Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Thor Nørskov IFK Göteborg 00:39:07 10,12
3 Fredrik Edén IFK Göteborg 00:39:50 11,63
4 Søren Schwartz IFK Göteborg 00:41:25 14,97
6 Jesper Sjögren Hestra IF 00:43:59 20,39
11 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:44:55 22,36
15 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:46:41 26,08
22 Love Berzell OK Ravinen 00:49:12 31,39
23 Viktor Funcke Norbergs OK 00:49:13 31,42
25 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 00:49:26 31,88
26 Johan Gustafsson OK Tyr 00:49:41 32,41
28 Tobias Lindell OK Alehof 00:49:49 32,69
29 Mathias Wilhelmsson Stora Tuna OK 00:49:50 32,72
30 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:50:18 33,71
31 Jonathan Gunnarsson Malmö OK 00:51:00 35,19
33 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 00:51:23 35,99
34 Johan Aspegren OK Kontinent 00:51:30 36,24
35 Per Gustafsson Hjärnarps OL 00:51:50 36,94
36 Henrik Trolin Forsa OK 00:52:07 37,54
37 Per Aspegren OK Kontinent 00:52:21 38,03
38 Andreas Davidsson Alfta-Ösa OK 00:52:22 38,07
39 Erik Lärfars Stora Tuna OK 00:52:36 38,56
41 Mikael Axin Hagaby GoIF Örebro 00:52:38 38,63
42 Tobias Karlsson Hagaby GoIF Örebro 00:52:48 38,98
43 Samuel Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:52:56 39,26
44 Johan Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:53:05 39,58
44 Viktor Stensson Göteborg-Majorna OK 00:53:05 39,58
47 Olov Ericson Alfta-Ösa OK 00:53:07 39,65
50 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 00:54:09 41,83
52 Robin Westesson OK Kontinent 00:54:31 42,60
53 Fredrik Berntsson Skåneslättens OL 00:54:33 42,67
55 Daniel Andersson IK Gandvik 00:55:01 43,66
57 Jonas Åkerdahl Sundsvalls OK 00:55:22 44,39
58 Erik Almséus IFK Hedemora OK 00:55:26 44,54
62 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:55:58 45,66
64 Jonas Hemlin IK Uven 00:56:27 46,68
65 Arvid Johnson Degerfors OK 00:56:36 47,00
67 Mattias Killander Hästveda OK 00:56:56 47,70
68 Jonathan Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:57:01 47,87
69 Henrik Wickström Arboga OK 00:57:14 48,33
71 Tobias Rehnholm Falköpings AIK OK 00:57:25 48,72
72 Simon Yngve OK Kontinent 00:57:29 48,86
74 Jonas Enarsson Lunds OK 00:57:37 49,14
76 Anton Hemlin IK Uven 00:58:20 50,65
78 Jens Nyström IF Hagen 00:58:43 51,46
80 Andreas Allerhed IFK Mora OK 00:59:05 52,23
81 Jon Åkesson Forsa OK 00:59:06 52,27
82 Mattias Andersson IK Gandvik 00:59:16 52,62
82 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 00:59:16 52,62
84 Henrik Lidhage IK Ymer 00:59:21 52,80
85 Andreas Wannberg IK Omega 00:59:34 53,25
86 Johan Halvarsson Östersunds OK 00:59:37 53,36
87 Daniel Härström Falköpings AIK OK 00:59:40 53,46
88 Simon Sanderi Hagaby GoIF Örebro 00:59:52 53,89
89 Michael Wickström Arboga OK 01:00:07 54,41
90 Emil Westesson OK Kontinent 01:00:20 54,87
91 Henrik Sandén IFK Lidingö SOK 01:00:21 54,90
92 Robert Broström OK Hedströmmen 01:00:27 55,12
93 Jens Öström OK Tyr 01:00:38 55,50
94 Svante Persson Söderhamns OK 01:00:53 56,03
95 Anders Trolin Forsa OK 01:00:57 56,17
97 Erik Persson Markbygdens OK 01:00:58 56,21
98 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 01:00:59 56,24
99 Linus Falk Ulricehamns OK 01:01:07 56,52
100 Albert Johansson Lunds OK 01:01:10 56,63
101 Mikael Andersson IK Gandvik 01:01:33 57,44
102 Emil Alexandersson Stora Tuna OK 01:01:34 57,47
104 Edwin Carlson IFK Hedemora OK 01:02:06 58,60
105 Johan Blick OK Alehof 01:02:08 58,67
107 Magnus Fries Umeå OK 01:03:04 60,63
108 Fredrik Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:03:07 60,74
109 Anders Sjöbom Njurunda OK 01:03:18 61,13
110 Niklas Fries Umeå OK 01:03:19 61,16
110 Erik Haglund OK Djerf 01:03:19 61,16
112 Johan Gunnars IFK Mora OK 01:03:27 61,44
114 Erik Nordqvist Hässleholms OK 01:03:37 61,79
115 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 01:03:41 61,93
116 Stefan Nilsson Lunds OK 01:03:57 62,50
117 Fredrik Zetterberg Eriksson OK Djerf 01:04:08 62,88
118 Markus Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 01:04:10 62,95
120 Bertil Carlson IFK Hedemora OK 01:05:16 65,27
122 Olof Blomberg Göteborg-Majorna OK 01:05:59 66,79
123 Magnus Jönsson OK Kontinent 01:06:18 67,45
124 Kristian Porath Tolered-Utby Ol-klubb 01:06:34 68,02
126 David Djurbäck Sävedalens AIK 01:07:39 70,30
127 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 01:07:56 70,90
127 Niclas Westerberg IF Hagen 01:07:56 70,90
129 Gabriel Domert Härnösands OK 01:08:37 72,34
130 Joel Udd Markbygdens OK 01:08:45 72,62
131 Emanuel Strid OK Torfinn 01:09:18 73,78
132 Per Genvad Göteborg-Majorna OK 01:09:57 75,15
133 Samuel Yngve OK Kontinent 01:09:59 75,22
134 Björn Markfjärd Avesta OK 01:10:25 76,14
135 Fredrik Ståhl Hjärnarps OL 01:10:43 76,77
137 Erik Andersson IK Gandvik 01:11:10 77,72
138 Johan Korsman Umeå OK 01:11:12 77,79
140 Karl Utterback Malmö OK 01:11:47 79,02
141 Kalle Larsson Forsa OK 01:12:57 81,48
142 Jonatan Bylars Forsa OK 01:13:10 81,94
143 Victor Jensen OK Kontinent 01:13:28 82,57
144 Niklas Skyttner Ljusdals OK 01:13:31 82,67
146 Rikard Gustavsson Gudhems IF 01:14:07 83,94
147 Albert Johannesson Göteborg-Majorna OK 01:14:13 84,15
148 Joel Andersson IK Gandvik 01:14:23 84,50
149 Erik Skaar Ryda SK 01:14:31 84,78
150 Filip Andersson Markbygdens OK 01:15:40 87,21
152 Andreas Maxén Timrå SOK 01:15:53 87,66
153 David André Göteborg-Majorna OK 01:15:59 87,88
155 David Eriksson Hagaby GoIF Örebro 01:16:28 88,90
156 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 01:16:59 89,98
157 Martin Svärd OK Tylöskog 01:17:01 90,06
158 Erik Simonsson IK Stern 01:17:02 90,09
160 Niklas Helmertz Frölunda OL 01:17:30 91,07
163 Anton Pettersson Tibro OK 01:18:50 93,89
164 Robert Håkman Grann Arboga OK 01:19:01 94,27
165 Daniel Stunz KFUM Örebro OK 01:19:28 95,22
166 Johan Larsson Lustens OK 01:19:54 96,14
167 Filip Söderlund OK Milan 01:20:51 98,14
168 Johan Spång IFK Hedemora OK 01:21:27 99,41
170 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 01:22:53 102,43
171 Henrik Fröjd Rehns BK 01:23:14 103,17
173 Jonas Gabrielsson Västvärmlands OK 01:25:27 107,84
174 Markus Lindberg OK Skogshjortarna 01:26:06 109,21
177 Lucas Oskarsson Laxå OK 01:27:18 111,74
178 Dan Landgren OK Räven 01:27:24 111,95
179 Oscar Svalin OK Alehof 01:30:36 118,70
180 Simon Wallman OK Kullingshof 01:31:00 119,55
181 Andreas Österlund IK Ymer 01:31:24 120,39
184 Robin Olsson Avesta OK 01:32:17 122,25
185 Tobias Beckius OK Tyr 01:32:25 122,53
186 Karl-Johan Norling Göteborg-Majorna OK 01:33:31 124,85
187 William Hollowell OK Tyr 01:33:44 125,31
188 Daniel Nilsson Hästveda OK 01:34:11 126,26
189 Markus Paulsson OK Kompassen 01:34:44 127,42
190 Elias Haglund OK Djerf 01:35:41 129,42
191 David Stadig SK Trim/Virsbo 01:35:53 129,85
192 Tobias Österlund IK Ymer 01:37:34 133,40
193 Johan Fries Göteborg-Majorna OK 01:38:08 134,59
194 Niklas Olsson IFK Mora OK 01:40:39 139,90
195 Fredrik Grann Arboga OK 01:40:59 140,60
196 Bjarne Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb 01:44:30 148,02
197 Jesper Söderlund Avesta OK 01:46:11 151,57
199 Elias Gabrielsson Västvärmlands OK 01:52:41 165,28
202 Rasmus Westlund OK Tyr 02:12:00 206,02
203 Markus Svensson Filipstads OK 02:15:02 212,41
204 Albin Carlson IFK Hedemora OK 02:35:55 256,46
Pierre Nyquist IK Uven
Pontus Johansson OK Kullingshof
Henrik Brus Sävedalens AIK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF