
|
23 |
Jan Bojling
|
Solna OK |
00:26:10 |
99,28 |
|
24 |
Sören Winge
|
Upsala IF |
00:26:28 |
101,25 |
|
25 |
Mats Törngren
|
OK Linné |
00:26:33 |
101,79 |
|
26 |
Leif Nordlund
|
Länna IF |
00:26:36 |
102,12 |
|
27 |
Anders Eriksson
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:26:44 |
103,00 |
|
28 |
Martin Engqvist
|
Upsala IF |
00:27:37 |
108,79 |
|
29 |
Torbjörn Tirén
|
Hellas Orientering |
00:28:47 |
116,45 |
|
30 |
Anders Stenback
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:29:49 |
123,23 |
|
31 |
Jan-Olof Malm
|
Sigtuna OK |
00:30:07 |
125,20 |
|
32 |
Sören Eriksson
|
Länna IF |
00:30:53 |
130,23 |
|
33 |
Rolf Hjort
|
Rånäs OK |
00:31:18 |
132,96 |
|
34 |
Sven-Olov Norlin
|
Rimbo SOK |
00:31:47 |
136,14 |
|
35 |
Sixten Westerlund
|
Södertälje IF |
00:32:57 |
143,79 |
|
36 |
Bernt Johansson
|
Häverödals SK |
00:33:10 |
145,21 |
|
37 |
Sigurd Wallén
|
Täby OK |
00:36:34 |
167,52 |
|
38 |
Hans Sahlberg
|
Långhundra IF |
00:37:12 |
171,68 |
|
39 |
Sven Jacobsson
|
IF Thor |
00:38:39 |
181,20 |
|
40 |
Lars-Erik Lindell
|
Väsby OK |
00:42:11 |
204,38 |
|
41 |
Bo Westling
|
Häverödals SK |
00:43:05 |
210,29 |
|
|
Lars Löthman
|
Järfälla OK |
|
|
|
|
Per Weinestedt
|
OK Linné |
|
|
|
|
Bo Sundén
|
Karlsbyhedens IK |
|
|
|
|
Svend Erik Mathiassen
|
OK Linné |
|
|
|
|
Per-Åke Holm
|
Sigtuna OK |
|
|
|
|
Conny Husén
|
OK Roslagen |
|
|
|
|
Uno Karlsson
|
Häverödals SK |
|
|
|
|
Roine Mattsson
|
Häverödals SK |
|
|
|
|
Thord Rådberg
|
OK Roslagen |
|
|
|
|
Hans Holmberg
|
Vallentuna-Össeby OL |
|
|