Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Yuri Omelchenko OK Orion 00:29:09 13,69
2 Martin Boberg IF Rigor 00:30:43 18,31
3 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:30:46 18,46
4 Pär Hansson IFK Göteborg 00:30:56 18,95
5 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:31:48 21,51
6 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:32:20 23,09
7 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:32:48 24,46
8 Jan Lager Halmstad OK 00:32:55 24,81
8 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:55 24,81
10 Håkan Berglund IF Thor 00:33:13 25,69
11 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:33:16 25,84
12 Tony Larsson Istrums SK 00:33:43 27,17
12 Gunnar Elveljung IFK Göteborg 00:33:43 27,17
14 Kenneth Johansson OK Tranan 00:33:56 27,81
14 Jan Näslund OK Nolaskogsarna 00:33:56 27,81
16 Johan Enges Leksands OK 00:34:05 28,25
17 John Solbreck Långhundra IF 00:34:06 28,30
18 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 00:34:12 28,60
19 Sören Sturesson Lerums SOK 00:34:40 29,98
20 Jimmy Birklin Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:46 30,27
21 Kenth Venöstrand OK Nackhe 00:34:55 30,71
22 Jesper Stenström Vänersborgs SK 00:35:14 31,65
24 Stefan Berg OK Ravinen 00:35:27 32,29
25 Håkan Melin Bromma-Vällingby SOK 00:35:38 32,83
26 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:36:06 34,21
27 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 00:36:58 36,77
28 Mats Christiansson Uddevalla OK 00:37:12 37,46
29 Patrik Rönnbäck Visborgs OK 00:37:13 37,51
30 Fredrik Hugosson Lunds OK 00:37:26 38,14
31 Lars Henriksson Sundsvalls OK 00:37:42 38,93
32 Henrik Nordholm Sävedalens AIK 00:37:44 39,03
33 Erik Berggren Tullinge SK 00:37:52 39,42
34 Peter Asp IFK Göteborg 00:38:00 39,82
35 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:38:10 40,31
36 Thomas Andersson OK Tranan 00:38:11 40,36
37 Henrik Morast Haninge SOK 00:38:21 40,85
38 Anders Carlsson Vänersborgs SK 00:38:46 42,08
39 Jussi Aumo Kungälvs OK 00:38:48 42,18
40 Per Lovang Västerbergslagens OL 00:38:50 42,28
41 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:39:19 43,71
42 Thomas Karlsson OK Landehof 00:39:34 44,44
43 Fabian Ljungqvist Lunds OK 00:39:41 44,79
44 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:43 44,89
45 Kenneth Jönsson Tullinge SK 00:40:00 45,72
46 Johan Sundin Waxholms OK 00:40:18 46,61
48 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:40:32 47,30
49 Mattias Holmberg Centrum OK 00:40:45 47,94
50 Tobias Borger Kalmar OK 00:40:47 48,04
51 Göran Kimell Gotlands Bro OK 00:40:49 48,13
52 Anders Lillieström OK Roxen 00:41:00 48,68
53 Jens Arvidsson IF Rigor 00:41:05 48,92
54 Göran Nord Sol Tranås 00:41:17 49,51
55 Jörgen Åhl Åmåls OK 00:41:20 49,66
56 Magnus Ericsson Växjö OK 00:41:21 49,71
57 Anders Ling IK Hakarpspojkarna 00:41:28 50,05
58 Jonas Niklasson Falköpings AIK OK 00:41:30 50,15
59 Klas Grönkvist Jönköpings OK 00:41:37 50,50
61 Fredrik Korall Motala AIF OL 00:41:43 50,79
62 Pär Moqvist Lerums SOK 00:41:49 51,09
63 Stefan Tisell IK Stern 00:41:53 51,28
64 Magnus Elwin IFK Enskede 00:41:56 51,43
65 Peter Aronsson FK Friskus-Varberg 00:41:58 51,53
65 Jonas Persson Torsås OK 00:41:58 51,53
67 Kjell Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:23 52,76
68 Thomas Borne Frölunda OL 00:42:42 53,69
69 Stefan Lemurell Sjövalla FK 00:42:44 53,79
70 Patrik Rosén Växjö OK 00:42:49 54,04
70 Kjell Nilsson Gotlands Bro OK 00:42:49 54,04
73 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:42:55 54,33
74 Lars-Åke Larsson Östersunds OK 00:43:03 54,73
75 Harald Persson Andrarums IF 00:43:06 54,88
76 Magnus Graad Ronneby OK 00:43:26 55,86
77 Patrik Svedjenäs OK Skogshjortarna 00:43:30 56,06
79 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 00:44:05 57,78
80 Jan Åhlund OK Nolaskogsarna 00:44:25 58,76
81 Thomas Ljungqvist Tibro OK 00:44:29 58,96
82 Peter Braun Växjö OK 00:44:34 59,21
83 Håkan Karlsson FK Finn 00:44:35 59,26
84 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:44:36 59,30
85 Anders Kindbom IF Hagen 00:44:58 60,39
86 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:45:06 60,78
87 Gustaf Samelius Visborgs OK 00:45:24 61,67
89 Urban Billing Hultsfreds OK 00:45:51 63,00
90 Claes Hagstrand Lerums SOK 00:46:42 65,51
91 Henrik Essunger Sjövalla FK 00:46:51 65,95
92 Martin Ekdala Kungälvs OK 00:47:05 66,64
93 Håkan Blomkvist Skattkärrs SOK 00:47:16 67,18
95 Mattias Johansson Andrarums IF 00:47:20 67,38
97 Patrik Leickt Tullinge SK 00:48:03 69,49
98 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:48:10 69,84
99 Per Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:48:20 70,33
101 Fredrik Brorson OK Nackhe 00:48:38 71,21
102 Patrik Steen OK Enen 00:48:54 72,00
102 Tommy Johansson Stångenäs AIS 00:48:54 72,00
104 Magnus Niklasson Falköpings AIK OK 00:49:09 72,74
105 Anders Larsson Vänersborgs SK 00:49:19 73,23
106 Håkan Salberg IK Uven 00:49:30 73,77
107 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:49:35 74,02
108 Jörgen Blästa Njurunda OK 00:50:01 75,30
109 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:50:13 75,89
110 Erik Borglund Härnösands OK 00:50:27 76,58
111 Stefan Nordin Ulricehamns OK 00:50:28 76,63
112 Björn Zettervall Karlskrona SOK 00:50:30 76,72
113 Rune Lindström Sundsvalls OK 00:50:41 77,27
115 Tomas Nilsson Hässleholms OK 00:50:57 78,05
116 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 00:51:26 79,48
117 Mattias Lindahl Sundsvalls OK 00:51:30 79,68
118 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 00:51:46 80,46
119 Per Carlsson Stora Tuna OK 00:52:16 81,94
120 Torgny Näslund Skogslöparna 00:52:41 83,17
121 Lars Hallabro Hässleholms OK 00:53:02 84,20
122 Lars-Magnus Björck OK Älme 00:53:09 84,55
125 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 00:54:01 87,11
126 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 00:54:37 88,88
127 Magnus Engberg Ljusdals OK 00:54:59 89,96
128 Magnus Trofast Bredaryds SOK 00:55:29 91,44
129 Torbjörn Lönkvist OK Vivill 00:55:57 92,82
130 Nils Helmersson Hässleholms OK 00:56:21 94,00
131 Ulf Honeth Växjö OK 00:56:25 94,19
132 Robert Eneljung IFK Göteborg 00:56:44 95,13
133 Mikael Svensson FK Herkules 00:57:56 98,67
134 Pär-Magnus Bjurek Tibro OK 00:58:17 99,71
135 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 00:58:21 99,90
136 Joakim Åkesson OK Landehof 00:59:50 104,28
137 Fredrik Forsman FK Herkules 01:00:30 106,25
138 Fredrik Pontén Selånger SOK 01:01:20 108,71
139 Johani Karonen IK Gandvik 01:01:41 109,74
140 Pontus Gustafsson Svaide Roma SOK 01:01:58 110,58
141 Roger Svensson Hässleholms OK 01:03:32 115,21
142 Thomas Tjellström FK Herkules 01:03:39 115,55
143 Kristofer Öhman Skogslöparna 01:04:09 117,03
144 Pär Johannesson Frölunda OL 01:04:24 117,77
145 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:04:37 118,41
146 Niklas Lorén OK Landehof 01:05:07 119,88
147 Ulf Lindahl Härnösands OK 01:07:25 126,67
148 Erik Skoglund Sol Tranås 01:08:12 128,99
149 Tore Widegren IK Gandvik 01:08:24 129,58
150 Henrik Melkstam Lerums SOK 01:12:42 142,27
151 Mats Hermansson Kungälvs OK 01:12:57 143,01
152 Mats Karlsson IF Hagen 01:16:34 153,69
153 Roger Lundin FK Herkules 01:22:30 171,21
154 Bengt Jannsen Västerviks OK 01:26:11 182,08
155 Tomas Norman Leksands OK 01:26:26 182,82
Stefan Jönsson Ronneby OK
Olle Sjöfors OK Älme
Per Johansson Motala AIF OL
Thomas Gustafsson Göteborg-Majorna OK
David Olsson OK Skogsstjärnan
Bob Kolmodin Svaide Roma SOK
Ola Jönsson OK Vilse 87
Björn Groth Kungälvs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr