Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsserien, regionsfinal, syd - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alfred Längheim Tullinge SK 00:28:01 41,65
2 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:10 50,40
3 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:30:40 52,43
4 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:31:36 56,23
5 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:32:43 60,78
6 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:33:02 62,07
7 Jacob Wolgast Snättringe SK 00:34:21 67,42
8 Olle Kallur OK Ravinen 00:34:42 68,85
9 Henrik Svensson OK Ravinen 00:34:51 69,46
10 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:36:40 76,85
11 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:37:14 79,16
12 John Wolgast Snättringe SK 00:37:55 81,94
13 Linus Halvorsen Skarpnäcks OL 00:38:26 84,04
14 Albin Lindskog OK Ravinen 00:39:56 90,15
15 Isak Gelius Snättringe SK 00:40:09 91,03
16 Linus Gustafsson OK Älvsjö-Örby 00:40:35 92,79
17 Viktor Davidsson Söders-Tyresö 00:40:55 94,15
18 Filip Storell Haninge SOK 00:41:29 96,46
19 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:41:41 97,27
20 Albin Hainke Snättringe SK 00:42:36 101,00
21 Oscar Aneland OK Ravinen 00:43:37 105,14
22 Andreas Boräng Snättringe SK 00:45:36 113,21
23 Johan Fredholm Snättringe SK 00:46:06 115,24
24 Tiger Landén Gustavsbergs OK 00:46:24 116,47
25 Johan Nordquist Järla Orientering 00:48:03 123,18
26 Elias Skott IFK Enskede 00:48:13 123,86
27 Ludde Blom IFK Enskede 00:49:45 130,10
28 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:50:49 134,44
29 William Möller Skarpnäcks OL 00:52:34 141,56
30 Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:53:52 146,85
31 Martin God OK Älvsjö-Örby 00:54:02 147,53
32 Pontus Axell IFK Enskede 00:54:50 150,79
33 Vincent Wipp Järla Orientering 00:54:56 151,19
34 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:57:18 160,83
35 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:32 161,78
36 Terje Stormo Gustavsbergs OK 01:05:15 193,18
37 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:07:08 200,85
38 Mattis Sandén OK Södertörn 01:14:10 229,47
Teodor Norberg IFK Enskede
David Bern Snättringe SK
David Törnqvist Snättringe SK
Gustav Björklund IFK Enskede

Annonser

Bagheera