Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Amanda Leo IK Hakarpspojkarna 00:36:08 11,15
3 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 00:37:47 14,32
4 Ida Mattsson Västerbergslagens OL 00:38:11 15,08
6 Runa Fremstad Göteborg-Majorna OK 00:40:08 18,82
8 Annika Norling Göteborg-Majorna OK 00:40:29 19,49
9 Jennie Berglund Sävedalens AIK 00:40:32 19,59
10 Lisa Palm Sävedalens AIK 00:40:48 20,10
11 Anna Frantz Kungälvs OK 00:41:07 20,71
12 Elin Vinblad Hagaby GoIF Örebro 00:41:08 20,74
13 Sara Bengtsson Sävedalens AIK 00:41:10 20,80
14 Ida Sundström OK Renen 00:41:49 22,05
16 Karin Persson Hagaby GoIF Örebro 00:41:53 22,18
17 Susanne Eriksson OK Milan 00:41:56 22,27
18 Elin Wallquist Växjö OK 00:42:43 23,78
19 Sara Fjärrnäs OK Bävern 00:42:47 23,90
20 Therese Korkeakoski OK Milan 00:43:08 24,57
22 Lisa Silvemark Dalaportens OL 00:43:30 25,28
23 Camilla Lundgren Göteborg-Majorna OK 00:43:48 25,85
24 Emma Rosén OK Njudung 00:43:50 25,92
25 Hanna Nyquist IK Uven 00:44:11 26,59
26 Malin Eriksson IFK Mora OK 00:44:15 26,72
27 Camilla Öhman NTNUI 00:44:35 27,35
28 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 00:44:43 27,61
29 Anna Gunnars IFK Mora OK 00:45:00 28,15
30 Maria Bois Leksands OK 00:45:36 29,30
30 Kristin Schyberg Växjö OK 00:45:36 29,30
33 Ellen Davidsson Alfta-Ösa OK 00:46:11 30,42
34 Stina Skyttner Ljusdals OK 00:46:15 30,55
35 Kristin Jacobson KFUM Örebro OK 00:46:18 30,65
36 Emma Almehed Frölunda OL 00:46:49 31,64
38 Sara Rensgard OK Renen 00:47:21 32,66
39 Jennie Axin Hagaby GoIF Örebro 00:47:27 32,85
40 Josephine Regnell Växjö OK 00:47:49 33,55
41 Ellen Johnsson OK Nackhe 00:47:51 33,62
42 Malin Rylander Stora Tuna OK 00:47:55 33,75
43 Mikaela Blom Forsa OK 00:48:01 33,94
44 Elise Rognsvåg Umeå OK 00:48:06 34,10
45 Emma Larsson Sol Tranås 00:48:39 35,15
45 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 00:48:39 35,15
49 Elin Lundkvist OK Tyr 00:49:37 37,01
50 Aino Leijon Avesta OK 00:49:54 37,55
51 Mia Gustafsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:59 37,71
52 Elisabet Larsson Sol Tranås 00:50:08 38,00
53 Elin Dölerud Göteborg-Majorna OK 00:50:11 38,09
54 Pernilla Blom Rehns BK 00:50:19 38,35
55 Frida Danielsson Vimmerby OK 00:50:25 38,54
56 Caroline Lövhammer IFK Göteborg 00:50:39 38,99
57 Sara Johansson Bredaryds SOK 00:51:19 40,26
58 Kristin Kensby OK Tyr 00:51:45 41,10
59 Jenny Källmén OK Tisaren 00:51:46 41,13
60 Anna Lundkvist Kils OK 00:51:47 41,16
61 Stefanie Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:51:56 41,45
62 Marika Lindahl OK Milan 00:52:02 41,64
64 Malin Gustavsson Eksjö SOK 00:52:06 41,77
65 Kristin Jansson Västvärmlands OK 00:52:07 41,80
66 Linnea Östergren Växjö OK 00:52:12 41,96
67 Sofia Nilsson Umeå OK 00:52:18 42,15
68 Elin Turesson Burseryds IF 00:52:20 42,21
69 Johanna Blomberg Göteborg-Majorna OK 00:52:22 42,28
70 Evelin Gustafsson Vittjärvs IK 00:52:46 43,05
71 Madelene Rystedt Stora Tuna OK 00:53:04 43,62
72 Ellinor Johansson OK Skogsstjärnan 00:53:29 44,42
73 Linnea Nordkvist IFK Mora OK 00:53:44 44,90
74 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 00:53:57 45,31
75 Jenny Windling Härnösands OK 00:54:03 45,51
76 Johanna Almséus IFK Hedemora OK 00:54:21 46,08
78 Linda Sterner Strängnäs-Malmby OL 00:55:05 47,49
80 Emilia Svärm OK Gisle 00:55:39 48,57
81 Lydia Martinsson OK Tyr 00:55:48 48,86
83 Jenny Larsson Sol Tranås 00:56:50 50,84
84 Sofie Yngström KFUM Örebro OK 00:56:56 51,03
86 Johanna Tholerud Övertorneå IF 00:57:03 51,26
87 Elin Karlsson Lycksele IF 00:57:43 52,54
88 Hanna Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:57:49 52,73
89 Maria Magnusson KFUM Örebro OK 00:58:05 53,24
90 Mina Coxner Lerums SOK 00:58:44 54,49
91 Emma Olsson Torsås OK 00:59:18 55,57
92 Sofie Westlin OK Måsen 00:59:19 55,60
93 Karin Trolin Forsa OK 00:59:36 56,15
94 Sofia Karlsson Bierfeldt Ärla IF 01:00:09 57,20
95 Caroline Seger Eskilstuna OL 01:00:19 57,52
96 Lovisa Ljung OK Njudung 01:00:36 58,06
97 Joanna Malmkvist Sävedalens AIK 01:00:41 58,22
98 Sofia Levin Umeå OK 01:00:53 58,61
99 Ellinor Klockare OK Tyr 01:01:11 59,18
100 Julia Svärd Oskarströms OK 01:01:17 59,37
101 Malin Lindberg Forsa OK 01:02:03 60,84
102 Susanne Åqvist Centrum OK 01:02:22 61,45
103 Tove Paavo OK Klemmingen 01:02:24 61,52
104 Emma Sonesson Stora Tuna OK 01:02:40 62,03
105 Caroline Lagesson FK Finn 01:02:43 62,12
106 Susanne Klockare OK Tyr 01:02:46 62,22
107 Kajsa Asklöf Axin Hagaby GoIF Örebro 01:02:47 62,25
108 Sara Bergander Eksjö SOK 01:02:55 62,51
109 Sanna Rönnlund Umeå OK 01:06:12 68,80
110 Therese Huhta OK Måsen 01:10:14 76,54
111 Alice Sandberg Forsa OK 01:11:05 78,17
112 Stina Anderjon Växjö OK 01:11:15 78,48
113 Linda Wåhlström OK Linné 01:11:34 79,09
116 Kristina Sandberg Forsa OK 01:12:16 80,43
117 Frida Eriksson Lustens OK 01:13:08 82,10
118 Kristina Bornedal OK Milan 01:13:10 82,16
119 Minda Langmoen Kungälvs OK 01:13:21 82,51
121 Lisa Dömstedt Dalén OK Letstigen 01:14:07 83,98
122 Ida Hyvönen OK Tyr 01:15:13 86,09
124 Matilda Jonsson Forsa OK 01:16:16 88,10
127 Jenny Vinblad Hagaby GoIF Örebro 01:17:45 90,95
128 Nadia El-Charif Tolered-Utby Ol-klubb 01:18:41 92,74
129 Elin Folkesson Blom OK Älme 01:20:05 95,42
131 Catarina Cuibe KFUM Örebro OK 01:21:06 97,37
132 Sofia Brenander SOK Viljan 01:21:24 97,95
133 Anna Kask Umeå OK 01:22:06 99,29
134 Sofia Helmertz Frölunda OL 01:22:29 100,02
135 Linda Norén Arvidsjaurs OK 01:22:35 100,22
136 Johanna Beiron Skattkärrs SOK 01:23:20 101,65
137 Emma Brenander SOK Viljan 01:23:56 102,80
138 Beatrice Huhta OK Måsen 01:26:09 107,05
140 Therese Ekström Halmstad OK 01:29:02 112,58
141 Sara Skyttner Ljusdals OK 01:29:58 114,37
142 Elin Neckén OK Älme 01:32:26 119,10
143 Madeleine Green Strängnäs-Malmby OL 01:36:33 127,00
144 Sandra Andersson Falkenbergs OK 01:37:18 128,43
Nina Hallor OK Tisaren
Linnéa Hahne Insjöns IF OK
Kristina Larsson Göteborg-Majorna OK
Jenny Johansson OK Alehof
Linnea Martinsson Järla Orientering
Amanda Nordlöf Dalaportens OL

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF