Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Susen Lösch USV Jena 00:46:53 7,22
5 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 00:49:42 11,15
6 Agnes Leo Göteborg-Majorna OK 00:49:59 11,54
8 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 00:51:14 13,28
9 Maria Arvidsson Kalmar OK 00:51:18 13,38
10 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 00:51:34 13,75
11 Sofia Salomonsson Linköpings OK 00:52:59 15,72
12 Siri Jeppsson Katrineholms OK 00:53:07 15,91
13 Julia Lauri OK Tisaren 00:53:11 16,00
17 Julia Olsson Uddevalla OK 00:55:12 18,81
21 Linnea Sundström OK Renen 00:56:20 20,39
26 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 00:57:02 21,37
28 Therese Klintberg Linköpings OK 00:57:27 21,95
30 Elin Woxlin Alfta-Ösa OK 00:57:30 22,02
31 Hana Hancikova Alfta-Ösa OK 00:57:46 22,39
32 Malin Widén Uddevalla OK 00:58:17 23,11
34 Helena Strand OK Landehof 00:58:39 23,62
35 Lovisa Leman Göteborgs SK 00:58:41 23,67
36 Karin Valdemarsson Köping-Kolsva OK 00:59:09 24,32
39 Linn Bylars Forsa OK 01:00:22 26,01
42 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 01:00:40 26,43
43 Sofie Söderblom Falkenbergs OK 01:00:42 26,48
44 Amanda Tellsén OK Roxen 01:00:43 26,50
45 Maria Klamfelt Sävedalens AIK 01:00:56 26,80
46 Emma Bergström OK Vargen 01:01:01 26,92
49 Emma Andersson Sävedalens AIK 01:01:30 27,59
50 Sofia Ebermark Sävedalens AIK 01:01:37 27,76
51 Anna Fosselius OK Löftan 01:01:42 27,87
53 Lisa Malmström Tjalve IF Norrköping 01:01:54 28,15
54 Lovisa Adolfsson OK Denseln 01:02:14 28,62
55 Kajsa Hammarström Linköpings OK 01:02:35 29,10
56 My Westlund OK Tyr 01:02:37 29,15
58 Lisa Westerberg OK Milan 01:02:42 29,27
59 Sandra Karlsson Bierfeldt Ärla IF 01:03:21 30,17
62 Susanna Forsell Motala AIF OL 01:03:55 30,96
64 Maria Brodin Fossum IF 01:04:08 31,26
64 Jennie Runesson Göteborg-Majorna OK 01:04:08 31,26
70 Märta Mollén Sävedalens AIK 01:05:27 33,10
71 Josefin Aronsson OK Tisaren 01:05:28 33,12
72 Terese Wängdahl OK Hällen 01:06:00 33,87
73 Linn Bränneby OK Kolmården 01:06:03 33,94
74 Lovisa Onsbring Gustafson Ärla IF 01:06:10 34,10
75 Åsa Söderblom Falkenbergs OK 01:06:11 34,12
77 Klara Pålsson Sävedalens AIK 01:06:34 34,66
78 Maria Elmelid Linköpings OK 01:07:24 35,82
79 Sofia Johansson OK Alehof 01:07:37 36,12
80 Emma Kantarp Ärla IF 01:07:38 36,14
81 Frida Andersson Linköpings OK 01:07:49 36,40
83 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 01:08:02 36,70
86 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 01:08:59 38,02
87 Louise Furubom Söderhamns OK 01:09:15 38,40
87 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 01:09:15 38,40
90 Linnea Troeng Skogslöparna 01:09:25 38,63
92 Frida Andersson Falkenbergs OK 01:09:39 38,95
93 Karin E Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 01:09:54 39,30
96 Anna Brodin Falkenbergs OK 01:10:13 39,74
97 Ebba Askeljung OK Klemmingen 01:10:32 40,18
98 Ida Hylander Nyköpings OK 01:10:50 40,60
100 Johanna Holmén Halmstad OK 01:11:22 41,35
102 Eva Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 01:12:09 42,44
103 Emelie Larsson Ärla IF 01:12:33 43,00
104 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 01:13:17 44,02
106 Hanna Johansson Skattkärrs SOK 01:14:08 45,20
108 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 01:15:12 46,69
109 Sofie Wetter Arboga OK 01:16:08 47,99
110 Lovisa Falk Hagaby GoIF Örebro 01:16:10 48,04
112 Stina Granefelt OK Tyr 01:18:02 50,64
114 Helena Lundkvist OK Vargen 01:18:17 50,99
115 Amanda Claesson Sävedalens AIK 01:18:39 51,50
116 Linnea Nord OK Klemmingen 01:18:42 51,57
117 Agnes Rosendahl OK Renen 01:18:47 51,68
119 Agnes Nylin OK Tisaren 01:20:08 53,57
121 Kristin Edvardsen Göteborg-Majorna OK 01:21:08 54,96
122 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 01:21:19 55,22
126 Lovisa Nilsson Sävedalens AIK 01:26:42 62,72
127 Sandra Burén Köping-Kolsva OK 01:28:02 64,58
128 Ebba Järpling OK Klemmingen 01:30:34 68,11
130 Julia Birath Stenungsunds OK 01:34:09 73,10
131 Karin Elofsson Fjärås AIK 01:34:32 73,64
132 Ida Wadman Katrineholms OK 01:42:17 84,44
Alexandra Forss Ärla IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr