Swedish Orienteering Federation

Götalandsmästerskapen, sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Gustav Runefors Smålands OF 00:13:06 15.53
2 William Lundstedt Västergötlands OF 00:13:18 16.87
3 Emil Auselius Smålands OF 00:13:25 17.65
4 Daniel Bogren Västergötlands OF 00:13:35 18.77
5 Marcus Carlsson Västergötlands OF 00:13:49 20.33
6 Isac Ericsson Smålands OF 00:13:50 20.45
7 Simon Harden Skånes OF 00:13:55 21.01
8 Elias Ljungqvist Göteborgs OF 00:14:09 22.57
9 Anders Björklund Västergötlands OF 00:14:15 23.24
10 Victor Hansson Smålands OF 00:14:40 26.04
11 Jonathan Jylltorp Östergötlands OF 00:14:42 26.26
12 Tim Johansson Hallands OF 00:14:47 26.82
13 Loke Östangård Smålands OF 00:14:53 27.49
14 Ludvig Hallabro Skånes OF 00:14:56 27.83
15 Axel Blom Göteborgs OF 00:14:57 27.94
16 Algot Najvik Skånes OF 00:15:07 29.06
17 Filip Bengtsson Hallands OF 00:15:12 29.62
18 Gabriel Sturesson Göteborgs OF 00:15:31 31.74
19 Lukas Granstedt Smålands OF 00:15:32 31.85
19 Gunnar Engström Östergötlands OF 00:15:32 31.85
21 Oscar Modig Skånes OF 00:15:41 32.86
22 Martin Lamm Göteborgs OF 00:15:42 32.97
23 Daniel Brandström Västergötlands OF 00:15:47 33.53
24 Jakob Ingström Smålands OF 00:15:54 34.31
25 Jacob Enberg Hallands OF 00:16:15 36.66
26 Anton Gliveson Blekinge OF 00:16:19 37.11
27 Thorsten Svensson Östergötlands OF 00:16:21 37.33
28 Filip Johansson Västergötlands OF 00:16:28 38.12
29 Love Carlsson Blekinge OF 00:16:55 41.14
30 Eric Berlin Västergötlands OF 00:16:58 41.47
31 Hugo Håkansson Västergötlands OF 00:17:18 43.71
32 Klas Johansson Västergötlands OF 00:17:31 45.16
33 Felix Falk Göteborgs OF 00:17:34 45.50
33 Eric Nystrand Västergötlands OF 00:17:34 45.50
35 Daniel Hellberg Skånes OF 00:17:55 47.84
36 Oskar Svahn Smålands OF 00:18:40 52.88
37 Oskar Carlsson Bohuslän-Dals OF 00:19:08 56.01
37 Oscar Karlsson Västergötlands OF 00:19:08 56.01
39 Axel Åkesson Västergötlands OF 00:20:28 64.96
40 Kalle Lundgren Göteborgs OF 00:21:03 68.87
41 Julius Puke Skånes OF 00:24:41 93.25
42 Oscar Ehrnborn Skånes OF 00:26:49 107.56
43 Benjamin Pauli Västergötlands OF 00:40:04 196.47
Axel Olsson Västergötlands OF
Axel Toresson Skånes OF
Olle Svangren Gotlands OF

Advertisements

OOCup 2022