Swedish Orienteering Federation

Götalandsmästerskapen, sprint - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Alfred Pettersson Västergötlands OF 00:12:39 22.75
2 Joar Hertin Smålands OF 00:12:47 23.75
3 Samuel Pihlström Göteborgs OF 00:12:48 23.88
4 Emil Öhlund Smålands OF 00:13:28 28.89
5 Hugo Djurstedt Smålands OF 00:13:41 30.52
6 Emanuel Herberthson Östergötlands OF 00:13:43 30.77
7 Duncan Robertson Gotlands OF 00:13:47 31.27
8 Per Nordholm Göteborgs OF 00:13:52 31.90
9 Olof Ljunggren Östergötlands OF 00:13:53 32.02
10 Linus Lundberg Smålands OF 00:13:55 32.27
11 Leo Johansson Östergötlands OF 00:14:00 32.90
12 Carl Josefsson Göteborgs OF 00:14:04 33.40
13 Jakob Zäll Skånes OF 00:14:05 33.53
13 Adrian Vartia Hallands OF 00:14:05 33.53
15 Linus Kristiansson Västergötlands OF 00:14:15 34.78
16 Arvid Westerberg Östergötlands OF 00:14:16 34.90
17 Hugo Setthagen Västergötlands OF 00:14:23 35.78
18 Albin Toll Smålands OF 00:14:30 36.66
19 Allan Hedberg Skånes OF 00:14:39 37.79
20 Joar Tryggö Västergötlands OF 00:14:43 38.29
21 Gustav Åman Blekinge OF 00:14:48 38.91
22 Albin Kronkvist Skånes OF 00:15:11 41.80
23 Axel Johansson Smålands OF 00:15:16 42.42
24 Olle Bergstedt Västergötlands OF 00:15:17 42.55
25 Anton Karlsson Västergötlands OF 00:15:18 42.67
26 Axel Berglund Västergötlands OF 00:15:37 45.06
27 Axel Orrhede Skånes OF 00:15:41 45.56
28 Hugo Jakobsson Smålands OF 00:15:44 45.93
29 Gustav Östensson Västergötlands OF 00:15:45 46.06
30 Petter Bergstedt Västergötlands OF 00:15:53 47.06
31 Povel Hedberg Skånes OF 00:15:56 47.44
32 Noah Bechtel Hallands OF 00:15:58 47.69
33 Mattis Persson Smålands OF 00:16:06 48.69
34 Melker Elofsson Smålands OF 00:16:12 49.44
35 Petter Jonsson Göteborgs OF 00:16:15 49.82
36 Edvin Nilsson Gotlands OF 00:16:24 50.95
37 Jacob Moberg Skånes OF 00:16:29 51.57
38 Mattias Levin Gotlands OF 00:16:35 52.32
38 Simon Giselsson Blekinge OF 00:16:35 52.32
40 Simon Svahn Smålands OF 00:16:39 52.83
41 Erik Hogedal Göteborgs OF 00:16:59 55.33
42 Albin Lindgren Gotlands OF 00:17:09 56.59
43 Tobias Carlstedt Skånes OF 00:18:09 64.10
44 Pontus Eriksson Skånes OF 00:18:52 69.49
45 Axel Eriksson Hallands OF 00:19:44 76.01
46 Samuel Låstbom Skånes OF 00:20:30 81.78
47 Erik Hansson Blekinge OF 00:21:00 85.54
48 Alfred Ander Västergötlands OF 00:21:17 87.67
49 Anton Svensson Skånes OF 00:23:10 101.83
Hugo Ström Västergötlands OF
Viktor Waernqvist Östergötlands OF
Ludvig Zaar Skånes OF
Mattias Österdahl Gotlands OF
Samuel Eriksson Bohuslän-Dals OF

Advertisements

OOCup 2022