Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Clas Fries Umeå OK 00:32:44 31,68
2 Kjell Andersson Mölndal Outdoor IF 00:36:25 43,39
3 Roland Warenius Avesta OK 00:37:16 46,09
4 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:38:49 51,02
5 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 00:39:12 52,24
6 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:39:27 53,03
7 Thomas Hjert Falköpings AIK OK 00:40:00 54,78
8 Roland Svensson OK Skogsstjärnan 00:40:02 54,89
9 Mikael Bodén Markbygdens OK 00:40:23 56,00
10 Kjell Nero Nässjö OK 00:41:47 60,45
11 Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:41:55 60,87
12 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:41:59 61,09
13 Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 00:42:19 62,14
14 Håkan Forsman Ronneby OK 00:42:30 62,73
15 Weine Wolter Åkers IF 00:43:03 64,48
16 Anders Fries Umeå OK 00:43:32 66,01
17 Urban Arnesson OK Torfinn 00:44:03 67,66
18 Dan Klang Haninge SOK 00:44:06 67,81
20 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:44:38 69,51
21 Christer Hördell Söders-Tyresö 00:45:41 72,85
22 Jan Gottfridsson Norbergs OK 00:45:48 73,22
23 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:46:23 75,07
24 Bengt-Åke Jansson Främmestads IK 00:46:27 75,28
25 Ola Lindgren Östersunds OK 00:46:29 75,39
26 Ingemar Persson Gamleby OK 00:46:45 76,24
27 Pierre Karlsson OK Alehof 00:47:47 79,52
28 Christer Eriksson Åmåls OK 00:48:05 80,48
29 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:48:07 80,58
30 Sven-Inge Svensson Hässleholms OK 00:48:08 80,64
31 Carl-Johan Roubert FK Finn 00:48:18 81,17
32 Håkan Sjunnestrand Solna OK 00:48:35 82,07
33 Bo Davidsson Solna OK 00:48:54 83,07
34 Sven Hedman Attunda OK 00:49:01 83,44
35 Krister Strand OK Landehof 00:51:28 91,23
36 Kenneth Fager Karlskrona SOK 00:51:42 91,97
37 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:51:45 92,13
38 Leif Strandberg Skogslöparna 00:52:04 93,14
39 Ulf Pettersson Kungälvs OK 00:52:07 93,30
40 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:52:13 93,62
41 Göran Hansson Täby OK 00:53:27 97,54
42 Anders Alamaa IK Vikings OK 00:54:04 99,50
43 Milan Kopp Söders-Tyresö 00:54:40 101,41
44 Thomas Almqvist Karlskrona SOK 00:54:58 102,36
46 Matts Björke Söders-Tyresö 00:56:19 106,65
47 Karl Mollén OK Denseln 00:56:43 107,92
48 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:56:46 108,08
49 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:57:22 109,99
50 Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 00:57:54 111,68
51 Lars Eklund Växjö OK 00:57:58 111,90
52 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:58:05 112,27
53 Jan-Erik Skyttner Ljusdals OK 00:58:22 113,17
54 Bror Widén Uddevalla OK 00:59:06 115,50
55 Tommy Öst Ljusdals OK 00:59:32 116,88
56 Leif Sundling Njurunda OK 01:00:34 120,16
57 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 01:01:12 122,17
58 Sören Karlsson Mullsjö SOK 01:01:33 123,29
60 Robert Jessen Främmestads IK 01:02:09 125,19
61 Bengt Aspvall Ronneby OK 01:04:08 131,50
62 Lennart Jakobsson Tibro OK 01:04:49 133,67
63 Mats Larsson Skogslöparna 01:06:16 138,28
64 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 01:06:27 138,86
65 Thomas Larsson Lugnviks IF 01:07:23 141,83
66 Anders Svensson Selånger SOK 01:08:21 144,90
68 Reinhold Lennebo IF Thor 01:09:54 149,83
69 Stefan Mårdberg Ljusdals OK 01:11:30 154,92
70 Lars Larsson Sjövalla FK 01:11:43 155,61
72 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:12:54 159,37
73 Mats Ingvarsson OK Vilse 87 01:13:02 159,79
74 Håkan Eriksson Umeå OK 01:14:49 165,46
75 Lennart Vamling Frölunda OL 01:18:41 177,75
76 Kjell Vilhelmsson Andrarums IF 01:24:06 194,97
77 Inge Andersson OK Skogsstjärnan 01:32:32 221,78
Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
Ingemar Carlsson Sävedalens AIK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr