Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 00:31:49 8,70
2 Josefine Klintberg OK Ravinen 00:32:19 9,75
3 Alexandra Vejedal IFK Lidingö SOK 00:33:04 11,32
4 Fredrika Vångell Linköpings OK 00:35:03 15,49
7 Elsa Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:03 21,79
10 Linda Eriksson OK Skärmen 00:38:49 23,40
11 Karin Hedman IFK Lidingö SOK 00:38:54 23,58
12 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 00:39:05 23,96
13 Frida Emanuelsson OK Pan-Kristianstad 00:39:28 24,77
14 Julia Edström Sundsvalls OK 00:39:33 24,94
16 Marie Ohlin OK Linné 00:40:09 26,20
17 Linnea Landfors Lustens OK 00:40:39 27,25
18 Karin Lundberg Tullinge SK 00:40:57 27,88
20 Helen Walfridsson Gävle OK 00:41:47 29,63
21 Sofia Lauri Järla Orientering 00:41:50 29,74
22 Sara Lundsten Sundsvalls OK 00:42:02 30,16
23 Kristine Svensson Falköpings AIK OK 00:42:22 30,86
24 Ann-Sofi Karlsson Gävle OK 00:42:25 30,96
25 Carin Rosander Finspångs SOK 00:42:36 31,35
26 Martina Craig OK Ravinen 00:42:39 31,45
27 Lina Nilsson Ulricehamns OK 00:42:50 31,84
28 Sofia Wallin IF Thor 00:42:53 31,94
29 Emma Carlsson Skarpnäcks OL 00:42:55 32,01
30 Elin Sundqvist Tullinge SK 00:43:02 32,26
30 Ida Willén Falköpings AIK OK 00:43:02 32,26
32 Annika Carlberg Sundsvalls OK 00:43:17 32,78
33 Hanna Brus Snättringe SK 00:43:25 33,06
34 Åsa Hedberg OK Linné 00:43:29 33,20
35 Ida Åhlin OK Måsen 00:43:42 33,66
36 Hanna Falk IF Thor 00:44:05 34,46
37 Maja Pettersson Karlskrona SOK 00:44:11 34,67
38 Charlotte Östlund OK Roxen 00:44:15 34,81
39 Johanna Skogum Markbygdens OK 00:44:25 35,16
41 Dora Szerencsi Järla Orientering 00:44:31 35,37
42 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 00:44:47 35,93
43 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 00:44:51 36,07
44 Elin Olovsson OK Linné 00:44:56 36,25
45 Johanna Hadmark Tullinge SK 00:45:06 36,60
46 Anna Berglöv Årsunda IF 00:45:28 37,37
47 Maria Andersson Kamrat och IF KIF 00:45:35 37,61
48 Linnea Adolfsson Tullinge SK 00:45:37 37,68
49 Kristina Carlqvist Snättringe SK 00:46:06 38,70
50 Josefin Norell Söders-Tyresö 00:46:10 38,84
52 Evelina Christoffersson OK Roslagen 00:46:33 39,64
53 Frida Karlsson Linköpings OK 00:46:40 39,89
54 Amanda Karlsson Centrum OK 00:46:45 40,06
55 Emma Lindgren Visborgs OK 00:46:50 40,24
56 Johanna Cavallin Valbo AIF 00:47:16 41,15
57 Karin Klamfelt Tibro OK 00:47:43 42,09
58 Frida Stolt Hestra IF 00:47:49 42,30
59 Karolina Falk OK Roxen 00:47:50 42,34
61 Anette Önerud OK Ravinen 00:47:57 42,58
62 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 00:48:00 42,69
63 Andrea Westerdahl Tullinge SK 00:48:15 43,21
64 Caroline Eriksson Tullinge SK 00:48:20 43,39
67 Cecilia Imark Tullinge SK 00:48:31 43,77
68 Agnes Söderlund Tormestorps IF 00:48:35 43,91
69 Helene Nyberg OK Kontinent 00:48:47 44,33
71 Linnea Kjell Linköpings OK 00:49:17 45,38
72 Charlotta Mahrs FK Göingarna 00:49:32 45,91
73 Maria Wallgren Selånger SOK 00:49:46 46,40
74 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 00:49:56 46,75
75 Maja Andersson OK Orion 00:50:02 46,96
76 Siri Hansen Uddevalla OK 00:50:07 47,14
76 Eleonore Bjerstedt Hässleholms OK 00:50:07 47,14
78 Isabelle Sjöberg OK Österåker 00:50:12 47,31
79 Marie Dahlin Kovlands IF 00:50:17 47,49
81 Ida Johansson Sundsvalls OK 00:50:22 47,66
82 Monica Olsson Uddevalla OK 00:50:24 47,73
83 Siri Wahlström Malmö OK 00:50:33 48,05
84 Ramona Järnving Attunda OK 00:50:45 48,47
85 Channa Lönne Tullinge SK 00:50:53 48,75
86 Irma Håkansson OK Gränsen 00:51:01 49,03
87 Elin Skog IF Thor 00:51:34 50,18
88 Stina Sterner Linköpings OK 00:51:39 50,36
89 Jenny Danielsson Sundsvalls OK 00:52:09 51,41
90 Emelie Andersson Hässleholms OK 00:52:10 51,44
94 Maria Rost Linköpings OK 00:52:40 52,49
95 Matilda Stensson Helsingborgs SOK 00:52:50 52,84
95 Pernilla Eriksson Gävle OK 00:52:50 52,84
97 Frida Hildingsson Lunds OK 00:52:51 52,88
98 Tove Sund Sundbybergs IK 00:54:10 55,64
100 Katarina Johansson Sundsvalls OK 00:55:08 57,67
101 Stina Backlund Ockelbo OK 00:55:21 58,13
101 Lisa Johannesson Trollhättans SOK 00:55:21 58,13
104 Anna Andersson OK Orion 00:55:43 58,90
104 Melinda Ymsén OK Pan-Kristianstad 00:55:43 58,90
106 Sofie Redtzer Attunda OK 00:55:48 59,07
107 Marie Sigbo Hjärnarps OL 00:55:53 59,25
108 Maria Hellström Årsunda IF 00:55:56 59,35
109 Anna Freij Lunds OK 00:55:58 59,42
110 Jennifer Wendelius IFK Lidingö SOK 00:56:09 59,81
111 Malin Sundqvist Tullinge SK 00:56:24 60,33
112 Anna Ålin Sundsvalls OK 00:56:29 60,51
113 Emelie Bengtsson Tormestorps IF 00:56:41 60,93
114 Therese Ljungberg OK Skärmen 00:56:54 61,38
115 Sandra Sörensen OK Kontinent 00:56:58 61,52
116 Alice Olsson Visborgs OK 00:57:03 61,70
117 Liisa Wettemark Sundbybergs IK 00:57:04 61,73
118 Anna Johannesson Trollhättans SOK 00:57:09 61,91
119 Henny Samuelsson Centrum OK 00:57:11 61,98
120 Sofia Fransson Motala AIF OL 00:57:12 62,01
121 Julia Nilsson Tjalve IF Norrköping 00:57:17 62,19
123 Anna Johansson Järla Orientering 00:58:09 64,01
124 Marie Johansson OK Tranan 00:58:35 64,92
125 Cecilia Widén FK Boken 00:58:59 65,76
126 Katarina Holmgren Skogsluffarnas OK 00:59:23 66,60
128 Linda Eriksson Gävle OK 01:00:24 68,73
130 Matilda Jonsson Linköpings OK 01:00:53 69,75
131 Emma Sjöberg Tibro OK 01:00:54 69,78
132 Malin Jansson Rånäs OK 01:00:59 69,96
133 Veronica Nuija Tjalve IF Norrköping 01:01:12 70,41
135 Boel Sundberg OK Södertörn 01:01:24 70,83
136 Ida Sellstedt Selånger SOK 01:01:27 70,94
138 Marie Jinnemo Hjärnarps OL 01:01:39 71,36
141 Kajsa Spetz Ulricehamns OK 01:02:12 72,51
142 Anna Åhlin Helsingborgs SOK 01:02:42 73,57
143 Frida Kjellman Lidköpings VSK 01:02:58 74,13
144 Camilla Käck Attunda OK 01:03:09 74,51
145 Johanna Samuelson Centrum OK 01:03:19 74,86
147 Martina Löfving Tibro OK 01:04:07 76,54
148 Lisa Folino Karlskrona SOK 01:04:49 78,01
149 Johanna Ivares OK Södertörn 01:05:11 78,78
150 Wiviann Ottosson Malmö OK 01:06:04 80,64
151 Maria Fredlund Tullinge SK 01:06:08 80,78
152 Kristin Andrée Järla Orientering 01:06:44 82,04
153 Maria Lund Stenungsunds OK 01:07:08 82,88
154 Sofia Hägglund OK Hammaren 01:07:52 84,42
155 Linda Jinnemo Hjärnarps OL 01:07:53 84,45
156 Evelina Bengtsson OK Tyringe 01:08:43 86,20
157 Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg 01:10:05 89,07
158 Karin Johansson Lidköpings VSK 01:10:40 90,30
159 Ingrid Söderberg OK Skogsfalken 01:13:06 95,41
160 Hannah Peterson OK Torfinn 01:13:28 96,18
161 Karin Skog Skogsluffarnas OK 01:15:17 100,00
163 Filippa Bengtsson OK Tyringe 01:15:48 101,08
164 Malin Ekman Sala OK 01:29:20 129,51
165 Kristina Karlsson Långhundra IF 01:31:17 133,60
166 Karin Midestad Linköpings OK 01:36:09 143,82
167 Anna Hammar Falköpings AIK OK 01:38:20 148,41
Emelie Sandberg OK Kontinent
Ida Gawell IFK Enskede

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF