Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 00:48:04 8,41
2 Evgeniya Ryapolova IFK Mora OK 00:48:16 8,69
3 Amanda Hansson Bredaryds SOK 00:48:53 9,54
4 Sara Jonsson OK Orion 00:49:41 10,65
5 Madeleine Dahlin Kovlands IF 00:49:50 10,86
6 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 00:50:02 11,13
7 Frida Forsberg OK Ravinen 00:50:50 12,24
8 Sofia Forsgren OK Skogsfalken 00:51:57 13,79
9 Anna Ställberg Tullinge SK 00:52:24 14,41
10 Frida Bakkman IFK Lidingö SOK 00:53:17 15,63
11 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 00:54:26 17,23
12 Jenny Bengtsson Långhundra IF 00:54:41 17,57
13 Ellinor Fransson Sundsvalls OK 00:55:09 18,22
13 Sara Lundblad Tullinge SK 00:55:09 18,22
16 Sanna Svensson Främmestads IK 00:55:47 19,09
17 Louise Markstedt OK Södertörn 00:56:28 20,04
18 Elisabeth Hansson IFK Lidingö SOK 00:56:32 20,13
19 Mari Troeng OK Linné 00:56:37 20,25
20 Tove Lagerberg OK Södertörn 00:56:44 20,41
20 Jill Johansson Sundsvalls OK 00:56:44 20,41
22 Susanna Mårtensson Stora Tuna OK 00:57:45 21,82
23 Julia Dahl Helsingborgs SOK 00:58:10 22,39
24 Åsa Axén Malmö OK 00:58:16 22,53
25 Elin Lind Tierps SOK 00:58:43 23,16
26 Annie Forsberg OK Ravinen 00:58:44 23,18
27 Sara Hodler IFK Mora OK 00:58:50 23,32
28 Lisa Rönnols OK Linné 00:59:01 23,57
29 Elsa Jansson Järla Orientering 01:00:12 25,21
30 Ulrika Lindstam OK Linné 01:01:38 27,19
30 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 01:01:38 27,19
32 Lina Sandström OK Stigen 01:02:10 27,93
33 Helena Markstedt OK Södertörn 01:02:21 28,19
34 Sara Schmidt Trollhättans SOK 01:02:30 28,39
35 Hanna Eriksson IFK Mora OK 01:03:31 29,80
36 Elin Törnroth Hjobygdens OK 01:03:33 29,85
37 Erika Jansson Rasbo IK 01:03:48 30,19
39 Pernilla Olsson Skåneslättens OL 01:03:50 30,24
40 Malin Annegård Centrum OK 01:04:19 30,91
40 Anne Hansson Markbygdens OK 01:04:19 30,91
43 Maria Bengtsson Långhundra IF 01:04:46 31,53
44 Anna Vesterlund Östersunds OK 01:04:55 31,74
45 Linnea Börjars Centrum OK 01:05:20 32,32
46 Ellinor Fryxell Tullinge SK 01:05:39 32,75
47 Alexandra Sundgren OK Roslagen 01:05:44 32,87
48 Caroline Lindelöw Härlövs IF 01:05:54 33,10
49 Charlotte Kung Umeå OK 01:06:05 33,35
50 Kristin Skaar Ryda SK 01:06:15 33,58
51 Josefin Andersson Markbygdens OK 01:06:22 33,75
52 Karna Thorsson OK Linné 01:06:58 34,58
53 Anna Johansson Ankarsrums OK 01:07:08 34,81
54 Angelica Engström Skåneslättens OL 01:07:17 35,01
55 Katarina Östberg Bredaryds SOK 01:07:18 35,04
56 Elin Löfås OK Linné 01:07:20 35,08
57 Kristin E Karlsson SOK Aneby 01:07:25 35,20
58 Sara Hägglund OK Hammaren 01:08:20 36,47
59 Agnes Adolfsson Eksjö SOK 01:08:26 36,61
60 Viktoria Helmersson OK Ravinen 01:08:46 37,07
61 Karin Nordlund OK Linné 01:08:48 37,11
62 Jenny Håland Tullinge SK 01:09:23 37,92
63 Joline Ingelsson OK Hammaren 01:10:05 38,89
64 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 01:10:06 38,91
65 Sofia Sjögren OK Kullingshof 01:10:09 38,98
67 Marielle Larsson OK Södertörn 01:10:18 39,19
68 Gro Dahlbom Centrum OK 01:10:36 39,61
69 Erica Ek Växjö OK 01:10:48 39,88
70 Erika Lindholm Centrum OK 01:10:50 39,93
71 Emilia Henrysson Tibro OK 01:11:23 40,69
72 Anna Lindmark Skarpnäcks OL 01:12:37 42,40
73 Stina Persson Emmaboda Verda OK 01:12:42 42,51
75 Sofia Andersson Centrum OK 01:12:54 42,79
76 Evelina Folkesson OK Torfinn 01:12:56 42,84
77 Linda Edström Sundsvalls OK 01:13:40 43,85
79 Katarina Svahn IFK Mora OK 01:14:10 44,54
80 Anna Olsson Tibro OK 01:14:39 45,21
81 Emma Bromark Långhundra IF 01:14:49 45,44
82 Linda Byström Stora Tuna OK 01:15:01 45,72
83 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 01:15:50 46,85
86 Louise Klingstedt OK Södertörn 01:16:17 47,47
87 Sara Ivarsson OK Kullingshof 01:16:30 47,77
88 Erica Hellgren OK Älvsjö-Örby 01:17:10 48,70
89 Jennifer Warg Tumba-Mälarhöjden OK 01:17:22 48,97
90 Ulrika Fredriksson Gudhems IF 01:17:55 49,74
91 Sofia Larsson Hestra IF 01:18:03 49,92
92 Ingela Smedenmark Ronneby OK 01:18:09 50,06
93 Charlotte Ihrfors OK Linné 01:18:52 51,05
95 Stina Nero Mullsjö SOK 01:19:04 51,33
96 Alexandra Lengquist Tullinge SK 01:19:56 52,53
97 Frida Ingelsson Ockelbo OK 01:20:24 53,17
97 Linda Westerberg Trollhättans SOK 01:20:24 53,17
99 Jenny Andersson Växjö OK 01:20:51 53,80
100 Embla Morast Haninge SOK 01:21:10 54,23
101 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 01:22:08 55,57
102 Amanda Hallén Trollhättans SOK 01:22:32 56,13
103 Emma Ekberg Lidköpings VSK 01:22:53 56,61
104 Maja Ingelsson OK Hammaren 01:23:00 56,77
105 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 01:23:04 56,86
106 Karin Rahmqvist IFK Lidingö SOK 01:23:23 57,30
107 Kristina Aspvall Centrum OK 01:24:27 58,78
108 Sara Jonasson Centrum OK 01:25:59 60,90
109 Katarina Baban Storviks IF 01:27:18 62,73
110 Anna Nystedt Sundsvalls OK 01:28:27 64,32
111 Elin Rahmqvist IFK Lidingö SOK 01:28:49 64,82
112 Linnea Nilsson OK Linné 01:29:07 65,24
113 Stina Häggbrink Berga SOK 01:29:14 65,40
114 Ebba Andrén Tibro OK 01:31:05 67,96
114 Malin Andrén Tibro OK 01:31:05 67,96
116 Lovisa Hansson Hestra IF 01:31:08 68,03
117 Camilla Nilsson OK Torfinn 01:31:37 68,70
119 Maria Johansson Torsås OK 01:34:22 72,51
120 Elin Giding Vallentuna-Össeby OL 01:34:49 73,13
121 Nina Lundkvist OK Österåker 01:36:54 76,02
122 Johanna Ragvald OK Linné 01:37:10 76,38
125 Caroline Holmberg Sundsvalls OK 01:41:22 82,20
126 Jessica Karlsson OK Torfinn 01:41:23 82,22
129 Caroline Ivarsson Sundbybergs IK 01:45:21 87,71
130 Matilda Johansson IFK Hedemora OK 01:50:42 95,12
133 Hannah Sandström OK Linné 02:01:12 109,66
135 Jenny Spång IFK Hedemora OK 02:31:06 151,05

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF