Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsseriefinalen, Stockholm - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:10:24 48,37
2 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:11:47 62,47
3 Fredrika Nordquist Täby OK 00:11:55 63,83
4 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:11:58 64,34
5 Vilma Nilsson Attunda OK 00:12:09 66,21
6 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:12:15 67,23
7 Liv Herne OK Ravinen 00:12:17 67,57
8 Wilma Leickt Tullinge SK 00:12:42 71,82
9 Ida Hellström Attunda OK 00:12:44 72,16
10 Emilia Bergman Tullinge SK 00:13:05 75,72
11 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:13:09 76,40
12 Paula Silier Järfälla OK 00:13:10 76,57
13 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:18 77,93
14 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:13:30 79,97
15 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:13:39 81,50
16 Olivia Engel OK Ravinen 00:13:43 82,18
16 Miia Roller Järfälla OK 00:13:43 82,18
18 Klara Junegard Tullinge SK 00:13:47 82,86
19 Märta Sandvik Attunda OK 00:13:52 83,71
20 Estelle Sjögren Bromma-Vällingby SOK 00:14:00 85,07
21 Märta Södervall Tullinge SK 00:14:12 87,11
22 Vilma Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:17 87,96
23 Linn De Boussard IFK Enskede 00:14:26 89,49
24 Alannah Hellstadius OK Älvsjö-Örby 00:14:29 90,00
25 Bella Pedersen Järfälla OK 00:14:32 90,51
26 Nova Matthews Tullinge SK 00:14:53 94,07
27 Ellinor Fredman OK Älvsjö-Örby 00:15:05 96,11
28 Vendela Rundström OK Ravinen 00:15:18 98,32
29 Hanna Andersson Skogsluffarnas OK 00:15:22 99,00
30 Elin Wolgast Snättringe SK 00:15:23 99,17
31 Selma Carlson Bromma-Vällingby SOK 00:15:26 99,68
32 Emma Hallendal IFK Enskede 00:15:33 100,87
33 Lena Persson Tullinge SK 00:15:34 101,04
34 Emma Norin Söders-Tyresö 00:15:35 101,21
35 Moa Johansson Väsby OK 00:15:37 101,55
36 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:38 101,72
37 Philippa Biander Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:47 103,25
38 Emma Wandel OK Ravinen 00:16:11 107,33
39 Malin Strömqvist Attunda OK 00:16:28 110,21
40 Thea Lennartsson Järfälla OK 00:16:35 111,40
40 Linn Nilsson Söders-Tyresö 00:16:35 111,40
42 Ida Nygren Tullinge SK 00:16:36 111,57
43 Emma Höök IFK Lidingö SOK 00:17:14 118,03
44 Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:27 120,24
45 Tuva Fred Tullinge SK 00:17:28 120,41
46 Hanna Carlqvist Snättringe SK 00:17:42 122,79
47 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:17:43 122,96
48 Matilda Ekman Täby OK 00:17:58 125,50
49 Lovisa Bergsten OK Södertörn 00:18:41 132,81
50 Matilda Sjöblom Attunda OK 00:18:42 132,98
51 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 00:18:53 134,85
52 Helena Bern Snättringe SK 00:18:55 135,19
53 Fanny Sundberg Tullinge SK 00:19:28 140,80
54 Hanna Lundin IFK Enskede 00:19:52 144,87
55 Saga Andersson Tullinge SK 00:19:58 145,89
56 Eleonora DellOrto Solna OK 00:20:02 146,57
57 Greta Häger OK Södertörn 00:20:04 146,91
58 Ellen Rydenius Tullinge SK 00:20:27 150,82
59 Ebba Hörling Sundbybergs IK 00:20:43 153,54
60 Emelie Röken Enebybergs IF 00:20:57 155,92
61 Alicia Kallhauge Snättringe SK 00:21:16 159,14
62 Linnea Nordin Attunda OK 00:21:24 160,50
63 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:21:59 166,45
64 Sofia Erséus Järla Orientering 00:23:46 184,63
65 Kimberly Ekenstedt Tullinge SK 00:23:57 186,50
66 Molly Green IFK Enskede 00:36:18 300,00
Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö

Annonser

Bagheera