Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Småland OF 00:30:20 29,95
2 Arvid Kronmar Blekinge OF 00:30:33 30,68
3 Maxim Omelchenko Blekinge OF 00:31:27 33,72
4 Erik Åkesson Småland OF 00:32:19 36,64
5 Melker Andersson Skåne OF 00:33:01 39,00
6 Jesper Johansson Halland OF 00:33:10 39,51
7 Karl Petersén Småland OF 00:35:18 46,71
8 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg OF 00:35:19 46,76
9 Simon Johansson Östergötland OF 00:35:32 47,49
10 Gustav Ohlin Västergötland OF 00:36:14 49,86
11 Hugo Mandinger Västergötland OF 00:36:35 51,04
12 Jakob Gunnarsson Göteborg OF 00:37:18 53,45
13 Felix Bäckstäde Gotland OF 00:38:08 56,27
14 Benjamin Claesson Småland OF 00:39:52 62,11
15 Carl Ås Skåne OF 00:40:14 63,35
16 Anton Gunnarsson Småland OF 00:40:36 64,59
17 Rasmus Johansson Fjordside Göteborg OF 00:41:03 66,10
18 Malte Eveborn Östergötland OF 00:41:25 67,34
19 Nils Grimbeck Göteborg OF 00:41:31 67,68
20 Viggo Johansson Skåne OF 00:41:32 67,73
21 Arvid Blomster Blekinge OF 00:42:18 70,32
22 Axel Nalbin Västergötland OF 00:42:37 71,39
23 Lukas Gustafsson Västergötland OF 00:43:16 73,58
24 Arvid Aronsson Bohuslän-Dal OF 00:44:00 76,06
25 Arvid Lundqvist Halland OF 00:44:01 76,11
26 Albin Persson Halland OF 00:44:35 78,02
27 Måns Henningsson Halland OF 00:44:38 78,19
28 Erik Ingemarsson Västergötland OF 00:44:41 78,36
29 Isak Olsson Bohuslän-Dal OF 00:45:11 80,05
30 Adam Lindblom Skåne OF 00:46:03 82,97
31 Aron Östangård Småland OF 00:46:54 85,84
32 Ludvig Classon Östergötland OF 00:47:09 86,68
33 Mattis Nilsson Östergötland OF 00:47:37 88,26
34 Gabriel Öhgren Göteborg OF 00:49:07 93,32
35 Emil Axelsson Göteborg OF 00:51:46 102,26
36 Felix Abrahamsson Halland OF 00:54:00 109,79
37 Jacob Österman Västergötland OF 00:54:27 111,31
38 Jakob Wilhelmsson Blekinge OF 00:55:43 115,58
39 Johan Vinblad Skåne OF 00:59:26 128,12
40 Mattias Lauri Göteborg OF 01:05:36 148,92
41 Joel Ingemarsson Västergötland OF 01:13:04 174,11
42 Zebastian Arfwedson Göteborg OF 01:23:42 209,98
43 Gustav Bohman Västergötland OF 01:39:43 264,01

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF