Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:28:10 14,81
2 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:28:50 16,87
3 Conny Forsberg Långhundra IF 00:29:07 17,75
4 Dan Norin Gävle OK 00:29:22 18,52
5 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 00:30:42 22,65
6 Lars Nordin Tullinge SK 00:30:59 23,53
7 Ola Hultin OK Roslagen 00:31:49 26,11
8 Magnus Karlsson OK Landehof 00:32:37 28,58
9 Mats Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 00:33:03 29,93
10 Anders Yngström Göteborg-Majorna OK 00:33:58 32,76
11 Jörgen Axelsson Tullinge SK 00:34:00 32,87
12 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:34:02 32,97
14 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:34:26 34,21
15 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:34:35 34,67
16 Lars Carlsson OK Orion 00:34:46 35,24
17 Per Flakberg IFK Göteborg 00:34:50 35,45
18 Sten Leandersson OK Tyr 00:34:51 35,50
19 Pär Stål Västerbergslagens OL 00:35:11 36,53
20 Peter Hedberg Lunds OK 00:35:16 36,79
21 Mats Fryxell Tullinge SK 00:35:28 37,41
23 Lars Karlsson Valbo AIF 00:35:38 37,92
24 Thomas Jansson OK Roslagen 00:35:40 38,03
25 Kennet Horvath Halmstad OK 00:36:06 39,37
26 Bo Hallberg Falköpings AIK OK 00:36:08 39,47
27 Thord Andersson Andrarums IF 00:36:42 41,22
29 Janne Mattsson Trollhättans SOK 00:37:03 42,31
30 Håkan Mattsson Gotlands Bro OK 00:37:07 42,51
31 Thomas Johansson Sundsvalls OK 00:37:13 42,82
32 Anders Lamm Frölunda OL 00:37:18 43,08
33 Janne Nilsson Centrum OK 00:37:21 43,24
34 Johan Hansson Jönköpings OK 00:37:24 43,39
36 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:37:28 43,60
37 Lars G Johansson IFK Göteborg 00:37:41 44,27
38 Jan Asketun OK Roxen 00:37:56 45,04
39 Magnus Abrahamsson Halmstad OK 00:38:02 45,35
40 Patrik Falk Göteborg-Majorna OK 00:38:11 45,82
41 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:38:33 46,95
43 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:38:49 47,78
44 Mats Söderberg Kalmar OK 00:39:05 48,60
45 Michael Hertin Västerviks OK 00:39:16 49,17
46 Joachim Friberg Falköpings AIK OK 00:39:31 49,94
48 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:39:34 50,10
49 Lars Björking OK Skogshjortarna 00:39:39 50,36
50 Johan Lilljeqvist Stigsökarna 00:39:52 51,03
51 Mats Bredfelt Lunds OK 00:39:55 51,18
52 Mikael Hansson Bredaryds SOK 00:40:04 51,65
53 Thomas Hedlund Åmåls OK 00:40:18 52,37
54 Stefan Aroneng Hestra IF 00:40:19 52,42
55 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:40:43 53,66
56 Lars Säfström OK Pan-Kristianstad 00:40:44 53,71
57 John E Eriksson Växjö OK 00:40:56 54,33
58 Erik Ruotsalainen Frölunda OL 00:40:58 54,43
59 Sven Wigertz Långhundra IF 00:41:11 55,10
60 Ulf Nilsson Gotlands Bro OK 00:41:12 55,15
61 Matz Andersson Lesjöfors SK 00:41:22 55,67
62 Per Carlsson Nyköpings OK 00:41:24 55,77
62 Niklas Martin Njurunda OK 00:41:24 55,77
64 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:41:32 56,19
65 Pär Claesson Sävedalens AIK 00:41:55 57,37
66 Johan Malm OK Kolmården 00:42:41 59,75
67 Bo Svensson Istrums SK 00:42:43 59,85
68 Lasse Karlsson-Lod Istrums SK 00:43:11 61,29
70 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:43:19 61,71
71 Tony Gustavsen Istrums SK 00:43:24 61,96
72 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:37 62,64
73 Erik Andersson OK Österåker 00:43:46 63,10
74 Mats Sigalit Gotlands Bro OK 00:43:48 63,20
76 Lars Helgesson Hestra IF 00:44:00 63,82
77 Hans Olsén Sundbybergs IK 00:44:02 63,92
78 Björn Svensson OK Djerf 00:44:42 65,99
79 Peter Brämerson Tibro OK 00:44:48 66,30
80 Karl Eriksson Uddevalla OK 00:44:58 66,81
81 Anders Lindholm Sundsvalls OK 00:44:59 66,87
82 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:45:05 67,18
83 Per Källvik Åmåls OK 00:46:06 70,32
85 Peter Badenfelt Falkenbergs OK 00:46:30 71,56
86 Ulf Almehed Frölunda OL 00:46:34 71,77
86 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:46:34 71,77
88 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 00:47:03 73,26
89 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 00:47:06 73,42
90 Per Winther Västerbergslagens OL 00:47:23 74,29
91 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:47:58 76,10
92 Ulf Danielsson Åmåls OK 00:48:20 77,24
93 Mattias Vejlens Visborgs OK 00:48:24 77,44
95 Torbjörn Grahn IK Uven 00:48:49 78,73
96 Jan-Otto Andersson Lidköpings VSK 00:49:00 79,30
97 Johan Falk Ulricehamns OK 00:49:03 79,45
98 Krister Rosjö Jönköpings OK 00:49:23 80,49
99 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 00:49:49 81,83
100 Patrick Djerf Lerums SOK 00:50:39 84,41
104 Hans Malmberg Waxholms OK 00:52:00 88,59
105 Christian Jansson OK Tranan 00:52:23 89,77
106 Hans Nilsson Kungälvs OK 00:52:29 90,08
107 Lars Greilert Haninge SOK 00:52:45 90,91
108 Leif Hagman IK Uven 00:52:54 91,37
109 Leif Lundin Järla Orientering 00:54:19 95,76
110 Thomas Bäckström IF Rigor 00:55:36 99,73
111 Anders Levin Svaide Roma SOK 00:55:42 100,04
112 Lars Ljungberg Sjövalla FK 00:56:59 104,01
113 Phil Mullins Sjövalla FK 00:57:15 104,84
114 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:57:24 105,30
115 Ralph Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 00:58:02 107,26
116 Tomas Andreasson Frölunda OL 00:58:28 108,60
118 Arne Fors Frölunda OL 01:02:22 120,68
119 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 01:08:00 138,11
120 Bo Westerberg Trollhättans SOK 01:11:14 148,12
121 Jan Gradin Andrarums IF 01:14:43 158,90
122 Örjan Gustafsson Ankarsrums OK 01:14:44 158,96
123 Per-Erik Hellsén Ljusdals OK 01:15:37 161,69
124 Eric Huijsers Hammarby IF OF 01:17:37 167,88
125 Mats Englund Svaide Roma SOK 01:18:25 170,36
126 Mikael Wirén Attunda OK 01:22:32 183,10
127 Peo Svensk Stora Tuna OK 01:23:17 185,42
Kjell Johansson Skattkärrs SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr