Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Kalered OK Denseln 00:54:31 9,10
2 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:55:41 10,85
6 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:57:54 14,16
8 Anders Johansson Rehns BK 00:58:17 14,73
11 Benjamin Edlund Hestra IF 00:59:25 16,43
14 Joel Lännevall OK Roslagen 01:00:16 17,70
15 Jonathan Rosendahl Ärla IF 01:00:58 18,74
18 Rickard Stolt Hestra IF 01:03:30 22,53
19 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:03:39 22,76
20 Anton Sundgren Långhundra IF 01:03:57 23,20
21 Anders Håkansson OK Linné 01:03:58 23,23
24 Charlie Stolt Rehns BK 01:05:16 25,17
25 Daniel Forsell Motala AIF OL 01:05:26 25,42
26 Anton Sundin Strängnäs-Malmby OL 01:05:28 25,47
27 David Sundström Söderhamns OK 01:05:45 25,89
30 Tobias Karlsson Piteå IF 01:05:51 26,04
32 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 01:06:01 26,29
34 Oskar Svensson Finspångs SOK 01:06:08 26,47
35 Simon Andersson OK Rodhen 01:06:25 26,89
37 Markus Lundholm OK Renen 01:06:56 27,66
37 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 01:06:56 27,66
40 Pontus Johansson OK Linné 01:07:10 28,01
41 Erik Nero Mullsjö SOK 01:07:33 28,58
43 Martin Larsson Hestra IF 01:07:38 28,71
44 Olof Eriksson OK Linné 01:07:39 28,73
46 Victor Bergstrand Motala AIF OL 01:08:09 29,48
47 Hans Persson IFK Umeå 01:08:18 29,71
48 Elias Ögren Stora Tuna OK 01:08:20 29,75
50 Ulf Troeng OK Linné 01:09:06 30,90
51 Emil Nilsson Umeå OK 01:09:16 31,15
52 Andreas Eriksson Kungsgårdens SK 01:09:51 32,02
53 Niklas Olsson Linköpings OK 01:10:08 32,45
54 Carl Magnusson IFK Mora OK 01:10:15 32,62
55 Dag Stridh Umeå OK 01:10:16 32,64
56 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 01:10:27 32,92
57 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:10:29 32,97
58 Maxime Bonneau Linköpings OK 01:11:11 34,01
59 Robert Pettersson IF Thor 01:11:26 34,39
60 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 01:11:58 35,19
61 Patrick Higgins OK Linné 01:12:09 35,46
61 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:12:09 35,46
65 Oskar Eklöf Rehns BK 01:12:35 36,11
66 Anders Lindberg OK Tyr 01:12:40 36,23
68 Anders Dahlin Domnarvets GOIF 01:13:00 36,73
69 Anders Lindberg Forsa OK 01:13:12 37,03
70 Oskar Höglund Motala AIF OL 01:13:15 37,10
71 Simon Bohman Rånäs OK 01:13:33 37,55
72 Johan Björklund Hammarby IF OF 01:13:34 37,58
73 Johan Eriksson Linköpings OK 01:14:22 38,77
76 Erik Hansson Bredareds IF 01:15:14 40,07
77 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 01:15:22 40,27
78 Johan Olsson Hjobygdens OK 01:15:28 40,42
80 Peter Eriksson Linköpings OK 01:16:17 41,64
81 Viktor Lundén Avesta OK 01:16:30 41,96
82 Gustav Åhrén Motala AIF OL 01:17:16 43,11
83 Anton Nilsson Umeå OK 01:17:25 43,33
84 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:17:48 43,90
85 Thomas Pettersson IF Thor 01:17:55 44,08
86 Viktor Lindberg OK Roslagen 01:18:00 44,20
89 Henrik Johansson Umeå OK 01:20:23 47,76
90 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 01:20:29 47,91
90 Håkan Palm OK Klemmingen 01:20:29 47,91
92 Henric Fröberg Tjalve IF Norrköping 01:20:33 48,01
93 Klas Johansson OK Kolmården 01:20:35 48,06
94 Karl Bengtsson Umeå OK 01:20:55 48,56
96 Henrik Tosteberg Linköpings OK 01:22:13 50,50
97 Pontus Bergström OK Österåker 01:22:20 50,68
98 Hampus Möller OK Hällen 01:22:41 51,20
99 Alexander Persson Arvidsjaurs OK 01:22:51 51,45
101 Viktor Dahlqvist Storviks IF 01:22:52 51,48
102 Mats Johnsson Centrum OK 01:22:54 51,53
103 Emil Hammarström OK Måsen 01:23:05 51,80
105 Magnus Yngvesson Robertsfors IK 01:23:32 52,47
107 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:24:01 53,19
108 Gustav Östling OK Skogshjortarna 01:24:02 53,22
109 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 01:24:53 54,49
111 Mats Wållberg Vännäs OK 01:25:06 54,81
114 Emil Thalin Forsa OK 01:26:25 56,78
115 Jesper Liderud Lidköpings VSK 01:26:28 56,86
116 Mattihas Kjell Främmestads IK 01:26:41 57,18
117 Johan Larsson OK Skogshjortarna 01:27:36 58,55
118 Henrik Persson Umeå OK 01:27:56 59,05
119 Joel Hallberg Umeå OK 01:28:00 59,15
121 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 01:28:46 60,29
122 Adrian Bergström Älvsby IF OK 01:29:55 62,01
123 Isak Forsberg Högåkers OK 01:30:25 62,76
124 Marcus Hansson Linköpings OK 01:30:37 63,06
126 Oscar Vagman OK Klemmingen 01:30:46 63,28
127 Kalle Karlsson Tjalve IF Norrköping 01:30:55 63,51
128 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:30:59 63,61
129 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 01:32:05 65,25
130 Ola Jansson Rasbo IK 01:32:10 65,38
133 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 01:33:42 67,67
134 Simon Börjeson Ryda SK 01:33:44 67,72
134 Andreas Magnusson OK Måsen 01:33:44 67,72
136 Mikael Axelsson OK Skogshjortarna 01:34:37 69,04
137 Simon Hannus VK Uvarna 01:35:04 69,71
138 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 01:35:21 70,13
141 Adam Fredén Falköpings AIK OK 01:37:12 72,90
142 Rasmus Göthberg IFK Mora OK 01:38:48 75,29
145 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 01:44:57 84,48
146 Niklas Mannberg Högåkers OK 01:45:53 85,88
147 Rasmus Steen OK Enen 01:46:32 86,85
148 Lars Strömqvist OK Skogshjortarna 01:46:38 87,00
151 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 01:48:34 89,89
152 Edvard Svedhem Ulricehamns OK 01:51:04 93,62
153 Andreas Forslund Avesta OK 01:59:09 105,70
155 Harald Linder Arvidsjaurs OK 02:10:57 123,34
156 Johan Blixt Avesta OK 03:00:02 196,70
Mattias Olofsson OK Enen
Johan Ivarsson OK Kullingshof
Olof Svensson OK Skogshjortarna

Annonser