Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Harden Skåne OF 00:45:10 16,33
2 Gustav Runefors Småland OF 00:45:24 16,79
2 Isac Ericsson Småland OF 00:45:24 16,79
4 Daniel Bogren Västergötland OF 00:46:09 18,26
5 Emil Auselius Småland OF 00:46:13 18,39
6 Elias Ljungqvist Göteborg OF 00:48:48 23,47
7 Axel Olsson Västergötland OF 00:49:01 23,89
8 Marcus Carlsson Västergötland OF 00:49:16 24,38
9 Lukas Granstedt Småland OF 00:50:35 26,97
10 Anders Björklund Västergötland OF 00:51:04 27,92
11 William Lundstedt Västergötland OF 00:51:11 28,15
12 Gabriel Sturesson Göteborg OF 00:54:26 34,53
13 Algot Najvik Skåne OF 00:54:43 35,09
14 Malthe Poulsen Blekinge OF 00:55:11 36,00
15 Tim Johansson Halland OF 00:55:47 37,18
16 Victor Hansson Småland OF 00:56:24 38,39
17 Martin Lamm Göteborg OF 00:57:00 39,57
18 Filip Johansson Västergötland OF 00:57:39 40,85
19 Eric Berlin Västergötland OF 00:57:44 41,01
20 Jakob Ingström Småland OF 00:58:15 42,03
21 Thorsten Svensson Östergötland OF 00:58:41 42,88
22 Anton Gliveson Blekinge OF 00:58:43 42,94
23 Eric Nystrand Västergötland OF 00:58:45 43,01
24 Daniel Hellberg Skåne OF 01:00:38 46,71
25 Ludvig Hallabro Skåne OF 01:01:22 48,15
26 Oscar Modig Skåne OF 01:02:39 50,67
27 Jonathan Jylltorp Östergötland OF 01:03:32 52,40
28 Gunnar Engström Östergötland OF 01:04:36 54,50
29 Daniel Brandström Västergötland OF 01:07:12 59,60
30 Love Carlsson Blekinge OF 01:07:28 60,13
31 Olle Svangren Gotland OF 01:07:59 61,14
32 Axel Blom Göteborg OF 01:08:56 63,01
33 Klas Johansson Västergötland OF 01:10:14 65,56
34 Hugo Håkansson Västergötland OF 01:11:07 67,30
35 Oskar Svahn Småland OF 01:13:23 71,75
36 Oscar Karlsson Västergötland OF 01:13:46 72,50
37 Felix Falk Göteborg OF 01:14:20 73,61
38 Axel Toresson Skåne OF 01:24:17 93,16
39 Kalle Lundgren Göteborg OF 01:42:06 128,15
40 Benjamin Pauli Västergötland OF 01:45:31 134,86
41 Oskar Carlsson Bohuslän-Dal OF 01:47:50 139,41
42 Julius Puke Skåne OF 02:01:22 165,99
43 Oscar Ehrnborn Skåne OF 02:19:58 202,52
Filip Bengtsson Halland OF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr