Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Johnsson IFK Lidingö SOK 00:32:04 17,89
2 Tom Quayle OK Nolaskogsarna 00:33:35 22,16
3 Fredrik Sone Attunda OK 00:33:46 22,68
4 Richard Hejdenberg Gävle OK 00:34:08 23,71
5 Magnus Arvidsson Brattås CK 00:35:04 26,34
6 Henrik Roos OK Linné 00:35:22 27,18
7 Mathias Westerlund OK Nolaskogsarna 00:36:04 29,15
9 Dan Larsson OK Tisaren 00:36:37 30,70
10 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 00:36:57 31,64
12 Jan Kalander KFUM Örebro OK 00:37:46 33,94
14 Joakim Backlund Täby OK 00:38:03 34,73
15 Fredrik Persson Halmstad OK 00:38:07 34,92
16 Magnus Hansson OK Löftan 00:38:31 36,05
17 Eric Jaremalm Täby OK 00:38:44 36,66
18 Tony Lövdahl SOK Viljan 00:38:54 37,13
20 Jonas Hälldal Skogslöparna 00:38:57 37,27
21 Claes Klarin Surahammars SOK 00:39:01 37,45
22 Linus Norrbom Attunda OK 00:39:03 37,55
23 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 00:39:07 37,74
24 Lars Magnusson OK Linné 00:39:14 38,06
25 Fredrik Lindell IF Thor 00:39:15 38,11
27 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:36 39,10
28 Håkan Lindström Ronneby OK 00:39:37 39,14
29 Martin Persson KFUM Örebro OK 00:39:43 39,42
29 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:39:43 39,42
31 Tord Hultberg SOK Viljan 00:40:03 40,36
32 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:40:05 40,46
33 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:40:06 40,50
35 Tomas Albinsson OK Österåker 00:40:23 41,30
37 Hans Fransson OK Njudung 00:40:41 42,15
38 Stefan Eriksson Surahammars SOK 00:40:48 42,47
39 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:40:58 42,94
40 Björn Lundquist OK Ravinen 00:41:05 43,27
41 Jon Engkvist Ronneby OK 00:41:53 45,52
43 Henrik Nord KFUM Örebro OK 00:41:58 45,76
44 Patric De Boussard IFK Enskede 00:42:06 46,13
45 Mattias Persson Skogslöparna 00:42:12 46,42
46 Stefan Graad IF Rigor 00:42:13 46,46
47 Ulf Persson IFK Enskede 00:42:15 46,56
48 Ulrik Ivers Attunda OK 00:42:46 48,01
49 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:42:47 48,06
50 Richard Olovsson Gamleby OK 00:43:24 49,79
51 Peter Woxlin Skogslöparna 00:43:36 50,36
52 Martin Juhlin Västerås SOK 00:43:53 51,15
53 Christoffer Norrman Attunda OK 00:43:58 51,39
55 Thomas Johansson Gamleby OK 00:44:08 51,86
56 Lars-Erik Hasler Surahammars SOK 00:44:09 51,90
57 Per Håstlund Almby IK 00:44:11 52,00
59 Andreas Fredriksson Attunda OK 00:44:16 52,23
60 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 00:44:46 53,64
61 Mikael Gummesson Nybro OK 00:45:28 55,61
62 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 00:45:37 56,03
63 Magnus Pettersson SOK Viljan 00:45:42 56,27
64 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:45:45 56,41
66 Gunnar Åhlén Rånäs OK 00:46:42 59,08
67 Mathias Hansson SOK Viljan 00:46:50 59,46
68 Martin Svensson IF Rigor 00:46:55 59,69
69 Johan Swartz OK Orion 00:47:36 61,62
70 Andreas Wikström Uddevalla OK 00:47:38 61,71
71 Roger Lindén Attunda OK 00:47:43 61,94
72 Jonas Andersson IF Thor 00:47:48 62,18
73 Olle Nyström Brattås CK 00:48:07 63,07
74 Ulf Johansson OK Gisle 00:48:13 63,35
75 Mattias Eklund Ockelbo OK 00:48:18 63,59
76 Tomas Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:48:21 63,73
77 Johan Westerbergh Rasbo IK 00:48:32 64,24
78 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 00:48:40 64,62
79 Niclas Hörnquist Anderstorps OK 00:49:11 66,07
81 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 00:49:20 66,49
82 Henrik Trofast Tullinge SK 00:49:28 66,87
83 Martin Johansson Halmstad OK 00:49:45 67,67
84 Mikael Hallendal IFK Enskede 00:49:46 67,71
85 Christopher Lindqvist IFK Enskede 00:50:28 69,68
87 Jonas Eriksson Länna IF 00:50:48 70,62
88 Johan Axelsson OK Älme 00:50:51 70,76
89 Daniel Persson Torsås OK 00:51:09 71,61
90 Henrik Hallin Surahammars SOK 00:51:19 72,08
91 Christer Öberg Gamleby OK 00:51:34 72,78
93 Anders Eklund Svaide Roma SOK 00:51:44 73,25
94 Jonas Håkansson Eksjö SOK 00:51:58 73,91
95 Stefan Gunnarsson OK Lindéna 00:52:41 75,92
96 Nic Kruys IF Thor 00:52:45 76,11
97 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 00:53:05 77,05
100 Daniel Bernhed Rånäs OK 00:54:15 80,33
102 Magnus Emilsson OK Skogsfalken 00:54:40 81,51
104 Mattias Stockheden OK Gränsen 00:54:51 82,02
105 Mattias Brandt Hällefors OK 00:55:27 83,71
106 Magnus Andersson Sundbybergs IK 00:56:12 85,82
107 Fredrik Jonsson Attunda OK 00:56:17 86,06
108 Håkan Gustavsson IK Vista 00:56:28 86,57
109 Daniel Björnberg Västerås SOK 00:56:29 86,62
110 Mathias Danielsson OK Hammaren 00:56:44 87,33
111 Mandus Engman IFK Lidingö SOK 00:57:51 90,47
112 Martin Terry IFK Lidingö SOK 00:57:55 90,66
113 Joakim Stenvall Östersunds OK 00:58:06 91,17
114 Erik Lindén Järfälla OK 00:58:20 91,83
116 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:58:35 92,53
117 Mathias Tärnlund OK Linné 00:58:44 92,95
118 Henrik Klasson OK Gisle 00:59:03 93,85
119 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:59:04 93,89
120 Magnus Olsson Torsås OK 00:59:29 95,07
121 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 00:59:30 95,11
122 Johan Tirén Skogsluffarnas OK 00:59:34 95,30
123 Jonas Blomberg Segersta OK 00:59:48 95,96
124 Mats Warvelin Långhundra IF 01:00:55 99,10
126 Jonas Hellström Attunda OK 01:01:32 100,84
127 Torgny Näslund Skogslöparna 01:01:35 100,98
128 Henrik Bladh Tullinge SK 01:02:21 103,14
129 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:02:34 103,75
130 Johan Edström Bottnaryds IF 01:04:03 107,92
131 Mattias Andersson Kalmar OK 01:04:17 108,58
132 Per Göthsson Täby OK 01:04:21 108,77
133 Per Arne Johansson OK Gisle 01:04:29 109,14
134 Niklas Eriksen Almby IK 01:04:33 109,33
135 Per Wall OK Södertörn 01:04:42 109,75
136 David Floberg Årsunda IF 01:04:58 110,50
138 Johan Kyhlberg Tenhults SOK 01:06:12 113,97
139 Nils Flemström OK Linné 01:06:13 114,02
140 Stefan Lundell Ljungskile FK 01:06:33 114,96
141 Hans Larsson Eds SK 01:06:43 115,43
142 Henrik Askroth KFUM Örebro OK 01:06:46 115,57
143 Emil Erdelius IF Rigor 01:06:57 116,08
144 Henrik Bechtel FK Friskus-Varberg 01:07:00 116,22
145 Anders Wikner OK Österåker 01:07:02 116,32
146 Magnus Käck Attunda OK 01:07:46 118,38
147 Lars Wallin OK Hammaren 01:08:17 119,84
148 Tomas Pleiner Täby OK 01:08:24 120,17
149 Johan Granfors IF Rigor 01:08:58 121,76
150 Mats Eliasson FK Friskus-Varberg 01:10:43 126,69
151 Mikael Holmström Täby OK 01:11:11 128,00
153 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 01:16:20 142,50
154 Magnus Holmström Skogsluffarnas OK 01:18:04 147,38
155 Mikael Nilsson Skogslöparna 01:18:07 147,52
156 Fredrik Evertsson Lessebo OK 01:18:19 148,08
158 Fredrik Norén OK Lindéna 01:26:11 170,22
159 Jonny Lindén Växjö OK 01:29:04 178,34
160 Anders Galin Surahammars SOK 01:29:16 178,90
161 Johan Ericson Fagersta OK 01:29:26 179,37
162 Christer Lind OK Lindéna 01:37:20 201,61
163 Erik Jonsson Långhundra IF 01:41:45 214,04
164 Fredrik Palmgren Skogsluffarnas OK 01:50:13 237,88
165 Fredrik Malm KFUM Örebro OK 01:58:35 261,43
Robert Wallsten Tullinge SK
Johan Nilsson Stigmännen Karlshamns OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF