Ungdomsseriefinalen, Stockholm - H12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Marcus Stenebo
|
Attunda OK |
00:10:32 |
57,93 |
|
2 |
Ludvig Lange
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:10:42 |
59,99 |
|
3 |
Hannes Mogensen
|
OK Ravinen |
00:11:39 |
71,74 |
|
4 |
Niklas Erlandsson
|
OK Södertörn |
00:11:58 |
75,66 |
|
5 |
Max Österberg
|
Gustavsbergs OK |
00:12:04 |
76,89 |
|
6 |
Viktor Sone
|
Attunda OK |
00:12:18 |
79,78 |
|
7 |
Henrik Svensson
|
OK Ravinen |
00:12:21 |
80,40 |
|
8 |
Erik Lundquist
|
OK Ravinen |
00:12:32 |
82,67 |
|
9 |
Simon Lundell
|
OK Österåker |
00:12:38 |
83,90 |
|
10 |
Gustaf Hofstedt
|
Täby OK |
00:12:42 |
84,73 |
|
11 |
Jonatan Anderson
|
Järfälla OK |
00:12:47 |
85,76 |
|
12 |
Jesper Åkesson
|
Järfälla OK |
00:12:59 |
88,23 |
|
13 |
Elis Ivers
|
Attunda OK |
00:13:02 |
88,85 |
|
14 |
Justus Arenander
|
Skarpnäcks OL |
00:13:04 |
89,27 |
|
15 |
Ivar Gentz
|
Järla Orientering |
00:13:15 |
91,53 |
|
16 |
Åke Falkenström
|
Skogsluffarnas OK |
00:13:24 |
93,39 |
|
17 |
Linus Nilsson
|
OK Österåker |
00:13:31 |
94,83 |
|
18 |
Elis Forsberg Rundström
|
IFK Enskede |
00:13:32 |
95,04 |
|
19 |
Filip Lindqvist
|
Täby OK |
00:14:01 |
101,02 |
|
20 |
Björn Renner
|
OK Södertörn |
00:14:08 |
102,46 |
|
20 |
Hannes Lindqvist
|
IFK Enskede |
00:14:08 |
102,46 |
|
22 |
Hugo Lindskog
|
OK Ravinen |
00:14:11 |
103,08 |
|
23 |
Olle Sandström
|
OK Ravinen |
00:14:13 |
103,49 |
|
24 |
Noa Berglund
|
Täby OK |
00:14:18 |
104,52 |
|
25 |
Teo Struck
|
OK Ravinen |
00:14:24 |
105,76 |
|
26 |
Linus Forsberg
|
OK Ravinen |
00:14:29 |
106,79 |
|
27 |
Oskar Ekner
|
Snättringe SK |
00:14:42 |
109,47 |
|
28 |
Marcus Grunder
|
Järfälla OK |
00:14:43 |
109,68 |
|
29 |
Albert Nord
|
Snättringe SK |
00:14:51 |
111,33 |
|
30 |
Anton Pleiner
|
Täby OK |
00:14:54 |
111,94 |
|
31 |
Ludvig Ferdman
|
Tullinge SK |
00:15:03 |
113,80 |
|
32 |
Viktor Sandelin
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:15:08 |
114,83 |
|
33 |
Henrik Nerell
|
Attunda OK |
00:15:09 |
115,04 |
|
34 |
Filip Widén
|
Hellas Orientering |
00:15:23 |
117,92 |
|
35 |
Ludvig Svahn Lind
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:15:28 |
118,96 |
|
36 |
Marcus Barboza
|
Attunda OK |
00:15:30 |
119,37 |
|
37 |
Filip Hatlen
|
Tullinge SK |
00:15:41 |
121,64 |
|
38 |
Arvid Hammarbäck
|
Skogsluffarnas OK |
00:16:00 |
125,55 |
|
39 |
Oskar Fredzell
|
Järfälla OK |
00:16:12 |
128,03 |
|
40 |
Elis Wigle
|
OK Södertörn |
00:16:17 |
129,06 |
|
41 |
Max Österling
|
OK Södertörn |
00:16:25 |
130,71 |
|
42 |
Filip Dryselius
|
Skarpnäcks OL |
00:16:55 |
136,89 |
|
42 |
Andreas Andersson
|
Skogsluffarnas OK |
00:16:55 |
136,89 |
|
42 |
Leo Pettersson
|
Haninge SOK |
00:16:55 |
136,89 |
|
45 |
Edvin Wollbrand
|
OK Ravinen |
00:16:57 |
137,30 |
|
46 |
Emil Franzén
|
Sundbybergs IK |
00:16:59 |
137,72 |
|
47 |
Rasmus Lindblom
|
Gustavsbergs OK |
00:17:14 |
140,81 |
|
48 |
Love Palmgren
|
Skogsluffarnas OK |
00:17:16 |
141,22 |
|
49 |
Olle Synnermark
|
Skogsluffarnas OK |
00:17:20 |
142,05 |
|
50 |
Edvin Forsberg
|
OK Ravinen |
00:17:24 |
142,87 |
|
51 |
Melker Gardby
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:17:26 |
143,28 |
|
51 |
Anton Mörkfors
|
Järfälla OK |
00:17:26 |
143,28 |
|
53 |
Axel Balck
|
Täby OK |
00:17:29 |
143,90 |
|
53 |
Simon Stridh
|
Skogsluffarnas OK |
00:17:29 |
143,90 |
|
55 |
Martin Eriksson
|
Väsby OK |
00:17:37 |
145,55 |
|
56 |
Olle Thimberg
|
Söders-Tyresö |
00:17:46 |
147,41 |
|
57 |
Viktor Zilling
|
OK Södertörn |
00:17:53 |
148,85 |
|
58 |
Viktor Söderberg
|
Järla Orientering |
00:17:56 |
149,47 |
|
59 |
Liam Hall
|
Attunda OK |
00:18:14 |
153,18 |
|
60 |
Lucas Alzén
|
Gustavsbergs OK |
00:18:16 |
153,59 |
|
61 |
Noel Persson-Ferrera
|
Skarpnäcks OL |
00:18:24 |
155,24 |
|
62 |
Johan Berg
|
OK Ravinen |
00:18:28 |
156,07 |
|
62 |
Malte Albinsson
|
OK Österåker |
00:18:28 |
156,07 |
|
64 |
Adrian Kronheffer
|
Solna OK |
00:18:41 |
158,75 |
|
65 |
Mathias Dryselius
|
Skarpnäcks OL |
00:18:52 |
161,02 |
|
66 |
Noah Santalius
|
Väsby OK |
00:19:03 |
163,28 |
|
67 |
Måns Edgren
|
Skarpnäcks OL |
00:19:07 |
164,11 |
|
68 |
Elias Ljungdell
|
Täby OK |
00:19:18 |
166,38 |
|
69 |
Edvin Lagerbring
|
Hellas Orientering |
00:19:19 |
166,58 |
|
70 |
Olle Sandberg
|
OK Älvsjö-Örby |
00:19:27 |
168,23 |
|
71 |
Leo Kajanus
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:19:28 |
168,44 |
|
72 |
Emil Helander
|
Tullinge SK |
00:19:30 |
168,85 |
|
73 |
Folke Kåberg
|
OK Ravinen |
00:19:42 |
171,32 |
|
74 |
Emil Anterud
|
Väsby OK |
00:19:57 |
174,42 |
|
75 |
David Ryderås
|
Waxholms OK |
00:20:06 |
176,27 |
|
76 |
Erik Frankling
|
IFK Lidingö SOK |
00:20:16 |
178,33 |
|
77 |
Felix Arkäng
|
Tullinge SK |
00:20:17 |
178,54 |
|
78 |
Hugo Sjölander
|
Täby OK |
00:20:18 |
178,75 |
|
79 |
Peter Lindvall
|
Haninge SOK |
00:20:43 |
183,90 |
|
80 |
Olof Andersson
|
OK Södertörn |
00:20:54 |
186,17 |
|
81 |
Marcus Sneitz
|
Järfälla OK |
00:21:12 |
189,88 |
|
82 |
Anton Bartsch
|
Järfälla OK |
00:21:40 |
195,65 |
|
83 |
Olle Brohagen
|
OK Ravinen |
00:21:46 |
196,89 |
|
84 |
Olof Nordlund
|
Järla Orientering |
00:21:48 |
197,30 |
|
85 |
Anton Sjödin
|
Gustavsbergs OK |
00:21:53 |
198,33 |
|
86 |
Axel Trofast
|
Tullinge SK |
00:22:00 |
199,78 |
|
87 |
Jannick Brabie
|
Järfälla OK |
00:22:21 |
204,11 |
|
88 |
Oliver Rosander
|
Väsby OK |
00:22:31 |
206,17 |
|
89 |
Melker Lundqvist
|
Järfälla OK |
00:22:45 |
209,06 |
|
90 |
Mikael Kökeritz
|
Sundbybergs IK |
00:23:04 |
212,97 |
|
91 |
Eskil Costermans
|
Järla Orientering |
00:23:20 |
216,27 |
|
92 |
Viktor Sandqvist
|
Väsby OK |
00:23:48 |
222,04 |
|
93 |
Sigurd Swahn
|
OK Älvsjö-Örby |
00:23:49 |
222,25 |
|
94 |
Noak Carlsson
|
IFK Lidingö SOK |
00:25:27 |
242,46 |
|
95 |
Teodor Ericson
|
Järla Orientering |
00:26:11 |
251,53 |
|
96 |
Simon Wik
|
OK Ravinen |
00:27:30 |
267,82 |
|
97 |
Anton Dyrelius
|
Snättringe SK |
00:27:38 |
269,47 |
|
98 |
Wilhelm Larsson
|
Järfälla OK |
00:28:43 |
282,87 |
|
99 |
Melker Carlinger
|
Skogsluffarnas OK |
00:31:01 |
300,00 |
|
100 |
Alvin Larsson
|
Attunda OK |
00:31:52 |
300,00 |
|
101 |
Carl Claesson
|
Skogsluffarnas OK |
01:09:28 |
300,00 |
|
|
Frans Ekberg
|
Snättringe SK |
|
|
|
|
Alvar Edvardsson
|
Bromma-Vällingby SOK |
|
|
|
|
Robert Anderson
|
Hellas Orientering |
|
|