Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:30:22 6,44
2 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 00:32:16 10,45
3 Frida Johansson OK Djerf 00:32:55 11,82
4 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:33:34 13,20
5 Elsa Lindeblom Hestra IF 00:33:44 13,55
6 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:33:49 13,72
7 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:34:47 15,76
8 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:34:52 15,94
9 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:35:10 16,57
10 Lina Svärd IF Thor 00:35:15 16,75
11 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:35:17 16,82
12 Ronja Hugg Forsa OK 00:35:25 17,10
14 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:36:16 18,89
15 Elin Edström Härnösands OK 00:36:24 19,18
16 Stina Johansson OK Bävern 00:36:27 19,28
17 Elin Lindblad OK Djerf 00:36:33 19,49
18 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:36:34 19,53
19 Tove Pettersson OK Roxen 00:36:46 19,95
20 Sofia Johansson OK Skärmen 00:36:54 20,23
21 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 00:36:59 20,41
22 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:37:06 20,65
23 Julia Andersson IK Vikings OK 00:37:08 20,72
24 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:37:31 21,53
25 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:37:34 21,64
26 Tilde Engberg Härnösands OK 00:37:44 21,99
27 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:37:45 22,02
27 Lovisa Johansson Karlskrona SOK 00:37:45 22,02
29 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:37:48 22,13
30 Maja Kindlund OK Tranan 00:38:03 22,66
31 Alicia Lundgren Växjö OK 00:38:09 22,87
32 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:26 23,47
33 Nora Aroneng Hestra IF 00:38:34 23,75
34 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:38:54 24,45
35 Alva Ringi OK Kåre 00:39:29 25,68
36 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:39:46 26,28
37 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:40:14 27,27
38 Lovisa Nord Sol Tranås 00:40:15 27,30
39 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:40:19 27,44
40 Selma Moqvist Lerums SOK 00:40:26 27,69
41 Malva Steen OK Enen 00:40:43 28,29
42 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:40:46 28,39
43 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:41:04 29,02
45 Maja Porle Växjö OK 00:41:36 30,15
46 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:41:40 30,29
47 Emilia Engel OK Ravinen 00:42:09 31,31
49 Isabella Aumo Kungälvs OK 00:42:15 31,52
50 Lisa Börnstedt Kungälvs OK 00:42:22 31,77
51 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:42:47 32,65
52 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:42:53 32,86
53 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:43:45 34,69
54 Julia Elverlind OK Tranan 00:43:48 34,79
55 Elin Svensson OK Älme 00:43:51 34,90
56 Isa Lundqvist Järfälla OK 00:45:10 37,68
59 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:45:28 38,31
60 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 00:46:16 40,00
60 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:46:16 40,00
62 Matilda Graad Ronneby OK 00:46:17 40,03
63 Matilda Hagstrand Lerums SOK 00:46:31 40,53
65 Lovisa Lager Halmstad OK 00:47:06 41,76
66 Ida Johnsson OK Kåre 00:47:32 42,67
67 Tilda Andersson Tullinge SK 00:48:17 44,26
68 Klara Bolin Tullinge SK 00:49:23 46,58
69 Ellika Groth Kungälvs OK 00:49:29 46,79
71 Marie-Chantal Ballnus Bromma-Vällingby SOK 00:49:37 47,07
72 Evelina Olsson OK Nackhe 00:50:02 47,95
73 Kajsa Lindqvist Selånger SOK 00:50:24 48,72
75 Clara Berglund Hiltunen Göteborg-Majorna OK 00:52:02 52,17
76 Julia Mianowska Kalmar OK 00:52:59 54,17
78 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 00:53:14 54,70
79 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:53:39 55,58
80 Lovisa Ring Halmstad OK 00:54:21 57,06
82 Elina Hanson Kungälvs OK 00:56:14 61,03
83 Saga Hjertén IK Gandvik 00:56:54 62,44
83 Emelie Wiberg Skogslöparna 00:56:54 62,44
86 Johanna Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:57:41 64,09
87 Julia Glowowacz Kalmar OK 00:57:45 64,23
88 Tove Persson Mölndal Outdoor IF 00:58:05 64,94
90 Petrina Costermans Järla Orientering 00:59:35 68,10
91 Kajsa Jönsson OK Pan-Kristianstad 01:01:09 71,41
92 Kajsa Rask Kungälvs OK 01:01:27 72,04
93 Lina Erdelius IF Rigor 01:02:27 74,15
95 Smilla Sandström Härnösands OK 01:05:21 80,27
96 Amanda Mullins Sjövalla FK 01:08:48 87,56
98 Amanda Nyman Vänersborgs SK 01:13:03 96,52
99 Matilda Johannesson Frölunda OL 01:13:50 98,18
100 Tilda Kartengren Vänersborgs SK 01:15:41 102,08
101 Paulina Jägstedt Halmstad OK 01:25:11 122,13
103 Tove Johansson OK Alehof 01:52:57 180,73
Frida Andersson Göteborg-Majorna OK
Vendela Lönkvist OK Vivill
Klara Höglund Eksjö SOK
Ida Helgesson Hestra IF
Meja Eneljung IFK Göteborg
Elin Johansson Främmestads IK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion