Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, sprint - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Noel Braun Smålands OF 00:11:32 32,06
2 Arvid Björk Västergötlands OF 00:12:24 39,90
3 Alfons Peterson Östergötlands OF 00:12:36 41,71
4 Lukas Larsson Västergötlands OF 00:12:45 43,07
5 Viktor Gunnarsson Smålands OF 00:12:46 43,22
6 Casper Skepp Göteborgs OF 00:12:47 43,37
7 Anton Carlsson Västergötlands OF 00:12:50 43,83
8 Hugo Ericsson Smålands OF 00:12:59 45,19
9 Anton Törnqvist Blekinge OF 00:13:10 46,85
10 Johan Mårtensson Västergötlands OF 00:13:11 47,00
11 Loke Hedberg Skånes OF 00:13:37 50,92
11 Alex Johansson Hallands OF 00:13:37 50,92
13 Mattias Öhlund Smålands OF 00:13:52 53,18
14 Edvin Selin Skånes OF 00:13:53 53,34
15 Albin Weiden Skånes OF 00:14:22 57,71
16 Isak Fransson Smålands OF 00:14:35 59,67
17 Olle Kallerbäck Smålands OF 00:14:40 60,43
18 Oscar Hultgren Smålands OF 00:14:41 60,58
19 Ivar Helmersson Skånes OF 00:14:57 62,99
20 Willy Fjällborg Bohuslän-Dals OF 00:15:05 64,20
21 William Sturesson Göteborgs OF 00:15:44 70,09
22 Felix Gustafsson Skånes OF 00:15:48 70,69
23 Olle Melén Västergötlands OF 00:15:55 71,75
24 Alfred Ahltin Skånes OF 00:16:03 72,95
25 Johan Hedman Västergötlands OF 00:16:29 76,88
26 Axel Bechtel Hallands OF 00:16:35 77,78
27 Albin Hjellström Smålands OF 00:16:46 79,44
28 Emil Jägstedt Hallands OF 00:16:47 79,59
29 Philip Viberg Västergötlands OF 00:17:25 85,33
30 Klas Ljungqvist Skånes OF 00:17:48 88,80
31 Erik Johansson Skånes OF 00:18:02 90,91
32 Melker Andersson Bohuslän-Dals OF 00:18:09 91,97
33 Olle Erlandsson Smålands OF 00:18:34 95,74
34 Arvid Öhrvall Västergötlands OF 00:19:01 99,82
35 Erik Ling Smålands OF 00:19:04 100,27
36 Victor Modig Skånes OF 00:19:35 104,95
37 Albin Nyqvist Göteborgs OF 00:19:51 107,36
38 Malte Kristiansson Hallands OF 00:20:17 111,29
39 Arvid Ekström Bohuslän-Dals OF 00:20:47 115,81
40 Filip Jennerstrand Smålands OF 00:21:06 118,68
41 Alfred Erdelius Hallands OF 00:22:08 128,04
42 Stellan Gradin Skånes OF 00:25:40 160,03
43 Robin Carlstedt Skånes OF 00:26:06 163,95
Fritjof Aderstedt Althoff Göteborgs OF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr