Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 00:26:19 9,02
2 Lena Turesson OK Renen 00:26:44 10,08
3 Ulrika Kindlund OK Tranan 00:27:24 11,79
4 Annika Westh Mullsjö SOK 00:29:29 17,10
5 Sofie Bergendahl IF Thor 00:30:10 18,84
6 Marianne Gustafsson IF Thor 00:30:16 19,10
9 Jenny Håkansson OK Orion 00:30:48 20,46
11 Anna Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:31:41 22,71
12 Anna Karin Olm IF Thor 00:31:44 22,84
13 Susanne Biörs OK Tranan 00:32:22 24,46
14 Anna Berlin Kungälvs OK 00:32:40 25,22
15 Lisa Elmerfjord Lunds OK 00:32:41 25,27
16 Kristina Nordlander Sundsvalls OK 00:32:50 25,65
17 Lisa Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:32:56 25,90
18 Maria Krafft Helgesson Hestra IF 00:33:12 26,58
19 Jenny Erlandsson Sundsvalls OK 00:33:25 27,14
20 Therese Dahlström OK Alehof 00:33:30 27,35
21 Carin Magnusson OK Tor 00:33:54 28,37
23 Anna Jansson OK Djerf 00:34:36 30,16
24 Åsa Cliffordson Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:39 30,28
25 Elin Svensson Sundsvalls OK 00:34:47 30,62
25 Erika Jedar OK Tor 00:34:47 30,62
27 Annette Roos OK Linné 00:35:00 31,18
28 Katrin Skepp Sävedalens AIK 00:35:13 31,73
29 Cecilia Jonsson OK Tor 00:35:16 31,86
30 Annica Clevnert Leire Göteborg-Majorna OK 00:35:18 31,94
31 Ulrika Karlsson OK Landehof 00:35:39 32,84
32 Martina Stigsson Trollhättans SOK 00:35:42 32,96
33 Linda Larsson Karlskrona SOK 00:35:47 33,18
34 Johanna Sundström Hestra IF 00:36:13 34,28
35 Camilla Selin FK Göingarna 00:36:21 34,62
36 Linda Ingemarsson Karlskrona SOK 00:36:28 34,92
37 Karin Kullman OK Alehof 00:36:31 35,05
38 Cecilia Flakberg IFK Göteborg 00:36:33 35,13
39 Monika Westerlund OK Nolaskogsarna 00:36:38 35,35
42 Malin Leijon Härlövs IF 00:37:31 37,60
43 Pernilla Svedin Långhundra IF 00:37:33 37,68
44 Anna Curtius Järla Orientering 00:37:49 38,36
45 Frida Palm FK Boken 00:37:50 38,41
46 Monica Sjöberg OK Branten 00:37:51 38,45
47 Annika Bengtsson OK Alehof 00:38:05 39,05
48 Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:38:19 39,64
49 Lotta Rosén Göteborg-Majorna OK 00:38:53 41,09
50 Eva Hall OK Tor 00:39:00 41,38
51 Linda Ståhl Ulricehamns OK 00:39:10 41,81
52 Karin Lindell IF Thor 00:39:17 42,11
52 Helena Hjertberg IK Ymer 00:39:17 42,11
55 Lena Westerlund OK Djerf 00:39:41 43,13
56 Kajsa Benatti Skåneslättens OL 00:39:47 43,38
58 Anna Löwegren Katrineholms OK 00:40:17 44,66
59 Katarina Enbom Vänersborgs SK 00:40:22 44,87
60 Maria Larsson Degerfors OK 00:40:56 46,32
62 Annika Grönlund OK Nolaskogsarna 00:41:01 46,53
63 Sandra Hansson Frölunda OL 00:41:02 46,57
64 Agnes Pettersson Sävedalens AIK 00:41:09 46,87
65 Karin Larsson Sundsvalls OK 00:41:14 47,08
67 Cathrine Davidson Göteborg-Majorna OK 00:41:37 48,06
68 Sofia Krafft Länna IF 00:42:30 50,31
69 Vera Koncz Kungälvs OK 00:42:41 50,78
71 Anna Uller Kils OK 00:43:00 51,59
72 Marie Lindblad OK Djerf 00:43:51 53,76
73 Kristina Hellström Åmåls OK 00:43:53 53,84
74 Jenny Vinblad Lunds OK 00:44:00 54,14
76 Catarina Harden FK Boken 00:44:12 54,65
78 Ann-Sofi Hermansson Kungälvs OK 00:44:43 55,97
79 Åsa Blomster IF Thor 00:44:51 56,31
81 Maria Asp IFK Göteborg 00:45:19 57,50
82 Ann Hyvönen Skattkärrs SOK 00:45:30 57,97
83 Marie Nilsson Härlövs IF 00:45:31 58,01
83 Pernilla Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:31 58,01
85 Jenny Johansson IFK Göteborg 00:45:33 58,10
86 Erika Björck Hässleholms OK 00:45:35 58,18
87 Mie Östling Kungälvs OK 00:46:10 59,67
88 Kristina Berlin Karlskrona SOK 00:46:23 60,22
89 Kristina Andersson Karlskrona SOK 00:46:59 61,75
90 Åsa Kruys IF Thor 00:47:42 63,58
92 Lotta Ekberg Örkelljunga FK 00:48:22 65,28
93 Karin Kullander Sävedalens AIK 00:48:23 65,33
94 Lena Andersson Trollhättans SOK 00:48:36 65,88
95 Sofia Lindén Selånger SOK 00:48:55 66,69
97 Jessica Holst Hjobygdens OK 00:49:24 67,92
99 Jennica Senneberg Malmö OK 00:50:54 71,75
100 Åsa Marknell Dewitt Länna IF 00:51:08 72,34
101 Sofia Östensson OK Tranan 00:51:31 73,32
102 Sofia Gustafsson Trollhättans SOK 00:53:17 77,83
104 Gunilla Fredman OK Skogshjortarna 00:53:30 78,38
105 Johanna Hallqvist Ulricehamns OK 00:53:49 79,19
106 Eva Liljeros Tolered-Utby Ol-klubb 00:53:53 79,36
107 Hanna Hansson Frosta OK 00:54:14 80,25
109 Josefin Barck Sundsvalls OK 00:54:45 81,57
110 Karolina Andersson Länna IF 00:54:52 81,87
111 Agneta Emilsson OK Skogsfalken 00:54:54 81,96
112 Lena Andersson Sundsvalls OK 00:55:00 82,21
113 Monica Eriksson Länna IF 00:55:04 82,38
114 Tove Eneljung IFK Göteborg 00:55:05 82,42
115 Annelie Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:55:17 82,93
116 Maria Helmersson Hässleholms OK 00:56:31 86,08
117 Annica Berglund Ulricehamns OK 00:57:01 87,36
118 Josefina Berglund FK Boken 00:57:03 87,44
120 Inga-Lill Sjöquist Södra Skåningarnas Skytte o IF 01:00:13 95,52
122 Linda Danielsson Lerums SOK 01:03:31 103,94
123 Jenny Källman OK Hällen 01:07:26 113,94
124 Anna Rönnborg IK Uven 01:11:10 123,46
125 Katarina Ankarling Strängnäs-Malmby OL 01:14:40 132,39
127 Fredrika Eriksson Ryda SK 01:14:43 132,52
128 Ann-Chatrin Holmberg Ulricehamns OK 01:22:04 151,27
129 Eva Agius OK Linné 01:32:45 178,53
Anna Lövgärd OK Alehof
Sigrid Vemdal Mullsjö SOK
Malin Christiansson Uddevalla OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF