Swedish Orienteering Federation

Långhundradubbeln, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:24:36 6.93
2 Petter Eriksson Ärla IF 00:25:30 9.83
3 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:25:31 9.89
4 Emil Andersson Ärla IF 00:26:45 13.86
5 Lasse Jansson Gävle OK 00:28:03 18.06
6 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:28:12 18.54
7 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:28:19 18.91
8 Jonas Eklund OK Rodhen 00:28:21 19.02
8 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:28:21 19.02
10 Olle Nilsson OK Linné 00:28:43 20.20
11 David Lingfors OK Linné 00:28:47 20.42
12 Mikael Janerås OK Linné 00:28:56 20.90
12 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:28:56 20.90
14 Liutauras Bilevicius OK Roslagen 00:29:02 21.23
15 Anders Boström Järfälla OK 00:29:22 22.30
16 Sebastian Månsson Hagaby GoIF Örebro 00:29:55 24.07
17 Martin Jansson OK Rodhen 00:29:59 24.29
18 Henrik Roos OK Linné 00:30:20 25.42
19 David Mellin Sundbybergs IK 00:30:27 25.79
20 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:30:37 26.33
21 Simon Martelius Attunda OK 00:30:59 27.51
22 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:31:26 28.96
23 Karl Enges Attunda OK 00:31:45 29.98
24 Simon Markendahl OK Klyftamo 00:31:46 30.04
25 Olof Eriksson OK Linné 00:31:57 30.63
26 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 00:32:12 31.43
27 Pontus Johansson OK Linné 00:32:36 32.72
28 Nils Gumaelius Waxholms OK 00:32:42 33.05
29 Joel Lännevall OK Roslagen 00:32:43 33.10
30 Johan Lindqvist Täby OK 00:33:07 34.39
31 Ulf Bergström OK Rodhen 00:33:22 35.20
32 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 00:33:32 35.73
33 Patrik Svedberg Gävle OK 00:33:34 35.84
34 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:33:46 36.49
35 Viktor Janrik OK Linné 00:35:19 41.48
36 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:35:21 41.59
37 Oskar Wallén OK Linné 00:35:23 41.70
38 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 00:35:31 42.13
39 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 00:35:35 42.34
40 Svante Persson Söderhamns OK 00:35:42 42.72
41 Christoffer Andersen OK Alehof 00:36:46 46.16
42 Holger Kohr Centrum OK 00:37:47 49.43
43 Magnus Lennartsson Järfälla OK 00:38:07 50.51
44 Thomas Ohlin Rånäs OK 00:38:13 50.83
45 Erik Melin OK Linné 00:38:14 50.89
46 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:38:20 51.21
47 Jonatan Bylars Forsa OK 00:38:26 51.53
48 Erik Edén Waxholms OK 00:38:53 52.98
49 Mattias Olofsson OK Enen 00:39:52 56.15
50 Robin Eriksson OK Roslagen 00:41:00 59.80
51 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 00:41:31 61.47
52 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:41:34 61.63
53 Magnus Karlsson Centrum OK 00:42:07 63.40
54 Jens Åkerman Gävle OK 00:44:38 71.52
55 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 00:44:46 71.95
56 Emil Thalin OK Älvsjö-Örby 00:46:34 77.75
57 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 00:47:55 82.10
58 Johan Aronsson OK Tisaren 00:48:50 85.06
59 Henrik Lundgren Centrum OK 00:49:04 85.81
60 David Kleman Täby OK 01:17:50 178.55
Harald Larsson Hagaby GoIF Örebro

Advertisements

Bagheera